ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Maj 2018, 14:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: osho
PostPoslato: 23 Dec 2011, 17:59 

Pridružio se: 26 Avg 2010, 18:56
Damjane, ne bi bilo loše da ovdje objasniš (unutar foruma) te vodonike. Inače, tekst koji si postavio je super (samo je za moj ukus pretjerano dug, ali ovdje nismo zbog mog ukusa, jel'te).
Elena nisam ja pominjao igdje devijacije kao nešto za čim treba težiti, nego reflexiju istih unutar sebe, ali neću više o tome.
Adile tebi preporučujem dobar šmeks.
Ostalima takođe želim fin šmeksualni život i da manje pričaju i više da rade na tom planu.
Amin

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 18:16 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Adil je napisao:
Damian je napisao:
Recimo, što radi Monah kada je obuzet seksualnošću?
Od samokažnjavanja, preko intezivne molitve do intelektualnog iščitavanja spisa ili nečeg sličnog.

Ispušta sjeme.

Pa se potom kaje, kažnjava sebe možda, moli se Bogu i čita spise.

Glupost je da se kaje zbog "ispuštanja sjemena" (pretpostavljam da misliš na samozadovoljavanje). Gdje je grijeh u samozadovoljavanju? Ako gledamo sa stanovišta seksualne energije ona se nakon određenog perioda (broja dana) nagomila ili se sa njom desi šta god da se desi (ja to ne znam) zbog čega ona poraste što se ispoljava time da ona traži (to znam) da se nekako oslobodi, na ovaj ili onaj način, i dok god se to ne desi to stanje će samo mučiti osobu koja zadržava tu energiju, ne može da se skoncentriše na obične svoje svakodnevne aktivnosti jer mu misli u glavi (pod uticajem te energije) idu na drugu stranu, i tako će biti sve dok nešto ne uradi sa tim, a šta sve može da se uradi ja ne znam, ako neko zna neka napiše, ali ono što može je da se ta energija oslobodi na najjednostavniji i najčešće korišten način a to je samozadovoljavanjem. Ako postoje bolji i duhovniji načini neka ih neko iznese. To je sa stanovišta energije. Sa stanovišta medicine (ne ulazim u to koliko je tačno) čitao sam negdje u nekom časopisu da kada se određena količina sjemene tečnosti kod muškarca proizvede (a ona se proizvodi stalno, kao jajne ćelije kod žena) šalje se signal u mozak da ona treba da se isprazni, kao što kod žena postoji prirodni mehanizam odstranjivanja jajne ćelije (menstruacija), i onda mozak stvara seksualnu želju ne bi li se sjemena tečnost na ovaj ili onaj način izbacila. Ako se ne izbaci na klasičan način dešavaju se tzv. "mokri snovi" gdje muškarac ima erotski san (zanimljivo je kako um ili svijest ili šta god "proizvede" takav san baš kad treba) pri čemu se izbacuje sjemena tečnost. Dakle od ovog ili onog vida "izbacivanja" nema bježanja.

Sve je to prirodno, to je ono što hoću da kažem, a ako je takvo onda nema razloga za nekakvo kajanje i osjećaj grešnosti. Ako sam ja dobro shvatio Osho je rekao da ljudi na zapadu znaju imati osjećaj krivice čak i kod seksa sa bračnim drugom, da je dakle taj nametnuti osjećaj krivice tako veliki kod zapadnjaka. Grozno.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 18:17 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Abdurrahman je napisao:
Ostalima takođe želim fin šmeksualni život i da manje pričaju i više da rade na tom planu.

Puste želje :lol: :lol: :lol:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 19:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
della je napisao:
Što se tiče vizuelnih efekata koji su problematični tu smatram da je problem u onome ko gleda, a ne u onome šta gleda. Svako bi trebao kada mu nešto ne prija ili kada se gnuša nečega da se zapita: "Šta u njemu samom postoji istovjetno onome što vidi, a što u njemu samom stvara takvu reakciju?"

Allah je rekao u Kur'anu odprilike ovako: Neka se pokriju da ne budu napastovane.

Dakle nije kriv ''samo'' ko gleda već onaj ko pokazuje zabranjeno.

''Slikama stimulišu pedofiliju, a onda se ''navodno'' sablažnjavaju kad se ista pojavi'' - ja ne da ne osuđujuem onog ko učini samo, a osuđujem, već osuđujem prije onoga ko je tog čovjeka stimulisao tako. Eto dala vam je Elena sliku. Takve slike su oko vas.

Abdurrahman je napisao:
Adile tebi preporučujem dobar šmeks.

Samo se šali, ali shvatam te, nije se šaliti s ozbiljnim stvarima. I da ti odgovorim, sve u svoje vrijeme. Više ti neću reći, jer to je svačija individualna stvar u tom smislu.

Ima važnijih stvari od ''potrebe''

Paladin je napisao:
Gdje je grijeh u samozadovoljavanju? Ako gledamo sa stanovišta seksualne energije ona se nakon određenog perioda (broja dana) nagomila ili se sa njom desi šta god da se desi (ja to ne znam) zbog čega ona poraste što se ispoljava time da ona traži (to znam) da se nekako oslobodi, na ovaj ili onaj način, i dok god se to ne desi to stanje će samo mučiti osobu koja zadržava tu energiju, ne može da se skoncentriše na obične svoje svakodnevne aktivnosti jer mu misli u glavi (pod uticajem te energije) idu na drugu stranu, i tako će biti sve dok nešto ne uradi sa tim, a šta sve može da se uradi ja ne znam, ako neko zna neka napiše, ali ono što može je da se ta energija oslobodi na najjednostavniji i najčešće korišten način a to je samozadovoljavanjem. Ako postoje bolji i duhovniji načini neka ih neko iznese. To je sa stanovišta energije. Sa stanovišta medicine (ne ulazim u to koliko je tačno) čitao sam negdje u nekom časopisu da kada se određena količina sjemene tečnosti kod muškarca proizvede (a ona se proizvodi stalno, kao jajne ćelije kod žena) šalje se signal u mozak da ona treba da se isprazni, kao što kod žena postoji prirodni mehanizam odstranjivanja jajne ćelije (menstruacija), i onda mozak stvara seksualnu želju ne bi li se sjemena tečnost na ovaj ili onaj način izbacila. Ako se ne izbaci na klasičan način dešavaju se tzv. "mokri snovi" gdje muškarac ima erotski san (zanimljivo je kako um ili svijest ili šta god "proizvede" takav san baš kad treba) pri čemu se izbacuje sjemena tečnost. Dakle od ovog ili onog vida "izbacivanja" nema bježanja.

Ja kad me zanese osječam grijeh itekako, kako kad, nekad je dovoljno samo okupati se i ne osječam, ali niz godina itekakve udare na duhovnom planu sam imao zbog toga. Bog direktno kažnjava. Dolazi mi do kompletne izmjene trenutnih okolnosti i na fizičkom planu, dakle među ljudima (u svijetu.). Ne znam očito se razlikujemo, svaki čovjek , ali mislim da u jednoj tački se može sažeti sve u jedno.

Činjenica je da čovjek može itekako prebroditi potrebu ovisno od impulsa, potrebni impuls varira. Ali dogodi se.

Tačno je da pri poluciji u snu se desi da nešto snivaš, ali i ne.

Takva stvar treba biti regulisana brakom.

Poslednji put menjao Ponirski dana 01 Feb 2014, 05:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 19:27 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Adil je napisao:
''Slikama stimulišu pedofiliju, a onda se ''navodno'' sablažnjavaju kad se ista pojavi''

To je sasvim tačno, tu ima dosta društvenog licemjerstva, ali...

Adil je napisao:
već osuđujem prije onoga ko je tog čovjeka stimulisao tako. Eto dala vam je Elena sliku. Takve slike su oko vas.

Dve osobe mogu da stanu ispod te reklame na nekom plakatu i pogledaju je, u jednoj će reakcija biti neka seksualna devijacija, da djecu počne gledati kao pedofil i slično, a u drugoj osobi se neće pojaviti ništa ni slično tome, na sliku će zaboraviti čim skine pogled sa nje. Šta je ono što čini tu razliku? Zašto jedan ima jednu a drugi drugu reakciju? I šta nam to govori što jedan ima jednu a drugi drugu reakciju? Pa govori nam da je u svojoj samoj srži, u svojoj suštini ove problematike ono što je bitno je kakvu to reakciju izaziva u ovom ili onom čovjeku, dakle do njih je a ne do plakata. Ako tebi takav plakat izaziva loše misli, ideje, emocije, želje onda je to do tebe, ne do plakata, ti onda treba da vidiš šta se u tebi dešava, zašto se dešava, i treba da nešto radiš sa tim. Da radiš u sebi a ne da se penješ i skidaš plakat. Ovim ne opravdavam te plakate već govorim gdje je glavno bojno polje a ono je u tebi, samo u tebi. Stanje na svijetu je takvo kakvo je i tih plakata će biti, jer su oni odraz ljudi ovakvih kakvi su. Nema tu neke borbe protiv tih plakata, slika po časopisima, scena u filmovima i slično, ništa se tu ne može postići. Svako mora raditi na sebi, da dovede u red svoje rekacije na ono što se dešava oko njega.

Adil je napisao:
Ja kad me zanese osječam grijeh itekako

To je tako zato što si tako učen, a i učiš samog sebe tako. Sebi si rekao "samozadovoljavanje je grijeh" i onda to tako posmatraš.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 19:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Paladin je napisao:
Dve osobe mogu da stanu ispod te reklame na nekom plakatu i pogledaju je, u jednoj će reakcija biti neka seksualna devijacija, da djecu počne gledati kao pedofil i slično, a u drugoj osobi se neće pojaviti ništa ni slično tome, na sliku će zaboraviti čim skine pogled sa nje. Šta je ono što čini tu razliku? Zašto jedan ima jednu a drugi drugu reakciju? I šta nam to govori što jedan ima jednu a drugi drugu reakciju? Pa govori nam da je u svojoj samoj srži, u svojoj suštini ove problematike ono što je bitno je kakvu to reakciju izaziva u ovom ili onom čovjeku, dakle do njih je a ne do plakata. Ako tebi takav plakat izaziva loše misli, ideje, emocije, želje onda je to do tebe, ne do plakata, ti onda treba da vidiš šta se u tebi dešava, zašto se dešava, i treba da nešto radiš sa tim. Da radiš u sebi a ne da se penješ i skidaš plakat. Ovim ne opravdavam te plakate već govorim gdje je glavno bojno polje a ono je u tebi, samo u tebi. Stanje na svijetu je takvo kakvo je i tih plakata će biti, jer su oni odraz ljudi ovakvih kakvi su. Nema tu neke borbe protiv tih plakata, slika po časopisima, scena u filmovima i slično, ništa se tu ne može postići. Svako mora raditi na sebi, da dovede u red svoje rekacije na ono što se dešava oko njega.

Shvatam. Razumno govoriš.

Evo, ljudi se razlikuju po duhovnosti.

Neduhovnima blud s drugom ženom je osječaj bez grijeha. Ništa on ne osjeća, svejedno mu.
Duhovnomu to je grijeh, duhovnomu je mnogo toga grijeh, neduhovnomu nije.

Pavle je rekao tamo u NZ, ko se upaljuje neka se ženi, samo mi nije jasno, čini mi se da je rekao da je bolje kao on da se ne ženi. To znači da Pavle se nije upaljivao, obzirom da ne znam tada je bio i star, ali opet i stariji imaju potrebu.

Što se tiče evanđelja, poznato je da je od hrpe njih odabrana četiri, zato sam suzdržan, jer se radi o Indžilima ljudi koji prepričavaju Isaov Indžil koga koliko vidim u originalu nema, osim u prepričanim i mogučno dotjeranim verzijama.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 19:46 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Adil je napisao:
Allah je rekao u Kur'anu odprilike ovako: Neka se pokriju da ne budu napastovane.

Dakle nije kriv ''samo'' ko gleda već onaj ko pokazuje zabranjeno.

''Slikama stimulišu pedofiliju, a onda se ''navodno'' sablažnjavaju kad se ista pojavi'' - ja ne da ne osuđujuem onog ko učini samo, a osuđujem, već osuđujem prije onoga ko je tog čovjeka stimulisao tako. Eto dala vam je Elena sliku. Takve slike su oko vas.

Adile,
po toj logici isključena je mogućnost da se desi napastvovanje u zemlji u kojoj su žene u potpunosti pokrivene - a dešava se. I još se dešava da one od društva budu optužene da su izazvale da im se to desi. I to je slika onoga što se dešava u nama i prikazano je izuzetno jasno.
I takođe, po toj logici i sam Bog snosi odgovornost za svoja djela jer činjenica jeste da je on usred vrta postavio drvo poznanja dobra i zla pa je rekao "Nemojte jesti ploda sa ovog drveta". Pa, kada je već drvo bilo zabranjeno što ga nije prekrio i stavio na nepristupačno mjesto i Adam i Eva bi bili spašeni od iskušenja.
Hoću ti reći da živimo u svijetu koji je takav kakav jeste i da trebamo živjeti u nekom svijetu pirutanaca živjeli bi u njemu, a opet nije tako. Ok, stoji slika djevojčice koja je našminkana. Pa šta. To je i dalje djevojčica, samo djevojčica i ništa više. Ako ta slika budi u nekome misli za koje smatra da nisu na mjestu treba da se rješava toga.
Neću da kažem da na ovaj način djeca ne dolaze u opasnost. Imala sam priliku da djevojčicama u pubertetu objašnjavam kako duboki izrezi koji otkrivaju dekolte mogu da ih dovedu u neprijatnost i bez obzira koliko je to bezazleno s njihove strane i koliko ja vidim tu bezazlenost postoje ljudi koji neće biti nimalo bezazleni kada ih vide. Dobro je izbjeći neprijatnosti tamo gdje se mogu izbjeći, ali ovdje nije tema tamo neko sa iskrivljenim pogledima. Ovdje su tema naši (npr. tvoji i moji) iskrivljeni pogledi. I nemoj da misliš da se obraćam samo tebi. Obraćam se i sebi i možda ja nemam probleme sa "golotinjom" kao što ti imaš. Ima drugih stvari o koje se saplićem gledajući ih u drugim ljudima, a saplećem se samo zato što se te stvari nalaze u meni. Sada, s koje god strane okrenem druge ne mogu da mijenjam. Mogu pokušati nešto da kažem, ali veći je garant da ću naletjeti na ego koji će sve učiniti da se suprostavi bilo kakvoj "pozitivnoj" sugestiji nego da ću u tom čovjeku koga kritikujem izazvati poriv za promjenu. Ali, ako umjesto što kritikujem tog čovjeka nađem u sebi problem i riješim ga napraviću promjenu u sebi, a samim tim i promjenu (istina mikronsku) i na planeti. Drugim riječima, ako sam ja sklona laganju za mene će se lijepiti uglavnom osobe koje lažu. Mene će naravno te laži izbezumljivati. Sudiću drugima zbog izgovorenih laži i definisaću sebe kao žrtvu laži. Ako mi i padne na pamet da i ja nekad nekome "suknem" pošteno naći ću opravdanje u činjenici da živim u svijetu laži i da je laž jedino sredstvo pomoću kojeg mogu da opstanem u ovom društvu. To je najčešći pristup problemu i taj pristup ne rješava ništa. S druge strane, ako tuđu laž (koja se učestalo lijepi za mene) prepoznam kao odraz sopstvene lažljivosti i ako posmatranjem, analiziranjem, izdvajanjem ega, izdizanjem iznad postupka (jer ja nisam postupak, nisam ta laž) prevaziđem laž u sebi napravila sam stvarnu promjenu. Toj laži sam na suma sumarum dala minus jedan koji sam spominjala u prethodnom postu. Sada, onaj drugi čovjek koji se lijepio za mene dolazi sa novim lažima i pokušava nastaviti igru obmane koju smo ranije igrali i nailazi na ništa. Njegova laž više nije odraz moje laži, niti je moja lažljiva priroda odraz njegove lažljive prirode. Nailazi samo na istinu (do ovoga je teško doći, ali nije nemoguće) i više mu ne trebam ništa pričati. Ako sam postala istina njegovom biću koje nema nikakvu vezu sa lažima koje izriče ne trebam propovijedati jer sam za njega ja postala propovjed. Na taj način postoji sitna, gotovo nevjerovatna, ali ipak mogućnost da se neko počne mjenjati. Tada minus jedan ima potencijal da se mijenja na minus koliko nas ima.
E sada, možemo mi nastaviti da kukamo na prljavi pokvareni svijet koji nas okružuje i da skrivamo svoje smeće iza tog opravdanja, ali to je prazno da praznije ne može biti. Sve što možeš promijeniti nalazi se u tebi, a ono što ne možeš promijeniti ne vrijedi ti ni kritikovati. To je samo danguba. Čovječanstvo je došlo do tačke kada više nema vremena za dangubu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: !
PostPoslato: 23 Dec 2011, 20:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Citiraj:
Dve osobe mogu da stanu ispod te reklame na nekom plakatu i pogledaju je, u jednoj će reakcija biti neka seksualna devijacija, da djecu počne gledati kao pedofil i slično, a u drugoj osobi se neće pojaviti ništa ni slično tome, na sliku će zaboraviti čim skine pogled sa nje. Šta je ono što čini tu razliku? Zašto jedan ima jednu a drugi drugu reakciju? I šta nam to govori što jedan ima jednu a drugi drugu reakciju?

Da, mi svi koji vidimo da slika "nije u redu" smo i sami pedofili (u podsvijesti). :| Vi ne vidite nista lose u pedofiliji?
Ko god kaze da ne vidi nista sablazno na toj slici, moram reci da taj nije iskren. Toliko razuma i svjesnosti treba da ima svako od nas! Reklamira se donji ves, a donji ves vec nesto govori. Sama poza djevojcice je provokativna za njene godine. O onim drugim slikama ne trebam ni pricati. U meni se ne bude nikakve fantazije kad pogledam sliku , ali osjecam veliko zgrazanje i ocaj jer sam svjesna s kojom namjerom je slika uradjena i postavljena! I to me rastuzuje, ljuta sam i bijesna na ovaj svijet, na ovo drustvo , na ljude koji upravljaju ovim svijetom... i na sebe samu sto moram sav ovaj jad i ocaj da gledam a nemam snage za to jer NE RAZUMIJEM ZASTO ! Najlakse je okrenuti glavu i praviti se da nista nisi ni cuo ni vidio. To je najlakse a nekad i nije najkorisnije.
Samo bolestan um moze a da se ne zgrozava nad pedofilijom i da smatra to kao nesto normalno...nesto sto nam je priroda dala. Jadan smo mi svijet! U ovakvim momentima samo pozelim da nas strefi ognjena kugla s neba!

Receno je "STRAZITE..."! A ko strazi taj i opaza. Jer, zasto straziti ako se nema u vidu da se i opazi i odreaguje (eventualno i zastiti) ???

Znam i svjesna sam da svi imaju neki "problem " u sebi, nisam nikad rekla da ga ja nemam. Toga sam postala svjesna odavno i nije mi to nesto nepoznato, preispitujem dvaput svaki svoj postupak, misao i rijec... ali za neke stvari osjecam samo zgrazanje i ocaj jer ne mogu razumjeti zasto se desavaju. :(

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: !
PostPoslato: 23 Dec 2011, 20:43 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Elena je napisao:
Citiraj:
Dve osobe mogu da stanu ispod te reklame na nekom plakatu i pogledaju je, u jednoj će reakcija biti neka seksualna devijacija, da djecu počne gledati kao pedofil i slično, a u drugoj osobi se neće pojaviti ništa ni slično tome, na sliku će zaboraviti čim skine pogled sa nje. Šta je ono što čini tu razliku? Zašto jedan ima jednu a drugi drugu reakciju? I šta nam to govori što jedan ima jednu a drugi drugu reakciju?

Da, mi svi koji vidimo da slika "nije u redu" smo i sami pedofili (u podsvijesti). :| Vi ne vidite nista lose u pedofiliji?
Ko god kaze da ne vidi nista sablazno na toj slici, moram reci da taj nije iskren. Toliko razuma i svjesnosti treba da ima svako od nas! Reklamira se donji ves, a donji ves vec nesto govori. Sama poza djevojcice je provokativna za njene godine. O onim drugim slikama ne trebam ni pricati. U meni se ne bude nikakve fantazije kad pogledam sliku , ali osjecam veliko zgrazanje i ocaj jer sam svjesna s kojom namjerom je slika uradjena i postavljena! I to me rastuzuje, ljuta sam i bijesna na ovaj svijet, na ovo drustvo , na ljude koji upravljaju ovim svijetom... i na sebe samu sto moram sav ovaj jad i ocaj da gledam a nemam snage za to jer NE RAZUMIJEM ZASTO ! Najlakse je okrenuti glavu i praviti se da nista nisi ni cuo ni vidio. To je najlakse a nekad i nije najkorisnije.
Samo bolestan um moze a da se ne zgrozava nad pedofilijom i da smatra to kao nesto normalno...nesto sto nam je priroda dala. Jadan smo mi svijet! U ovakvim momentima samo pozelim da nas strefi ognjena kugla s neba!

Receno je "STRAZITE..."! A ko strazi taj i opaza. Jer, zasto straziti ako se nema u vidu da se i opazi i odreaguje (eventualno i zastiti) ???

Znam i svjesna sam da svi imaju neki "problem " u sebi, nisam nikad rekla da ga ja nemam. Toga sam postala svjesna odavno i nije mi to nesto nepoznato, preispitujem dvaput svaki svoj postupak, misao i rijec... ali za neke stvari osjecam samo zgrazanje i ocaj jer ne mogu razumjeti zasto se desavaju. :(

Elena, još uvijek se nalaziš na površini teme. Ovdje niko ne opravdava pedofiliju niti se trudi da opravda neumjesne sadržaje. Nije ti čak ni rečeno da si podsvjesni pedofil. Možda bi bilo dobro da pogledaš u sliku djevojčice koju si postavila i da sebi postaviš drugačije pitanje. Do sada si se pitala kakvu reakciju slika stvara u svijetu. Pokušaj ti da vidiš sliku, a ne da vidiš šta slika izaziva u bolesnim umovima. Poenta jeste da ne možemo promjeniti svijet forumskim pričama. Jedini svijet koji možemo mijenjati je onaj koji se nalazi u nama. Niko ti sa strane ne može reći šta ne valja i šta trebaš mijenjati. To samo ti možeš riješiti. To je samo u tebi.
Na ovoj temi se tu i tamo pominju neke osude svijeta ili nekih ljudi ili ljudskih postupaka, a nekako mi se čini da se većina forumaša drži Svetih spisa. Oni isključuju mogućnost osude. Ne potencira se ovdje ni ignorisanje onoga što ne valja. Što se tiče svijeta to nam je što nam je. Nije ni sjajno ni bajno, tako je kako jeste. Ako možeš da ga promjeniš, promjeni ga. Ali činjenica jeste da možeš jedino da mijenjaš sebe, kao i ja sebe ili bilo ko drugi, samo sebe i nikoga drugog.
I bez obzira koliko to odbojno zvuči sve što vidimo oko sebe nalazi se u nama. Razlika između onih koji su počinili užasne stvari i onih koji to nisu uradili je samo u tome što su jedni izvršili neko djelo, a drugi to nisu. Promjenu sebe može napraviti samo onaj ko je spreman da se suoči sa ovom činjenicom.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Dec 2011, 21:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Citiraj:
Možda bi bilo dobro da pogledaš u sliku djevojčice koju si postavila i da sebi postaviš drugačije pitanje. Do sada si se pitala kakvu reakciju slika stvara u svijetu. Pokušaj ti da vidiš sliku, a ne da vidiš šta slika izaziva u bolesnim umovima.

Ovaj plakat da sam uzivo vidjela negdje usput iz auta, ne bih puno obracala paznju na njega... obicna djevojcica koja pravi kolac i koja ne moze da odoli a da ne lizne slag :D ... cisto bezazlena slika i nista sto vec nije vidjeno. Medjutim, u malo detaljnijem analiziranju plakata i sta on kao poruka znaci, sta porucuje... tu dolaze drugi detalji u kadar. Sta se reklamira - donji ves..a-ha... sta donji ves ima sa slagom... tu se vec pali lampica. Donji ves nije nista strasno ali u kombinaciji sa provokativnom pozom i dodatnim "alatima" vec nesto porucuje. Kad se sve puzzle sloze dobija se jasna slika i smisao. Postaje jasnije sta se krije iza toga i to je nesto sto me natjera da planem. Djevojcica je zrtva i zloupotrebljena je za tudji cejf! I to ne mogu da tolerisem. Da je neka zena u pitanju pa hajd i nekako... svjesna je sta radi i cemu radi, medjutim kad je rijec o djeci, tu ne poznajem i ne dozvoljavam pardona!

Citiraj:
Imala sam priliku da djevojčicama u pubertetu objašnjavam kako duboki izrezi koji otkrivaju dekolte mogu da ih dovedu u neprijatnost i bez obzira koliko je to bezazleno s njihove strane i koliko ja vidim tu bezazlenost postoje ljudi koji neće biti nimalo bezazleni kada ih vide. Dobro je izbjeći neprijatnosti tamo gdje se mogu izbjeći,

Naravno da si im skrenula paznju na to jer si svjesna sta to moze da proizvede... htjela si da ih ZASTITIS ! ... od ljudi koji nisu svjesni i koji ne znaju sta je bezazlenost! O tome ja i pricam. Ne razumijem kako se misli sprijeciti pedofilija ako se djeca predstavljaju onakvima kakvi oni nisu niti trebaju da budu. Pa ovaj svijet je raj za pedofile. To je zalosno! Cemu onda "radjajte se, mnozite i napunite zemlju" ?

I naravno da sam opet skrenula sa teme i izvinjavam se zbog toga. Zanijela sam se mislima i pisanjem i morala sam istresti iz sebe sto mi je bilo na srcu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat