ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Maj 2018, 14:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2012, 23:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Danas dok se vozim autom nešto razmišljam:

Ljudi ne žele da se poprave i ne žele da uče dok ih nešto "dobro" ne pogodi (udari).
U vidu rata ili cunamija, pa se onda ponovo počnu moliti, i Bog se smiluje na njih (nas)
i šta se dogodi ?
Bog kaže: kad te izbavim iz nevolje, nemoj da kažeš, moja me je mišica izbavila. (to će me naljutiti)
Kad se Bog smiluje pa poslije rata ili neke nevolje dadne blagostanje, opet zaborave Boga, dok ga ne razljute, i tako stalno u krug.

Teško Bogu sa ljudima, ne bi se mijenjao sa njim nizašto na Svijetu.
Zato razmišljam, da bi popravili situaciju:
Netrebamo se moliti za sebe, već za Boga da izdrži sa nama.
Netrebamo se moliti za svakidašnje potrebe, jer stvoreni smo na lice i naličje Božije, sami treba da brinemo za osnovne potrebe, da probudimo skrivene moći u nama, mi koji smo stvoreni na lice i naličje Božije.

Teško Bogu sa ljudima...

Poslednji put menjao Alset dana 30 Maj 2012, 23:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04 Apr 2012, 10:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Alset je napisao:
Ljudi ne žele da se poprave i ne žele da uče dok ih nešto dobro ne pogodi.

Hoces reci dok ih nesto lose ne pogodi?
To je nazalost tako... neki ljudi (ili bolje reci veliki broj ljudi) se sjeti Boga samo onda kad upadnu u nevolju, kad obole pa budu prisiljeni da leze satima i danima u krevetu , tek onda imaju vremena da razmisljaju o Bogu... i onda vecinom okrivljuju Boga za to sto ih je snaslo - "Zasto Boze JA.. da me ovakvo nesto snadje... sto nisi ovo sto nisi ono... " ... a nikako da se taj isti covjek zapita " Zasto mi je ovo potrebno , zasto sam JA dogurao do ovoga, cemu ovo treba da sluzi... sta treba da naucim iz ovoga.." Vecinom smo sami krivi za nase sopstvene nevolje, a one nevolje koje nam dodju kao lekcija... pa i one su potrebne (sami smo ih prizvali) ma koliko bolne bile.
Gledam ljude masivno oboljevaju, vecinom zahvaljujuci svom nezdravom nacinu zivota, sami narusavaju svoje zdravlje porocima, svojim mislima, djelima.... i onda dodje vrijeme da pozenju to sto siju i sto su posijali u nedavnoj proslosti... dobiju dijagnozu i onda se uhvate za glavu i zavape Bogu "Boze, zasto si me ostavio, zasto me kaznjavas"... a nikako da se sjete da su sami sebe kaznili svojim nacinom zivota i svojom nesvjesnoscu Zivota i njegove svrhe. Ako ne vape za Bogom onda je to drugo bice koje je "krivo" zbog te njegove egzistencije i nevolje sto ga je snasla, a to je ... majka - "Majko, zasto si me rodila!" I tako... svi su drugi krivi, jedan sto te stvorio, drugi sto te rodio... a pacenik ni najmanje kriv. :| I to je nesto sto ja licno ne mogu da razumijem i da shvatim. Osoba recimo od 50 godina bi trebala imati malo vise svijesti o zivotu i o njegovom toku (zasto-kako-i-zbog cega), tj. imati barem malo pojma i interesa za duhovnost... Uvidjela sam da djeca znaju mnogo vise nego odrasli. Strasno se grozim kad cujem ono (pogotovo od osobe koja nikad nije cula za pojam -duhovnost-) " Ja sam stariji/a ti si mladji/a i treba da slusas sta JA kazem!" - o , kako grdno slijepo varanje! Uvijek sam se bunila protiv ove izjave, i bunicu se i dalje dokle god budem postojala. (Samo) Iskustvo ne cini znanje. Pogotovo ne bezkorisno prazno iskustvo (bez duhovne pozadine).
Cesto puta pozelim da pomognem ljudima, nekad i pokusam ali ne vrijedi... ogorcena sam na svoju bespomocnost jer ne mogu nista da ucinim za njih, a znam da to mozda tako mora da bude jer svako treba da pomogne samome sebi jer su tad i rezultati ucinkovitiji... a i svako najbolje zna (valjda?) kako ce sa samim sobom - koliko sta moze da izdrzi i uradi.
Ali jedno je sigurno.. Bog mora da je jako jaaako milostiv i strpljiv ... jer da nije... ova Zemlja bi danas bila pusta zona sumraka bez ijedne zive duse na njoj.
I opet kazem ... i dobro nam je kakvi smo.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04 Apr 2012, 20:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Da, mislio sam dok ne dobiju neku dobru šamarčinu, dobro u smislu jako, žestoko.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat