ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Maj 2018, 14:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Upoznaj samoga sebe
PostPoslato: 29 Jul 2012, 19:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Sokrat je rekao: Upoznaj samoga sebe i to je vrh filozofije. :idea:

I zaista je tako, Svi koji žive na zemlji ima šansu da napreduju bez ograničenja, nema limita.
I još negdje piše: Upoznaj sebe i upoznao si čitav svijet.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05 Avg 2012, 18:41 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Eh, taj Sokrat...pravi mudrov i filozof! Što nije rekao kako upoznati sebe kad je tako pametan? :study:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27 Maj 2013, 10:56 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Živimo u nekom virtualnom dobu kada dobar je dobar program bitniji od dobre žetve. Nije bitno koliko ćemo smeća da ubacimo u sebe umjesto stvarne hrane čiji okus mnogi danas ne znaju, bitno je da ono što gledamo na monitoru može da nam osigura sva moguća rješenja za potencijalne probleme. Dobar program mora da bude brz, stabilan i da predvidi sve greške koje bi pri radu mogli da napravimo. Pa i u takvoj situaciji, taj program će moći da riješi našu brljotinu i efekt rada uvijek mora da nas dovede do željenog cilja. Pri tome, program mora biti prilagođen i stručnjacima, ali i laicima za rad na računaru. Program koji mogu da koriste samo stručnjaci ne vrijedi ni pišljivog boba.
Zamislite samo, koliko vispreni moraju da budu programeri koji prave složene programe. Ako jedan te isti zapis može da bude ispravan u stotinu varijacija, on treba da predvidi svih stotinu varijacija. Takođe, ako za taj isti zapis postoji mogućnost da se napravi dodatnih pet stotina nepravilnosti programer mora da predvidi i blokira unos svih pet stotina nepravilnosti i opet to mora da napravi tako da se podatak ne „zaglavi“ negdje u sistemu.
Tako složeni programi su uvijek negdje nadomak savršenstvu, ali nikada ne mogu da budu „savršeni“. Logično je da upravo tako bude. Mašina ima svoj kod po kojem funkcioniše i taj kod nikada ne može da predvidi sve korisnikove poteze. Čovjek je prosto kreativan u pravljenju neočekivanih poteza. Zbog toga se konstantno vodi bitka između programera i korisnika. Programer se trudi da predvidi sve moguće greške, a čovjek se trudi da napravi baš one greške koje programer nije predvidio.
Sada ovakav pristup poslu definitivno ne daje savršene rezultate. Sve se svodi na puko „držanje bureta da ne pusti vodu“ uglavnom jedva uspješno. Rezultat se očitava kroz nezadovoljstvo programera „nesposobnim“ korisnicima i nezadovoljstvo korisnika „neadekvatnim“ programima.
A šta bi se desilo kada bi programeri ili oni koji im diktiraju kako će da rade prestali da korisnike doživljavaju kao hrpu nesposobnjakovića i kada bi programe definisali da rade upravo onako kako trebaju bez mogućnosti greške. Nešto se zaglavi i vječno ostaje zaglavljeno. Nadređeni na osnovu greške udari radnika po džepu. Mjesec, dva, godinu... Greške bi se pravile i plate bi se smanjivale. A onda bi korisnik naučio da radi bez greške, zato što bi bio motivisan da posao uradi kako treba. Odbacio bi pritisak vezan za kvantitet i uložio pažnju na kvalitet.
Ovo je samo jedna dokoličarska priča na temu „šta bi bilo kad bi bilo“ do ovog trenutka. Sada, kada bi se pojedinac posmatrao kao preduzeće stvar je u potpunosti uporediva. Zar za čovjeka nije specifično da baca pogled negdje u budućnost i da pokušava da unaprijed nađe rješenje za sve greške koje će da napravi i sve probleme koji mogu da mu se dese. Radeći tako, iscrpljuje sam sebe, i to onaj programerski dio sebe koji nikako ne može da predvidi sve moguće greške koje će da se dese. Na taj način čovjek stvara zaštitu od nepravilnosti koje će da mu blokiraju život. Paralelno s tim, čovjek unutar sebi održava u životu sve ono što teži pogrešnom jer ako se tome ostavi prostor za djelovanje to će i djelovati.
Ozbiljan korak prema promjeni jeste rušenje svih „programa“ koje čovjek stvara „za nedaj Bože“. I greške i problemi i bezizlazne situacije za čovjeka mogu da nestanu samo ako on sam prestane da ih podržava. Pri tom ne treba zaboraviti i ovo: „Sistem podržavanja grešaka funkcioniše na isti način kao i biljke. Zalijevao si biljku godinama. Ako si prestao danas, ne očekuj da ti biljka danas uvene.“

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27 Maj 2013, 17:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Odličan video.
nadam se preko ljeta pogledati seriju

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28 Maj 2013, 09:25 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Postoji mnogo trenutaka koji pripadaju mojoj prošlosti u kojima sam na osnovu nekih zapažanja primjećivala da su ljudi "ovakvi" ili "onakvi". Nalazila sam im mnogo mana i nedostataka i definisala ih na osnovu svog viđenja. Tu i tamo dešavalo mi se da se zapitam, onako pomalo samokritički, kako mogu da znam tako nešto. Ako primjetim određen nedostatak na nekoliko ljudi ili na svim ljudima s kojima dolazim u kontakt ipak svi oni pripadaju manjini u odnosu na kompletno čovječanstvo, tako da primjećeno ne može definisati čovječanstvo. A radila sam to. Pored toga, zar nije moj nedostatak primjetio radnju u okolini koju je identifikovao sa sobom. Hoću reći, sve što sam vidjela na drugima i nije bilo ništa drugo osim prepoznavanja mene i to onog dijela mene koji nisam spremna da prihvatim. Otuda dolaze revolti i negativni stavovi o drugima. Uočivši da imam negativne poglede na ljude pokušala sam da promjenim svoj pogled i uvukla sam se u priču (i misli) u kojoj su svi idealni gušeći i gnušajući se u sebi bilo kakvih misli koje su "negativne". Samoj sebi sam kao malom djetetu rekla "to je kaka". I ovo je trajalo tek toliko dugo dok nisam primjetila da sam postala hronični lažov. Vidim da ne valja, a pričam da valja u silnom nastojanju da ubijedim sebe u neko savršenstvo kojeg nema. Može se i drugačije. Svijet je takav kakav jeste i moj pogled na svijet je takav kakav jeste. Bez obmane i bez ustručavanja treba vidjeti to što valja i to što ne valja i sve to što vidim izvan treba pronaći u sebi i shvatiti način na koji radi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat