ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 16:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2011, 12:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Ovaj film sam gledala nedavno i jako mi se svidio. Duhovit a poucan. Ja sam se bas ismijala. :)

Daleko od Zemlje, nalazi se "Zelena Planeta". Na tom planetu zive "nasi srodnici" koji su tako dobro razvijeni - na mentalnom i duhovnom polju - da su im ukinuta sva elektricna pomagala. Umjesto toga, oni fokusiraju njihovu punu koncentraciju, znanje, snagu i energiju za unapređenje svog tijela, uma i mentalne sposobnosti.

Jednom godišnje, strastveni ljudi prirode sastaju se na ugasenom vulkanu, da izvještavaju o novostima, o zetvi/poljoprivredi/usijevima i o putovanja van zemlje (njihove zemlje, Zelene zemlje). Obično niko ne želi dobrovoljno da putuje na planetu Zemlju (Plavu Planetu). Planira se putovanje na planetu Zemlju, ali niko se ne javljadobrovoljno da ide na planet Zemlju koji je (po njima) pun opasnosti i laži, i gdje su ljudi tako primitivni.

Na kraju, međutim, neko ipak odluči ici na putovanje:
To je Mila (Coline Serreau), čiji je otac zadnji put posjetio Planet Zemlju, i vratio se nazad sa njom kao bebom. Mila stoga zeli upoznati planetu na kojoj je rodjena.

Ona se oprasta od svoje 4 djece i pomocu velike "Kugle" dolazi na Plavi planet Zemlju, i to na glavnoj ulici u Parizu. U istom momentu je sokirana vidjevki "betonsku dzunglu" i suocava se sa zloupotrebom i unistavanja prirode i okoliša svih vrsta. Na njenoj odisej kroz grad, suocava se sa svim nesvjesnim ljudima i pomocu telepatskih moci cita njihovu sudbinu i vidi sve njihove boljke ... tako da Sa svojim telepatskim mocima zeli da pomogne ljudima da shvate Sebe i da bolje zive u harmoniji sa prirodom.

Jako interesantan film. Obavezno pogledajte.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05 Apr 2011, 13:03 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Gledala sam film i dopao mi se. Ima tu niz interesantnih detalja. Pogotovo mi se svidja kada njeni sinovi naidju na plemenske zajednice koje su za civilizovanog covjeka zaostale, a njima su izuzetno razvijeni (zive u skladu sa prirodom, imaju moc telepatije i sl.).

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Apr 2011, 08:49 

Išao jedan putnik cestom, koja je vodila u veliki grad. Jedna je žena sjedila na rubu ceste, te on zastane da se kod nje raspita o gradu, u koji je namjerio. "Kaži mi, kakvi su ljudi u onomu tamo gradu"? Žena ga pogleda. "Kakve si ljude susretao u mjestu odakle dolaziš?" - "Odvratne", požali se putnik. "Sve gore od gorih. Škrtice, nepouzdane, lažljivce, ljude vrijedne svakoga prezira." - "Ah", reći će žena, "žalim, ali takve ćeš iste zateći u gradu, u koji si se uputio." Čovjek uzdahnu, i produži namrštena čela.
.
Nedugo potom naiđe još jedan putnik. I on zastane da bi se raspitao o gradu. I opet ga žena upita kakvi su bili ljudi, koje je ostavio za sobom u mjestu odakle je došao. "Bili su to dobri ljudi, pošteni, marljivi, istinoljubivi, i velikodušni. Lako su praštali tuđe pogreške i zablude. Zaista mi je žao što sam se morao od njih rastati." - "Ne brini", reče mu žena. "Takve ćeš iste sresti u gradu, u koji si se zaputio."

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Apr 2011, 09:35 

Pridružio se: 25 Jan 2011, 13:06
Čim sam vidio prvo, znao sam ovo drugo.
Fino, samo nije to baš tako, ali ima istine. Znaći i ovako i onako i u sredini čini se.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Apr 2011, 10:01 

Dobro Nemirni, znam ja sta ti hoces da kazes. Takva su vremena i takvi su ljudi. Bilo je toga i prije, a ima i sada. Zlo ima svoj udio u nasoj stvarnosti i ne govorim ti da trebas da lazes sebe da zivimo u idealnim uslovima, kada nije tako. Ti kazes da ne valjaju Hrvati, mozda i Srbi ili Muslimani. Ja bi ti na to mogla reci da se ta slika moze prenijeti na veci dio svijeta. Nego, imamo mi dosta svedoka zla. Uzmi samo medije. Svi do jednog se svojski trude da nam prezentuju najgnusnije informacije do kojih mogu da dodju, kao npr. ko je koga ubio, silovao, opljackao, razrusio... Prebrzi su svi odreda kada treba da nas okupiraju onim sto ne valja. S druge strane, zena koja je u II Svjetskom ratu spasila vise hiljada djece iz logora tek ovih dana posthumno dobija odlikovanje. Malo ko je za nju i cuo. Takva su ova vremena i to nije uzalud. Truju nas gdje i kako stignu. I u starom vremenu imas primjere sveopsteg ludila koji je zavrsavao potopom ili spaljivanjem, ali i ta vremena su imala svog Noja ili Lota. Nije zemlja opstajala zbog zla, niti se zlo spasavalo, nego je to uvijek bilo jedino i samo dobro. Kazem ti da i u ovom vremenu postoji dobro i vidljivo je. Upravo to dobro spasava svijet i danas kao u doba Noja. Sada, opet ti kazem ne potenciram zatvaranje ociju pred onim sto se desava nego naprosto davanje znacaja drugim stvarima. Ako stalno pricas samo o zlu i ako mu dajes prvo mjesto ti postajes svjedok zla, a covjek bi trebao da ima suprotan zadatak. Razmisli o tome.
Matej 6:22
Svijeca je tijelu oko. Ako dakle bude oko tvoje zdravo, sve ce tijelo tvoje svijetlo biti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Apr 2011, 11:09 

U par navrata više neću, kritikovao sam nezavisne novine tamo na njihovim komentarima jer pogledajte koliko se oni baziraju na seksu na svom partalu, umjesto na ljubavi, potom slijedi avaz i 24info kao mislim herceg portal novina.

Ja sam hteo da se malo pozabavim sa nemirnom dušom u idućem periodu, jer način njegovog pisanja koji je čas podebljan, čas naglašen, pa stavlja uvijek kolutavi smajli ako ste primjetili, sve mi to govori da je na nekakvom moru, nemirnom moru, i hteo bih sa njim ''sa tobom'' čvršće popričati, jer tvoji komentari čas su uvijek isti rekoh ranije srbo hrvatski i inaće u smislu na koji se javljaš. Ne kažem ja da sam ja taj koji baca slamku na tebe, ali tu smo da se razumijevamo, pa čisto volio bih te malo bocnuti da vidim kako razmišljaš i na druge stvari. Hteo bih čuti neke stvari iz tebe, čvršću riječ, a ne mlaku, zato bih te volio naljutiti. Nadam se da ćeš ovo vidjeti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Apr 2011, 17:25 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
zeljko2 je napisao:
kritikovao sam nezavisne novine tamo na njihovim komentarima jer pogledajte koliko se oni baziraju na seksu na svom partalu

To su nedavno počeli raditi. Pretpostavljam da je u pitanju očajnički potez za zadobijanje veće posjećenosti sajtu. I drugi su još ranije počeli tako raditi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Apr 2011, 17:51 

Problem im je što nisu nacionalne novine tj. u ovom slučaju portal.
Ali mnogi ih zato i posečuju, dakako manje, nego nacionalne portale, i to treba da znaju, ono je smješno koga su uposlili za te stvari, a naročito da ne pišem o čemu na portalu stalno pišu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Apr 2011, 09:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Nemirna duša je napisao:
[,na tebi je red. ;) [/b]

''Pričaj malo o sebi'', to ti je moje pitanje.
- Evo u tvom stilu te pitam

Ja sam i bez pitanja, a bilo je onako pitanja drugih, pa moraš jednostavno izložiti sebe.
Volim kad neko izlaže sebe.
Neko čini, neko ne, nekomu je ruka ustegnuta, a neko drži ruke pružene na stolu.
To je vrlo bitno, nekomu je lice jasno, a neko ga pokrije, tako da se razgovori vode iz različitih uglova.
Također, nije svakomu ni pitati, mislim da prednost ima onaj koji je otvoreniji, koji se više otvori i iznosi lično treba da ima prednost. Prednost znači lična iskrenost u razgovoru ovdje sa svima.

Ja znam neke tvoje detalje, ali i ne tražim lične detalje, detalji koji se traže su detalji mišljenja.
Što se tiče tvog stila pisanja, evo navikao sam, nastavi tako, niti se petljam u stilove pisanja, samo otvoreno kažem što mislim, a ako iskreno kažem , a ne ćutim, to je poštena i nemala stvar.

Nije svakomu dato, a neko i neće. Svako ima svoje i to treba poštovati.

Do većeras, pozdrav.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Apr 2011, 19:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Jesi, dobro, htio sam još čuti nešto drugo od tebe, a ne samo jadikovke na te s kojima živiš, mada ovo od pre neki dan mora da te obradovalo.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat