ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Apr 2018, 07:49

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Cloud Atlas
PostPoslato: 14 Dec 2012, 11:39 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Cloud Atlas je ipak u najavi i kod nas i to dolazi već sledećeg četvrtka, nedavno sam gledao i nije ga bilo u najavi.

Ovo je jedan od najskupljih nezavisnih filmova pošto nije rađen pod pokroviteljstvom velikih studija pa su imali problema da sakupe novac ali su sakupili (oko 100 miliona dolara).

Djeluje interesantno i nadam se da je dobar.

Evo trailer sa našim prevodom

IMDb stranica

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cloud Atlas
PostPoslato: 14 Dec 2012, 11:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
u nikolinhovom folderu knjige sam primjeti taj naslov, privlači naziv, ali ne znam što je, jedno je ime, a drugo što je.

:?:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Dec 2012, 12:45 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Prevod je "Atlas oblaka", ni ja ne znam šta to znači. Mada na početku ovog trailera se govori da je to neka muzika, ta koja se čuje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Dec 2012, 13:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Prije par sedmica sam ovaj film trebala gledati u bioskopu, karte su bile rezervisane ali je doslo do nekih problema sa rezervacijom... tako da smo ja i ekipa bili 'prisiljeni' da gledamo nesto drugo ( a sto je bilo veoma dosadno). Posle vise nije mi se ni dalo ici. Jos kad sam cula da film traje 3 sata (bez pauze)... a to mi je bas malo previse, sjediti 3 sata u bioskopu, bez pauze... ne bi mi se dalo. Cekacu da izadje u DVD izdanju. Inace i nisam neki ljubitelj bioskopa. Ugodnije je gledati kod kuce.
Ali film obecava mnogo, barem koliko se da vidjeti u traileru. Tom Hanks je inace dobar glumac i skoro da nema filma sa njim koji mi se nije svidio. A i svi ti vremenski prelazi su mi zanimljivi; volim filmove sa tom tematikom.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Dec 2012, 14:41 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Stvarno traje skoro 3 sata :)
Pa dobro, nekako će se izdržati, najbitnije je da je film dobar, ako jeste onda će to vrijeme proletiti :)

I ja bih ga radije gledao kod kuće ali ko zna kad će izaći u tom izdanju.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Dec 2012, 21:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Komentar jedne osobe na ovaj film:
KODAI je napisao:
Život prođe, ljudskost ostaje.
To nije film, to je oda Slobodi, Hrabrosti i Ljubavi; filigransko pismo čežnje, ljubavi i dugova koje duše nadopisuju jedne drugima iz života u život. Ozbiljan film za neozbiljno vrijeme i mahom površne gledatelje, nije savršen već predan, čist, s ljubavlju i poštovanjem snimljen, glumljen itd., ta predanost i Ljubav (prema romanu,ideji, priči, filmu, likovima, glumcima, gledateljima) vidljiva je u svakom kadru. Film nakon kojeg jednostavno želim biti bolji čovjek,i ne samo to; podsjetio me je (usprkos civilizaciji u kojoj živim, medijskoj ‘istini’, društvenim vrijednosima i ograničenjima, onečišćenoj hrani, zraku, vodi, zemlji, ljudskoj duši, misli, osjećaju i odnosima)podsjetio me je koliko je prekrasno, veličanstveno, bitno i ljubavno, koliko je dragocjeno biti (i ostati) čovjek i moći reći sebi i drugima u životu: Ja sam čovjek, čovječe, i ponosim se time. Drugim riječima,(tj. riječima pjesnika A. B. Šimića): ‘Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda!’ Sjeti se i hrani u sebi sve ono čarobno, moćno, sveto i ljubavno, istinsko i istinito što te čini ČOVJEKOM. Podsjetio me je da mi ljudi nismo smeće ni vuci jedni drugima kakvim nas nastoje (odgojiti i) uvjeriti da jesmo kroz religiju, zakone, bolesti, patnju, ropstvo, ovisnosti, odnose, strahove, medije, školu… Mi smo svi Utjelovljenja Bezuvjetne Ljubavi, ni više ni manje nego baš to, a sve ostalo su nadimci kojima nas nastoje poniziti ‘oni’ koji nas žele porobiti, bili ‘oni’ u nama ili izvan nas, nadimci koje smo prihvatili u neznanju, strahu i neljubavi i kojima služimo dok se ne probudimo i ne prisjetimo tko smo mi uistinu. Ljubav jest jedina istina koja nas budi iz života u život, ona je nebo po kojem plove oblaci svih naših života s kišom naših herojskih djela, s munjama naših zlodjela i izdaja,s olujama sitnih pohlepa, pahuljama nježnosti i prijateljstva. Ljubav je nebo po kojem zrake naših Kreativnosti i Božanskog nadahnuća ostavljaju ljupki trag genijalnosti; jednostavna, neprimjetna, duboka plava površina po kojoj nam se ucrtava put kući do onih koje volimo, u ovom životu i prije i poslije njega. Moj duboki naklon i HVALA homogenoj i uigranoj glumačkoj ekipi, redateljima, ma cijelom filmskom timu. Idem odmah potražiti roman i jedva čekam DVD. PS. jako mi je draga priča o Sonmi 451 iz Novog Seoula i mislim da bi bilo super da je više zastupljena u filmu.

http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... loud-atlas

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28 Dec 2012, 11:27 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Moze se naci online. Dobar je snimak. Imate na leptirici.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02 Jan 2013, 20:35 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pogledao sam ga, planiram ga pogledati još jednom. Meni se svidio.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Jan 2013, 20:17 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Meni se nije "ne svidio", ali sam se nadao da je nešto više i bolje nego što jeste.
Nije dopro do mene. Nekako mi je previše "nju ejdžast". I ne razlikuje se toliko od današnje produkcije, iako je najavljivan kao visokobudžetni umjetnički film, ili kako li već.
Ipak, drži pažnju, i može se pogledati.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Jan 2013, 05:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
ako su ovo radili oni koji su radili drugi deo matriksa gdje je primjer ''spasonosne sodome'' što je smiješno ja biram da ne odgledam ovu reklamu.

usput sinoć sam dovršio hobbita, meni je bolje ono prvo nego patuljci

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat