ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 24 Okt 2017, 10:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Snovi
PostPoslato: 21 Mar 2015, 09:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
ISUS U SNU
U jednoj poznatoj predaji kaže se da je poslanik Muhamed u snu vidio Isusa kojega je opisao kao nadasve lijep i svijetao lik, dok je Dedždžala kao Isusova eshatološkog protivnika doživio kao ružnu pojavu. Ako je čak i sam Poslanik tako pozitivno sanjao o Isusu, naravno je da Isusova javljanja igraju ulogu i u tumačenju snova; nasuprot kratkim napomenama u klasičnim zbirkama koje se pripisuju Ibn Širinu (u. 728.) i mlađem Ibn Šahinu (u. 1468.) u velikom je abecedno raspoređenom leksikonu snova arapskog sufije Abdulgani alNablusija (u. 1731.) snu o Isusu posvećen velik odjeljak (Ta'tir alandm ft ta 'btr almanam, Kairo, godina nepoznata, II, str. 75 76). Unatoč stanovitim ponavljanjima, čine mi se njegova tumačenja dovoljno zanimljivima da se ovdje pojave u prijevodu, jer pokazuju kako je pobožni musliman zamišljao Isusa i koje ideale s njim povezuje; umijeće liječenja pritom je u središtu pozornosti.
Isus Bog neka ga blagoslovi i spas mu dade! Kad netko njega u snu ugleda, onda je to blagoslovljen čovjek s mnogo dobra i s mnogim putovanjima što ih obavlja da ugodi Bogu; on postaje pobožan i sklon askezi, onaj koji je zadovoljan s malim i kojemu se daruje znanje liječništva.
Kaže se: Tko u snu vidi Isusa, neće ga te godine zadesiti ništa opako, a ako za nečim teži, dosegnut će to i biti u tome spretan.
Tko vidi Isusa u snu, postat će asket, zemljom hodajući, a spašen će biti iz svega čega se ljudi boje. Onomu tko ga često vidi darovat će se umijeće liječenja, a u njegovo doba neće mu biti ravna takmaca. A tko ga vidi u gradu ili u džamiji kako tamo promatra ljude što se nalaze u lošem položaju i kušnji, bit će oni iz toga spašeni, jer on je duh Božji i Božje milosrđe, a kad se izliječe i ozdrave, ostat će tako. A ako skupa s njime bude i mati njegova, onda je to silan Božji znak koji će se na tom mjestu pokazati.
A tko vidi da se preobrazuje u Isusov lik ili oblači jedan od njegovih plašteva, bavi se tada njegovom potrebom kako je to za njega ispravno: Ako je moćnik, moć će mu biti još veća, a ako je učenjak ili sluga Božji, bogatu će korist on tada imati, a kreposti njegove postat će očitima; ako je liječnik, postat će slavan i velik uspjeh imati. A ako ga netko u snu vidi, siguran će biti, ako se nečega boji. Pogled na Nj upućuje na čast i moć blagoslova, a ako ga bolesnik vidi, bit će spašen i naći ozdravljenje, ali ako vidiš daje i sam bolestan, to onda sluti na smrt.
Vidjeti njega u snu upućuje na to da će se dogoditi nešto čemu se ljudi čude kao i na to da će nastupiti pravednost i blagostanje.
Isus i Marija u islamskoi mistici
Sanja li trudnica Isusa, rodit će dječaka koji će liječnikom postati.
Vidjeti Isusa u snu upućuje [također] na sumnje u vjeri i na razliku u govoru; jer Židovi rekoše: "Mi smo ubili Mesiha Isaa, sina Merjemina, Božjeg Poslanika", a Bog kaže: "Nisu ga ubili niti objesili" (sura 4, 157); kršćani pak kažu: "Mesija je Sin Božji", a Bog kaže: "Bogu ne treba da uzima Sebi sina" (sura 19, 35).
Ponekad njega vidjeti u snu upućuje na to da se pojavljuju ljudi iz njegove vjerske zajednice, a ako je onaj koji sanja obrtnik ili netko tko se medicinom bavi, ima on od toga koristi i poslovi mu bivaju laki, a on profitira od svoga zvanja. Ponekad je onaj koji sanja bio izložen sumnji, ali se od toga oslobađa, a nekad su se o njemu i njegovoj materi pričale laži. Kad ga vidimo s njegovom majkom, to onda znači da će se u gradu gdje ih oboje vidimo pojaviti znak Božji. Ponekad viđenje oboje njih u snu upućuje na brige, neugodne događaje i klevete zbog bezobraznosti, ili pak na prelazak iz jednog mjesta u drugo; ponekad viđenje oboje njih upućuje na pojavljivanje čudesnih stvari.
Ponekad sanjati Isusa upućuje na dobru vijest, jer je on navijestio dolazak našega Poslanika, a ponekad na gnjev i tvrdoću protiv velikih, jer oni koji su "htjeli jesti sa sofre" (usp. suru 5, 116 f.) nisu vjerovali u [njegovo pojavljivanje] ni u Isusa. Bili su tada u svinje pretvoreni, kao što su u majmune pretvoreni Mojsijevi pristalice koji su prekršili zapovijed subote. Ponekad san upućuje na izvanredno veliku sreću od strane suputnika i učenika [onoga koji sanja].

Ako malo dijete vidi Isusa u snu, raste upola kao mudrac i odgaja se u krilu svoje majke, a živjet će kao pobožan i učen čovjek. San o Isusu upućuje na seljenje iz Egipta u Siriju i obrnuto.
Vidi li ga netko tko je sasvim nepoznat, upućuje to na dobar ishod [njegova rada], jer će Isus na kraju vremena sići s neba, ubit će Dedždžala i zemlju ispuniti pravednošću i dobrotom onako kako je sada ispunjena nepravdom i tiranijom. Kada Isus u snu side u neko mjesto, to onda znači da će tamo vladati pravednost i da će se pojaviti blagoslov, da će nevjernici stradati, a vjernici pobijediti.

Amme Marie Schimmel - Isus i Marija u Islamskoj mistici

jednom pre >15g sanjah

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Snovi
PostPoslato: 14 Jul 2015, 23:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
prejućer mi je Bog opet ušetao u san, ne znam neugodno mi je pitati javnije ali vidjeću, koliko se to ljudima dešava, jer mene je više puta u snu, ovog puta obratio se nekolicini nas kao pokrovom i vrlo ugodno i milostivo.

mislim da čovjek treba biti samokritičan prema grijehu, opet iznenaditi se mogu da Bog neće ni pogledati, mada na računu ima sve.

a što sa avetima đavolskim? možda ona postoje samo za grupu džehenemlija,...interesantno koliko su ljudi različiti, jedni grade a drugi ruše, jedni idu u raj a drugi u pakao, toliko su različiti.
jedan te ubija, a drugi miluje
kao dva različna bića, i po čemu poznati što dolazi?

i tajna je da je vjernika samo malen %
zato treba da ćute.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 1 sat