ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Apr 2018, 07:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Snovi
PostPoslato: 19 Apr 2012, 08:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Sinoc sam opet imala uobicajen san koji se cesto ponavlja u zadnje vrijeme (a koji nije nimalo prijatan i voljela bih da se rijesim vise tih mucnih prizora :| ).... Avioni, borbeni avioni, nebo PREPUNO vojnih borbenih aviona, bukvalno prekrili ionako vec tmurno nebo, lete tamo-amo.. bombe... sprema se rat - u stvari vec je poceo, kuce zapaljene... a ja kao po obicaju sve posmatram kroz prozor ... obicno kad u snu vidim ovakve prizore , obicno sam "zasticena" staklom (prozorom)..i svaki put se nalazim u kuci svojih roditelja (u RS).
POstalo je vise nepodnosljivo to zujanje i brujanje masinerije i aviona... ne volim ih cuti ni vidjeti ni ovako. :?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 10:57 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Zapravo radi se o upozorenju. Jasno ti je rečeno šta dolazi i na koji način si zaštićena. Ti ga najbolje možeš rastumačiti u skladu sa životom koji živiš.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 16:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Interesantno bi bilo pozabaviti se ovdje temom snova.
Međutim, mislim da od načina vođenja naših javnih života ovisi ova druga dimenzija, prevashodno mislim na čistoću onoga ko sniva.

Josip Jakovov je znalac bio jer mu dato bilo.

Međutim svašta se sanja i kako tumačiti? To je pitanje.

Osobno svašta sanjam, a nisam svojom čistoćom zadovoljan.

Ponavljam, možda snovima bi trebali dati jaču pažnju. Ali ozbiljnim snovima.

Poslednji put menjao Ponirski dana 02 Feb 2014, 11:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 19:30 
Korisnikov avatar

Adil je napisao:

Međutim svašta se sanja i kako tumačiti? To je pitanje.

Da, kako i da li tumaciti, to je pitanje. Moji snovi su toliko realni da mi je stvarno tesko razaznati sta je za tumacenje a sta je obicna projekcija svakodnevnice.
I ja sam prije, a i sad ponekad, sanjala da me jure (napadaju) neka uniformisana lica ali im uvijek nekako vjesto umaknem.
Ali ova masinerija i avioni i taj zvuk,to zujanje ...me vise izludjuju jer se konstantno ponavlja isti scenario, na istoj lokaciji , a sami rat je nesto sto nikako ne zelim... :( cak ni u snu. :|

Della, zasto mislis da bi moglo biti upozorenje?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Apr 2012, 05:18 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Zbog ponavljanja i utiska koji ostavlja na tebe :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Maj 2012, 17:11 
Korisnikov avatar

Da li se ikome od vas ikad desilo da sanjate neku lokaciju, grad, kucu/zgradu... (ili mozda i neka lica/ljude) a da nakon nekog perioda (kraceg ili duzeg) zaista vidite taj grad, kucu/zgradu, ljude, ili da se odjednom nadjete na toj lokaciji iz sna pa se prisjetite da vam je to odnekud poznato i sjetite se da ste to vec "vidjeli" u snu..?
Meni se par puta to desilo. Ne znam zasto, ali desilo se. :) Malo jezivo.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Avg 2012, 07:09 
Korisnikov avatar

Sinoc sam opet nesto zanimljivo sanjala;doduse ne sjecam se svih detalja pa iznijecu samo ono cega se sjecam.
Predamnom se nalazi 12 drvenih statua ljudi, ustvari radi se o 12 apostola i svaki drzi u ruci neku knjigu. Apostol Petar se istice jer je "izasao" iz reda... I neko mi rece, ukazujuci na Petra,: "Ovo je apostol Petar, on je bio musliman"!
Na sta sam ja rekla: Nije Petar bio musliman, muslimani nisu ni postojali za vrijeme Hrista. Ali opet mi taj neko ponovi:"Petar je bio musliman (odrekao se Hrista)!"

To je nazalost sve cega se sjecam, a bilo je toga jos veoma vaznog i zanimljivog ali ne mogu se tacno sjetiti detalja. :(

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Avg 2012, 07:12 
Korisnikov avatar

Voljela bih cuti sta vi mislite o ovome i kako to tumacite. Meni je doslo nesto u vezi ovoga ali nemam sad vremena da tipkam, cim ugrabim vremena iznijecu svoje tumacenje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Avg 2012, 11:02 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Elena je napisao:
Predamnom se nalazi 12 drvenih statua ljudi, ustvari radi se o 12 apostola i svaki drzi u ruci neku knjigu. Apostol Petar se istice jer je "izasao" iz reda... I neko mi rece, ukazujuci na Petra,: "Ovo je apostol Petar, on je bio musliman"!
Na sta sam ja rekla: Nije Petar bio musliman, muslimani nisu ni postojali za vrijeme Hrista. Ali opet mi taj neko ponovi:"Petar je bio musliman (odrekao se Hrista)!"

Zašto si ovo "odrekao se Hrista" stavila u zagradu? Da li je to tako rečeno u viziji ili si ti tako shvatila kada je rečeno da je Petar bio musliman?

Petar jeste bio musliman, baš kao što ti je rečeno. Musliman znači "onaj koji je predan Bogu". Dakle muslimana je bilo i dosta prije pojave Muhameda. Zato se u Kur'anu i Abraham naziva muslimanom, i Hristovi postoli se nazivaju muslimanima, i drugi Božiji poslanici. I današnji pravi hrišćani su muslimani.

Evo iz jednog prevoda Kur'ana (Isa je Isus):

Pa pošto spozna Isa od njih nevjerovanje, reče: "Ko su pomagači moji Allahu?" Hawarijjuni rekoše: "Mi smo pomagači Allahu! Vjerujemo u Allaha i posvjedoči da smo mi muslimani. (Kur'an 3,52)

Ibrahim nije bio ni Židov ni kršćanin, nego je bio pravi musliman. (Kur'an 3, 67)

U drugom prevodu piše: "Ibrahim nije bio ni Jevrej ni kršćanin, već pravi vjernik" pa iz toga možeš da vidiš šta znači musliman.

Mislim da ti vizija govori da treba da preispitaš svoje stavove prema Islamu i muslimanima, jer kako ti je rečeno apostoli su zaista bili muslimani pa samim tim ne treba da imaš predrasude prema muslimanima ukoliko misliš da je to pogrešna vjera i da Kur'an nije sveti spis kao i Sveto Pismo. Danas inače vladaju predrasude prema Islamu i mnogi koriste svaku priliku da ga omalovaže ali ne trebaš padati pod taj uticaj. Uzmi sama Kur'an i pokušaj ga čitati bez predsrasuda i ranije formiranog mišljenja. To će možda u početku biti teško ukoliko imaš neku odbojnost prema Islamu ali ako to želiš predrasude će vremenom otpadati.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Avg 2012, 16:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Interesantan Elenin san. Ne bih rekao da je slučajan.

Ove godine dvaput mi se Allah ukazao u snu.

Prvi put sam ja to tražio, tj. želio, pa je došao u snu kao strašan, tj. trebalo bi da se bojim, ali u javi mislim da razumijem zašto se tako javilo.

Drugi put pre nekoliko dana, javio mi se kao sila koju ja nisam mogao pogledati i koja je bila oko mene hodila i izgovarala ''El Hajjul Kajjum'', što znači na arapski ''Bog živi i vječni''. Možda je bitno da se to dogodilo u zadnjih deset dana ramazana.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat