ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Apr 2018, 07:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Snovi
PostPoslato: 28 Okt 2012, 20:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
ma ova strana ambijentalna ili kako već, ima je i u tim filmovima,
nirijela sto stavlja i ti a i paladin nešto

nevjerovatno lijepi golubovi, ne boje se

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 11:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Mitrandir je napisao:
ovo za ispadanje zuba kod mene ima sasvim drugacije znacenje,

Kod mene ispadanje zuba (i uopste samo pojavljivanje zuba u snovima) znaci da ce se desiti nesto lose sa mnom ili sa ljudima oko mene. Kad sam god sanjala da mi ispada zub ili da imam neki problem sa zubima, ne prodje nekoliko vremena, neko se u familiji razboli ili umre/pogine. :| To sam bas upratila. Skoro sam opet imala jedan takav san, i naravno , jedna osoba u familiji je tesko bolesna. :?

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: e: Snovii
PostPoslato: 16 Dec 2012, 19:02 
Korisnikov avatar

Sinoc sam sanjala nuklearne elektrane iz kojih izlazi crni dim. Jako zagadjen vazduh se osjetio, kad sam se popela na jedno brdo da vidim odakle dolazi taj zagadjeni vazduh, imala sam sta i da vidim.... Nuklearka do nuklearke sve sa crnim dimom koji izlazi iz njih. Pomislila sam: eto sta nas truje citavo vrijeme i sta se stalno osjeca u vazduhu, a ljudi ni ne znaju sta se krije 'iza brda' i sta ih truje iz dana u dan.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Dec 2012, 20:58 
Korisnikov avatar

baš sam htio reći da kad se neko uvijek nosi uz nešto kao što je vjera, onda takav mnogo pre i sanja takvo što.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Jan 2013, 06:46 
Korisnikov avatar

sanjah nočas Boga, bojah se, zaboravih, kao dolazi, moguće jer sam učinio nešto od zabranjenog i nisam poslušao.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Jan 2013, 12:09 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Onaj ko se boji susreta sa Allahom – pa, doći će, sigurno, Dan obećani; a On sve čuje i sve zna! (Kur'an 29,5)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Jan 2013, 13:09 
Korisnikov avatar

Činjenica je da sam triput u godinu dana imaju snove o susretu sa Bogom, i istina je da se pojavljivao kao strašan i nadmoćan i da sam se posebno bojao u zadnjem snu, ne ne bojim se ja, to su upozorenja na čvrstoću. Šta bi trebalo lijepo da se projavi?
Štaviše ili ovako ili onako meni je drago kad sanjam takvo što, i ako šiba šiba na dobro.
I bez toga znam grešku, pojeo sam nešto svinjetine i otišao gdje nisam trebao, zato je to.
Možda je autosugestija, a možda i nije, ne može se to tek tako sanjati.
Štaviše bilo je i lijepih snova, i ovaj iako ružan za mene je bereket.
Problema ima, ali treba gledati i napredovati i moliti se i biti što bolji.
Allahov naum nek je na blagodat svakomu komu je to određeno i ko to želi.

Ne bojim se ja susreta, a i bojim, a ko se ne bi trebao bojati?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Jan 2013, 09:40 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Adil je napisao:
Činjenica je da sam triput u godinu dana imaju snove o susretu sa Bogom, i istina je da se pojavljivao kao strašan i nadmoćan i da sam se posebno bojao u zadnjem snu, ne ne bojim se ja, to su upozorenja na čvrstoću. Šta bi trebalo lijepo da se projavi?
Štaviše ili ovako ili onako meni je drago kad sanjam takvo što, i ako šiba šiba na dobro.
I bez toga znam grešku, pojeo sam nešto svinjetine i otišao gdje nisam trebao, zato je to.
Možda je autosugestija, a možda i nije, ne može se to tek tako sanjati.
Štaviše bilo je i lijepih snova, i ovaj iako ružan za mene je bereket.
Problema ima, ali treba gledati i napredovati i moliti se i biti što bolji.
Allahov naum nek je na blagodat svakomu komu je to određeno i ko to želi.

Ne bojim se ja susreta, a i bojim, a ko se ne bi trebao bojati?

Adile, ne pisem ovo zbog tebe ili ovog posta, mada mi jeste ovo doslo dok sam ga citala.

Nekada imam osjecaj da se svi mi ljudi vise pokusavamo dodvoravati Bogu kroz neke rituale koje izvodimo nego sto pokusavamo odraditi posao koji trebamo uraditi. Npr. Bog je zabranio nesto da se radi, a mi citav zivot zelimo da radimo to. Necemo to raditi zato sto je Bog tako rekao, ali cemo i dalje to zeljeti. Ili cemo to uraditi u nekom trenutku slabosti, a onda cemo moliti Boga da nam oprosti i opet zeljeti to isto. To se moze sa jedne strane tumaciti kao posvecenost Bogu, ali s druge strane moze se tumaciti i kao licemjerstvo. U nastupu covjeka prema covjeku ako jedan covjek misli jedno a radi drugo to se stvarno moze nazvati jedino i samo licemjerstvom. Zasto je onda to u nastupu covjeka prema Bogu opravdano? I da li je opravdano? Ono sto me sada stvarno interesuje je ako Bog zna nasa srca i ako vidi i one koji silno zele nesto da odrade i nece to da odrade zbog rituala i ako vidi i one koji zele da odrade nesto i odrade to sa stavom da su uradili to zato sto je to u njihovom srcu (takvi su i gotovo) ko ce od te dvojice biti iskreniji prema Bogu?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Jan 2013, 10:10 
Korisnikov avatar

" Zalud usta puna molitve ako je srce prazno."
~ Vladika Nikolaj Velimirovic

Ja bih rekla da je ovaj drugi iskreniji ( sto se iskrenosti tice), onaj prvi djela iz postovanja ovaj drugi iz hira. Bogu moze biti pravo ili jedno ili drugo, ili oboje, ili nista od toga... Nije Bog taj koji se treba nositi sa posledicama vec su to ljudi. Svako radi onako kako mu dolikuje ( trenutacno) , a koliko ce i da li ce biti od koristi samom covjeku.... to vrijeme pokaze.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Jan 2013, 12:55 
Korisnikov avatar

Kako da tumačite svoje snove?

Nema beznačajnih snova iako onome ko ih sanja deluju trivijalno. Dešava se da takvi snovi u sebi nose veoma važne poruke. Snovi su ulaz u čovekovo nesvesno. Oni mu pomažu da koriguje svoje pogrešne stavove svesti.

Treba se radovati snovima jer se u njima nalaze rešenja naših problema i nedoumica. Ali, upoznavanje sa svojim snovima pa samim tim i nesvesnim delom ličnosti, nije ni malo lako. To je pitanje hrabrosti i ličnog integriteta. Frojd je tvrdio da svako od nas zna pravo značenje svakog sna, samo ne zna da zna i zato misli da ne zna. Jung je pisao da u svakom od nas postoji i neko drugi koga mi ne poznajemo. Taj drugi nam putem snova priča kako nas vidi, drugačije nego što mi vidimo sami sebe. I kada se nađemo u bezizlaznoj situaciji, taj drugi nam može pomoći da promenimo stavove, na koje nam je san ukazao, a koji su nas doveli u tešku situaciju.

"Jezik snova" nije jezik koji razumemo. To je "zaboravljeni jezik" i mi ga moramo ponovo naučiti. Tumačiti snove znači odgonetnuti skrivene tajne njihovih simbola.Ali, nema univerzalnih simbola. Racimo, zmija u snovima različitih snevača nema isto značenje. Ona dobija značenje tek u kontekstu celog sna kao i u kontekstu ostalih simbola u snu, životne situacije snavača uključujući i njegove ostale snove, odnosno, seriju. Pa tako…

- ako sanjate zmiju, ne treba odmah da potražite u rečniku simbola šta ona znači, već, pored tačnog opisa zmije, treba da date lične asocijacije, šta zmija koju ste sanjali znači VAMA. Dakle, zmija, kao i svi ostali simboli nema fiksno značenje, ali treba da se upitate šta možete da naučite od zmije u vašem snu. Samim tim što vas može ugroziti, jasno nam je da ona poseduje mudrost i hladnokrvnost upravo ono što vama najverovatnije nedostaje

- posle toga krećete ka opštoj, arhetipskoj simbolici zmije. Tražite paralele u bajkama, mitovima i legendama. To nije uvek neophodno jer individualno značenje simbola zmije u jednom snu može u potpunosti zadovoljiti njegovu poruku

- prikupljen materijal iz prethodna dva koraka bezvredan je ukoliko ga ne stavite u kontekst celog sna i vaše životne situacije uključujući i one snove koji grade seriju sa tim snom

- ako u nekom snu imate složene simbole, kao što je na primer zmija sa glavom lisice, potrebno je svaki od njih posebno tumačiti i potom ih integrisati (primer: žena koja je sanjala zmiju sa glavom lisice (zmija je pri tom simbolizirala njenu majku a s obzirom na njen negativan odnos prema figuri majke). Njeno nesvesno se nije zadovoljilo time da majku prikaže kao "hladnu zmiju" već je istaklo i njeno "lisičje obeležje". Nakon tumačenja sna žena dugo nije mogla da se smiri što je ukazalo na to da je nije primerena dalja arhetipska interpretacija sna (u slučaju kada snove tumače profesionalci)

Veliki značaj imaju i kalambure u snovima. Primer: žena sanja samo jednu sliku - Napoleona u daljini kako prolazi. Uoči sna imala je svađu sa suprugom i nije bila načisto ko je bio kriv. U toku rada na snu, zaključak je bio da NAPOLEON predstavlja kalambur za NAPAO ME LEON (ime njenog supruga). Tako je odgonetnuto ko je bio kriv za svađu.

Bežite od sanovnika

Za razliku od naučnog tumačenja snova, sanovnici teže ka pojednostavljivanju i stereotipnosti, ne vode računa o mnogoznačnosti simbola sna koji uvek imaju individualno značenje. Nije svejedno da li o vinu sanja naučnik ili alkoholičar, pod uslovom da naučnik nije alkoholičar. Pođimo od jednostavnog primera: kada neko sanja prsten, pri tumačenju sna nije dovoljno pogledati u sanovnik ili rečnik simbola i videti šta taj simbol znači. Treba saznati kakva je osećanja taj prsten pobudio u snevaču, kako prsten izgleda, kome pripada, da li ga snevač nekom daje ili ga je dobio, pod kojim okolnostima… Ako svemu tome dodamo činjenicu da se sve to rečeno mora uklopiti u celokupnu atmosferu sna i drugih simbola u njemu, u seriju snova, onda je potpuno jasno zašto je tumačenje snova putem sanovnika neprihvatljivo.

http://www.bizlife.rs/vesti/vest/52826/ ... snove.html

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat