ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Maj 2018, 15:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Muškarci i žene
PostPoslato: 21 Nov 2011, 11:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Da, muskarci su jednostavni, to je prikladna rijec. Mnogo jednostavniji od zena. Zene dosta komplikuju.

Citiraj:
Ne smijemo zaboraviti ni to da sve što nam smeta kod drugih ustvari je u nama. Oni su naše ogledalo. Ako ti to baš smeta kod drugih, možda ne bi bilo loše da preispitaš kod sebe za šta se to nešto kači. Šta je to u tebi što reaguje na takvo ponašanje drugih žena? To trebaš riješiti.

Naravno da preispitujem i sebe. Inace sam dosta samokriticna.
Ali, gledaj ovo...ako neko ne voli i ne konzumira alkohol/narkotike i na alkoholicare/narkoticare gleda kao na labilne ljude koji imaju ozbiljan problem, to ne mora znaciti da je i taj sam bio alkos ili narkoticar ili da to zeli da postane , samo zato sto na tu pojavu gleda tako kako gleda.
Recimo meni najvise kod zena smeta ( a to je izrazito najvise kod zena, kod muskih ne toliko) to sto vole da ogovaraju iza ledja. To najvise mrzim , to ogovaranje i to je nesto sto uopste ne volim i ne zelim da praktikujem. I nikad to nisam voljela, al' bas nikad! I kao djevojcica sam se grozila na to. Cvrsto se drzim one "ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi", pa tako i toga; ne zelim da me ogovaraju- a tako isto prizeljkujem da me ne ogovaraju (pogotovo ne bez razloga).
Ako sam bas primorana da prisustvujem jednom takvom razgovoru medju zenama, "ublazim " situaciju sa "niko nije savrsen", promijenim temu ili (to cesto radim, posto je to vecinom skup majki sa djecom) odem sa djecom u djeciju sobu i provedem to vrijeme sa djecom (mnogo je ljepse biti u drustvu djece nego u drustvu nekih odraslih ). A ujedno i djecu sklonim da ne slusaju ah tako pametne i poucne razgovore.
Ne dozvoljavam ljudima , a pogotovo ne zenama da se petljaju u moj zivot (bez obzira o kome se radilo) ... u startu mogu da vidim ko bi mogao da bude "uljez" tako da to sredim odma u startu i povucem granicu - dotle i ne vise, ne dalje.
Dosta mi je da vidim sta se desava okolo, svjedok sam mnogih takvih situacija gdje su drugi zrtve, pa mi se smuci i bude mi zao sto mnogi " ne mogu " da rasciste stvari i da kazu ljudima u lice sta misle o nijima i zasto ne zele vise kontakt sa njima. Bolje i nikakvo drustvo nego svakakvo drustvo, zar ne? Ne treba mi izvidjac u kuci... ako neces da mi budes iskreni prijatelj i drug od povjerenja na kog se mogu osloniti , onda se nemoj ni pretvarati da si to kad nisi ; bicemo samo poznanici "zdravo-za-zdravo" i opet dobro.

Druga grozna osobina je zavist! Toga ima i kod muskaraca ali zene to na mnogo ruzniji nacin ispoljavaju. Svasta su spremne uraditi i napraviti samo da ugroze zivot onima kojima ide bolje nego njima samima. Nekad cak i ne kriju da su zavidne nego direktno podbadaju sa strane sto zna dovesti do mnogo neprijatnih situacija.

itd itd... imalo bi se tu jos dosta za dodati i napisati...

Nikada nisam rekla da sam ja savrsena... i ja sam zena i ja grijesim :D ... nisam ni zenomrzac, drago mi je da sam zena pogotovo u danasnje vrijeme. Zena i treba da bude zena , ali sa sto vise zenskih vrlina , a sa sto manje mana... jedna zenska mana je barem tri puta gora od jedne muske mane. Mislim da zbog toga u svetim spisima pise o zenama to sto pise; ne zato da bi ih umanjile nego zbog toga da bi se njihove vrline istakle . Ako pise da zena "treba da suti" onda to govori samo da treba manje da prica u nekim situacijama, jer kad zena pocne da prica... :D

Ja znam sta nekima smeta kod mene (pogotovo zenama)... jos kad sam bila dijete govorili su mi (obicno mama i baba) "tvoja direktnost i iskrenost ce ti doci glave..." (tata je govorio " samo budi to sto jesi i direktno i pravo" :D ).. zene bas ne vole iskrenost i direktnost. U stvari , ne vole ni muskarci , ali zene su tu osjetljivije i svaruju to drugacije od muskaraca; zato brzo i planu pa se posle grizu za jezik.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 12:12 
Korisnikov avatar

Rekli su o zenama:

Žene imaju PROBLEM za svako rešenje! - Stephen W. Howking

Feminizam postoji samo radi toga da bi se ružne žene integrirale u društvo . - Charles Bukowski

Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima.- Burt Reynolds

Treba ženiti samo lepe žene. Inaće ne postoje nikakve šanse da ih se rešimo. - Rod Stewart

Mojoj ženi je svejedno što radim bez nje toliko dugo dok se pri tome ne zabavljam. - Jerry Seinfeld

Ne bi rekao da su sve žene iste, ima ih i gorih - Stipe iz Muća

Ko u braku ne poludi taj stvarno nije normalan- Princ Charles

Od svih živih bića najviše vremena oko dotjerivanja gube: mačke, muve i žene - J. Normand C. Nodier

Oni koji o ženama uvek dobro govore, ne poznaju ih dovoljno.Oni koji o njima samo loše govore, ne poznaju ih nikako
- G. Pigault Lebrun

:D

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 12:14 
Korisnikov avatar

Bolje je biti dobro obešen nego loše oženjen - Shakespeare

Moja prva žena je umrla jer je pojela otrovne gljive. Druga žena je preminula jer je također jela otrovne gljive. Treću sam udavio jer nije htjela jesti gljive

- Henrik VIII

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka
- Dante Alighieri

Lepe žene su stvorene za muškarce koji nemaju mašte, a pametne za one koji nemaju sreće!
- Casanova

Dobro otvori oči kad se ženiš, poslije ih zatvori
- Shakespeare

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prećute
- Shakespeare

Muškarac je sretan sa bilo kojom ženom dok je ne zavoli
- Petrarca

Ne može muškarac varati ženu onoliko koliko se žena može praviti da mu je verna
- Zdravko Mamić

Nisam primetio da mi se žena davi. Urlala je kao obično
- Željko Rogošić

Kažite mi uzrok: znam da se iza njega skriva žena
- Beauont

Kako da razumem ovo: "Ubiti se zbog jedne žene?" A gde su sve one ostale?
- Tin Ujević

Bog je izmislio pijance da ružne žene ne ostaju same
- Charles Bukowsky Jr.

Ja sam sve svoje probleme sa ženama rešio!
Sir Elton John .

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 12:20 
Korisnikov avatar

Jedan dobar primjer o muskoj jednostavnosti i zenskoj komplikovanosti:

Šišanje

*Ženska verzija:*

Žena 1: O bila si kod frizera! Kosa ti izgleda fanstastično!

Žena 2: Misliš? Nisam baš sigurna. Kad sam se na kraju pogledala u
ogledalo, nije mi se bas dopalo. Ne čini ti se da je previše neuredno?

Žena 1: Ma kakvi! Izgleda prosto savrseno! I ja bih volela da imam
takvu frizuru, ali je moje lice previse siroko. Ja imam peh da ne
mogu da nosim svaku frizuru.

Žena 2: Uopšte nisi u pravu! Meni se cini da je tvoje lice pravilno
i da ti sve pristaje. Tebi bi sigurno stajala ova stepenasta frizura
koja se sad nosi. I ja sam tako htela da se osisam, ali sam odustala
jer bi to samo naglasilo moj predugacak vrat.

Žena 1: Sta? E sad stvarno preterujes! Ja bih sve dala da imam takav
dugacak vrat kao sto je tvoj. Kako bi ti tek bila nezadovoljna da
imas ruke debele kao sto su moje!

Žena 2: Šališ se! Znas ti koliko zena bi volelo da ima ruke kao
tvoje? Pogledaj samo kakve su moje! Za razliku od tebe, ja nikad u
zivotu ne bih mogla da obucem majicu bez rukava!

----------------------------------------------------------------------------------

*Muška verzija:*

Muškarac 1: Šišao si se?

Muškarac 2: Da.

:mrgreen:

A i ovo:
Spoiler:
Slika :D

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 12:38 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
To je sasvim u redu. Nedozvoljavam ni ja da neko radi šta hoće i znam dokle je granica do koje nekoga mogu da pustim u svom životu. Nije to uvijek lako, i čovjek se često nađe u situaciji da mora direktno da se izbori s tim. To su one situacije kad ne možeš da se povučeš već kad moraš da reaguješ. Ono na šta sam ja najviše kivna jeste kad vidim da neko liječi svoje komplekse i frustracije na nekome drugom. A pogotovo kad na lukav način pokušava da proturi nešto svoje drugome. U tim situacijama nemam milosti. To što je neko takav kakav je njegov problem i to što ne želi to da vidi je isto njegov problem.
Ono što sam htjela da ti kažem kroz prethodni tekst jeste to da mi moramo shvatiti da je svako takav kakav jeste i da upravo takav kakav jeste ima svoje mjesto na ovom svijetu. U Svetom Pismu postoji jedan stavak u propovjedniku gdje kaže....krive drine se ne mogu ispraviti. To je jedna vrsta razumijevanja za sve što postoji. Ako mi imamo slobodnu volju da na nivou svjesti koju imamo "radimo šta hoćemo sa svojim životom", moramo to pravo dati i drugome. Znači, razumijeti i neznanje i kompleks i odreagovati na način ne da nekoga srušimo ili nadmećemo se u smislu ko je bolji i ko je u pravu (nema boljih i lošijih svi su takvi kakvi jesu) već jednostavno ne dozvoliti nametanje i manipulaciju.
Ko kaže da se nama danas, sutra ne može desiti da dođemo u situaciju da budemo isti ili čak gori od onih koje osuđujemo? Ko kaže, to se meni nikad ne može desiti, već je izrekao sebi mogućnost da dođe upravo u tu situaciju. Zašto? Sve ljudske osobine su u nama. Mi možda samo trenutno imamo viđenje svijeta u skladu sa kojim se ponašamo. To je još uvijek podjela na ovo je dobro i ok, a ovo drugo nije. I to je trenutno.
Ljudi koji su zagazili u duhovnu izgradnju vrlo dobro znaju da je dobro i loše relativan pojam i zavisi od trenutnog sagledavanja stvarnosti.
Naravno da ne trebaš sve ono što ne smatraš ispravnim dozvoliti sebi ma od koga to dolazilo. Samo stvar je u tome šta se u tebi dešava u tim situacijama, zašto reaguješ na nešto tako kako reaguješ, zašto te nešto dotiče na ovaj, a nešto na onaj način...preispitivanje, analiza. To je veoma bitan dio duhovne izgradnje. Upoznavanje sebe. Jer nijedna reakcija, nijedan osjećaj...to nisi ti. To je ono što zovu slika o sebi.
Elem, odoh ja daleko od teme. Žene su tračare da ih nema :) , neki muškarci ne zaostaju baš puno. :D Sve je to dio ženske prirode, uma, logike. Sve. Samo što neke imaju kontrolu nad tim, a neke druge ne. To je jedina razlika.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 19:38 

Pridružio se: 02 Jun 2011, 21:39
Žena (zapisano u Talmudu)
Budi jako oprezan da ne rasplačeš ženu, jer Bog broji njene suze. Žena je nastala od muškarčeva rebra, a ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zaštićena i pokraj srca da bude voljena.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 20:11 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Odlično Nirijela :), čuo sam za to ranije ali baš je dobro što si postavila :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: !
PostPoslato: 21 Nov 2011, 20:25 

Pridružio se: 02 Jun 2011, 21:39
Elena je napisao:
Od svih živih bića najviše vremena oko dotjerivanja gube: mačke, muve i žene - J. Normand C. Nodier

Zar muškarci ne vole da vide lijepo dotjeranu ženu? Vole kad se žena sredi, ali prigovaraju što troši puno vremena na to. Neka se odluče već jednom! Svakako da se ne slažem da treba baš satima visiti pred ogledalom, žene često pretjeruju, ali ako muškom oku godi, neka ne prigovaraju toliko! :D

Elena je napisao:
Bog je izmislio pijance da ružne žene ne ostaju same
- Charles Bukowsky Jr.

A šta je sa ružnim muškarcima?! :D

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2011, 21:25 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Taština nad taštinama, veli propovednik, taština nad taštinama, sve je taština. :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: !
PostPoslato: 21 Nov 2011, 21:56 
Korisnikov avatar

Nirijela je napisao:
Zar muškarci ne vole da vide lijepo dotjeranu ženu? Vole kad se žena sredi, ali prigovaraju što troši puno vremena na to. Neka se odluče već jednom! Svakako da se ne slažem da treba baš satima visiti pred ogledalom, žene često pretjeruju, ali ako muškom oku godi, neka ne prigovaraju toliko! :D

A zasto se sredjuju udate zene? :D

Nirijela je napisao:

A šta je sa ružnim muškarcima?! :D

Pijane zene? :D

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat