ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Maj 2018, 05:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Sep 2012, 07:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Čitajući dublje hadise odnosno islamsku predaju datu Muhammedu a.s., mogu se ustanoviti razlike u pogledu mišljenja o bogatstvu prema onomu što piše u Svetom Pismu, odnosno najuže mislim na ono što je Isus govorio, a što je naročito mislim u srednjem vijeku jako pogodovalo crkvi za sticanje dobara i sličnima.

Sad neću uopšte govoriti već samo pomenuti da nije bitno to što muslimani danas kao i ranije mislim tvrde da je Biblija mijenjana, dopisivana, dakle izmjenjena Božja riječ ljudskom rukom. To nije bitno niti poruka nije.

Isus je praktično kao niko govorio, zagovarao može se reći siromaštvo, tako piše, međutim Muhammed a.s. u hadiskoj predaji kaže drugačije, da skratim on kaže ''podaj višak'' kao naj''goru'' varijantu, do suprotno daj ''trećinu'' i slično.

Dakle treba svako da traži rješenje ovoga problema.

Svagdje kao osnovno i to stoji i to i Isus i Muhammed a.s. govore da se na drugog misli kao na sebe, ali ja ću dodati onda ne možete vi nekoga dignuti, a sebe upropastiti, dakle treba nači mjeru, da ugodite i jednom i drugom i Bogu. A to nije lako. Tu se negdje to vrti.

Poznato je da je bilo i bogatih i siromašnih Božjih izabranika. Eto Jov je bio bogat, pa i Ibrahim (Abraham, Avram), šta reči za Davuda, Sulejmana, pa i Mojsija...itd.

Toliko malo o tome, da se ne misli da netko mora biti siromah da bi udovoljio.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22 Sep 2012, 15:34 
Korisnikov avatar

Adil je napisao:
muslimani danas kao i ranije mislim tvrde da je Biblija mijenjana, dopisivana, dakle izmjenjena Božja riječ ljudskom rukom.

Neki dan čini mi se da sam pročitao hadis u El Kalemovom sažetku Muslimovih hadisa, negdje 400-500str., čini mi se da sam pročitao da je Muhammed a.s. ovo rekao, izjavio, da je mijenjana. Dakle bitno je da se zna da je Poslanik izgleda izjavio to.

Iskreno, ja mislim da to nije bitno, da poruka nije izmjenjena i smisao Knjiga. Tako da je priča o tomu kao nepotrebna, ali čisto da se zna odakle dolazi to mišljenje, i uistinu ne sviđa mi se baš da bilo ko tako priča, meni je i dalje Sveto Pismo u istom rangu sa svim objavama, a obzirom na historijski tok, svakako najdraža Knjiga, dakako isti historijski tok je i u Kur'anu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22 Sep 2012, 22:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Da, Bitno je da se lično izgrađuje, nije bitno šta se čita. Ako čovjek sam sebe ograniči tako što neće čitati nešto iz bilo kojeg razloga, onda mu niko nije kriv. Osim toga može se pomoliti prije čitanja da se razumije kako treba.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Sep 2012, 03:46 
Korisnikov avatar

Molitva zaista djeluje kao u nekomu fluidu mijenja zemaljske okolnosti, barem tako vidim meni se dešava. Bitno je što manje grešiti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27 Sep 2012, 21:39 
Korisnikov avatar

5. Mojsijeva, glava 15
4. Da ne bi bilo siromaha među vama, jer će te obilno blagosloviti Gospod u zemlji koju ti Gospod Bog tvoj da u našljedstvo da je tvoja.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Jan 2013, 22:43 
Korisnikov avatar

[9.55] Zato nek te ne oduševljavaju imeci njihovi, niti djeca njihova. Allah samo želi da ih kazni njima u životu Dunjaa, i da nestanu duše njihove, a oni budu nevjernici.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22 Jan 2014, 06:52 
Korisnikov avatar

Пожурите и богатите се у Бога, по речи Спаситељевој. А богатити се у Бога значи богатити се оним богатством, које Бог воли и које човека никад неће оставити. То је богатство вере и поуздање у Бога, богатство милости и сажаљивости, истине и братољубља. Тим штитом заштитићете Ви живот свој и живот деце своје сигурније него једним целим земаљским царством, ма се оно простирало од истока сунца до запада.

ВЛАДИКА НИКОЛАЈ
МИСИОНАРСКА ПИСМА
81. Писмо
Једном Рентијеру који пише како је осигурао себе и своје

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/v ... 010081.htm

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29 Okt 2015, 19:46 
Korisnikov avatar

>

Prikačeni fajlovi: