ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Feb 2018, 12:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Maj 2013, 09:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Zamislite neko vam učini namjernu ličnu štetu.

Vi sad kako npr. Poslanik kaže imate pravo na osvetu.

Ja sam kazivao ranije da takvome treba najmanje duplo još ga udarit do stostruko da nikad ne pomisli više, jer nije jedan za jedan, jer je jedan uzrokovao nepotrebno, pa neka vidi.

Isus kaže okrenite i drugi obraz, neka vas još udara.

U čemu je problem?

Problem je što nešto nije postojalo, i što ste bili mirni, i što se pojavio neki nazovimo šejtan i učinio vam što je učinio i to je gotovo, Vi se možete osvetiti, i stostruko mu dati na njegovo jedno, ali opet ostaje ono vaše jedno i hrpe sikiracije oko toga.

Pa što bi trebalo?

Očito meni se sviđa Isus, naročito u današnjim okolnostima.

Ovako mislim, neka Bog vidi i da mi nagradu za pretrpljeno i na ovom i na ovom svijetu, jer Bog sve zna i on određuje, dakle moje je pretrpiti, a taj drugi koji je uzrokovao nesreću neka Bog sa njim čini što mu volja, uvrijeđen čovjek može dati na znanje što je bilo, i mislim neka se Bog pozabavi kaznom za istoga, i osobno mislim da je malo da mu se dadne isti nivo koji je uzrokovao, pravdeno bi bilo još otežati mu, kao odgojna mjera,...uistinu trebalo bi mnogo duže da pretrpi kao uzrok, nego li onaj koji je bio miran pa trpio njegovo, ne može biti jednako, već posejano rađa višestruko.

Naravno dve stvari ne moraju biti iste i istina zna i mijenjati se u dve stvari, dakle postoji druga činjenična istina, tako da svaka stvar ima svoje.

Moguće je da neko i pravedno nasikira nekog, pravedno ga ošteti.

Inshallah.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Maj 2013, 10:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Osveta - da li je potrebna... Nekad je potrebna ali nije korisna. U svima nama tinja zelja da se bar malkice osvetimo nekome ko nam je ucinio nazao. Ali dobro je kad covjek moze da prikoci i da se kontrolise i da ne potegne za ovakvim potezom 'rjesavanja problema'.
Ja sam za to da se u startu pokaze tom nekom koliko daleko moze ici do moje teritorije sa svojim prljavim namjerama. I to prije nego sto uopste i udje u taj moj neki 'zacrtani krug moje licnosti i zivota'. Niko nema to pravo da rusi nesto sto je neko drugi svojom mukom sebi sagradio. Umjesto sto rasipa energiju da nasteti nekome bolje bi bilo da tu energiju i vrijeme ulozi u svoju korist i dobrobit. Takvi ljudi su za zaljenje. Oni su neprijatelji sebe samih. Time stete vise sebi nego drugima.

Doduse, smatram da je jako vazno da covjek razvija svoj duhovni zivot, da raste duhovno, bas i zbog ovakvih stvari. Osveta nije potrebna duhovnom covjeku i ne treba uopste da razmilja o osveti jer se stvari same od sebe tad posloze. U tom slucaju ce onaj koji sije korov korov i poznjeti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 04:39 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Postoji jedna izreka: "Ako te neko prevari jednom, Bog će ga kazniti, ako te prevari i drugi put, Bog će kazniti i njega i tebe, a ako te prevari treći put Bog će kazniti samo tebe"

Povrijeđenost zbog nečijeg postupka je proizvod koji se javlja u nama kao reakcija na nečiju akciju. Ono što možemo uraditi bez da mjenjamo svijet čemu stalno težimo jeste da vidimo sebe tj. ono što smatramo svojim vlasništvom (emocije, izgrađeno mišljenje o sebi koje branimo) koje je povređeno i zašto se to vrijeđa.
Ljudi mole nek bude volja tvoja, a kad se desi neki događaj svim silama se trude da utiču, da kontrolišu, da usmjeravaju. Samim tim u njima postoji tlo za manipulaciju i kontrolu iz vana. Neki izgrađeni entitet koji unutar njih glumi Boga, koji na kraju krajeva i jeste njihov bog jer vlada njima.
Gospod kaže: Osveta je moja, ja ću uzvratiti.
Ono što je ko prihvatio i spoznao za svog Boga to i radi. Ako neko lično (odvojen od Boga, onaj koji stvari preuzima u svoje ruke u skladu sa izgrađenim stavom, ličnošču) doživljava ono što mu se događa, to lično u njemu će i da se brani i osvećuje da bi opravdalo svoje postojanje. Kad se sve unutar nas prepusti u ruke Višem, tada na scenu stupaju Viši zakoni koji odrađuju posao.
Pravo pitanje nije, osveta - je li potrebna? već šta je to u meni što želi da se sveti?

A da li je potrebna? Hm...zašto nam se stalno dešava to što se dešava, nije slučajno ako nas kroz životne situacije prate stalno jedni te isti događaji. Ako uzmemo u obzir da sve što se dešava ima svoj smisao, onda ta dešavanja nas same upućuju da treba da obratimo pažnju na nešto unutar nas što privlači takve stvari u naš život i da poradimo na tome.
Da upoznamo starog čovjeka o kome Hrist govori i da ga predamo u ruke Višem, tada će stvari dobiti mnogo širi aspekt sagledavanja uzroka i posljedice, a samim tim i ispravnog djelovanja i potrebe za istim u datom momentu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 04:48 
Korisnikov avatar

Je li opravdano na prvu grešku drugog entiteta (lica) odbaciti takvu osobu iz svog života?
Meni ovo sleduje, i čini mi se ok, ne čeznem za mnogim, i volim svoj mir.
Svaka osoba treba da misli kako se ophodi, prva greška je upozorenje. Nije to onaj grijeh kome ne možemo odoliti, to je nepoznanje Boga, nekultura.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 05:16 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Greška je bilo šta odbaciti u životu što može da nas nečemu nauči jer će se to vratiti u nekom drugačijem obliku. Osobu? To je teško pitanje da se ovako odgovori. Moraš tačno znati ko je ta osoba za tebe i zbog čega je odbacuješ. Ako ti znaš zašto i kako onda tako radiš, na to pitanje ti niko ne može dati odgovor barem ne ovako generalizovano.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 06:03 
Korisnikov avatar

Nije greska distancirati se od osobe koja ti crpi energiju i koja svojim prisustvom cini da se lose osjecas (ili da se cak i razbolis od nje). Dato nam je dovoljno slobode da biramo sta cemo i koga cemo unijeti u svoj zivot.
U ovom slucaju to nije osveta nego tvoje Pravo na tvoj zivot. Distanciranje nije odbacivanje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 08:12 
Korisnikov avatar

Khali Olga je napisao:
Greška je bilo šta odbaciti u životu što može da nas nečemu nauči

A kako znati da li je neko ili nesto tu da nas nauci necemu ili je samo proizvod naseg djelanja/razmisljanja?!
Nekad se od nekog ili od neceg ne moze nista nauciti. Covjek samo moze patiti i patiti dok ne umre, pa onda kao da nije ni zivio. A zbog cega?! Zbog toga sto smatramo da nismo dostojni da mijenjamo i izbacujemo bilo sta iz svog zivota i sve sto nam se ponudi MORAMO da prihvatamo rasirenih ruku jer, ko zna zasto je to dobro?!
Istina da neke osobe, ma koliko teske bile, ne mozemo tek tako IZBACITI iz svojih zivota, ali mozemo se ograditi i smanjiti (malo ili potpuno) njihov udio u nasim zivotima. U korist i njima i sebi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 15:40 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Od svakog se može naučiti. Odbacivanje je naša nespremnost da se uči.
Pošto si navela primjer osobe koja crpi energiju, to samo pokazuje da je ta osoba jača od tebe u nečemu što se zove stav, ideja, osjećaj, mišljenje, manipulacija. Da bi te neko crpio mora imati ulazni kanal kroz koji te crpi, a to može biti nešto od ovog gore što sam navela kod tebe ili bilo koga drugog, nešto čega se ti čvrsto držiš, nešto za šta se zalažeš, na taj način ti može pokazati gdje je ta tvoja slabost. Možeš ti tu osobu isključiti iz života, naći će se druga koja će te opet uzeti pod svoje. Dokle ćeš bježati?
"Čovjek može samo patiti i patiti dok ne umre..." Može li samo to? Ili može možda i duhovno poraditi na sebi i na toj patnji koju osjeća unutar sebe?

A otkud uopšte patnja? Možda zato jer ne možemo učiniti ovo:
"Ponizite se, dakle, pod silnu ruku Božiju, da vas povisi kad dođe vreme. Sve svoje brige bacite na Nj jer se on brine za vas." Prva Petrova 5:6-7

U oblacima je lijepo živjeti, ali čvrsto tlo je ipak samo na zemlji i to obema nogama.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 15:47 
Korisnikov avatar

Nije bitno ko je u pravu, fina je tema.

Jedna kaže uzdaj se samo u Boga, stoga što će mi čovjek? Ionako lično se izoliram od svega, npr. kaluđerstvo eto.

Interesantno kali pita dokle bježati?
Ne mora biti jači taj koji me smeta, jednostavno nepotrebanm npr. nije naše po Kur'anu sa nevjernicima se družiti.

Preporuka je mnoge literature biti u oblacima s Bogom, adalje od svijeta i zemlje.

Nastavite...

Mislim da veliki dio patnje dolazi od grijehova naših, zato treba raditi na smanjenju svojih grijehova i čistoći, čak i tjelesnoj.

Poslednji put menjao Ponirski dana 20 Sep 2013, 15:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 15:50 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Možeš li ti ispravno prosuditi ko je vjeran, a ko je nevjeran?
Šta uopšte znači vjeran?

Šta je Allah mislio u Kuranu je jedno, a šta se tumači je nešto sasvim drugo? Po islamcima je nevjeran svako ko nije islamac, a da li je to tako?

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat