ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Feb 2018, 19:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2013, 15:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Slažem se.

Pustimo islamce. Ti kali znaš u rodbini npr. ko je vjernik a ko ne.

Ja znam da bilo s kim ko pije alkohol, nije mi se uzdati u njega.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 15:53 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Nije bitno da li će se neko složiti ili ne...bitno je koliko ko radi duhovnu izgradnju.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 15:59 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Bez obzira da li se neko izjašnjava da li vjeruje u Boga ili ne, ja s tim nemam ništa, to je njegova stvar. Čak i ako jeste, jeste za sebe.
Isto tako, ako je neko pijanac, sebi je, zašto ja da ga osuđujem.
Odavno sam naučila da se na ljude ne oslanjam, u datom momentu Otac Nebeski zna postavljati ljude kad je potrebna pomoć da ti pomognu, kad treba da šiba da šiba...on poruke šalje preko ljudi koji nas okružuju. I taj oslonac je najpouzdaniji.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 16:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Khali Olga je napisao:
Odbacivanje je naša nespremnost da se uči.

Ne bas uvijek. Nekad je to cisto radi zastite. Nekad moramo nesto odbaciti (odgurati od sebe) upravo zbog toga da bi mogli ici dalje, da bi mogli napredovati. Nekad to nesto ili neko te vuce nazad, neda ti da napredujes; i time ti unistava zivot, sputava te, otpomaze ti. A covjek koji ZELI da ide naprijed i da napreduje (duhovno) taj nema vremena za bacati i za gubljenje svoje energije na nebitne stvari i na ljude koji ti zele nanijeti stete i vidjeti te kako padas. Nije ni svaka prepreka odozgo.

Poslednji put menjao Elena dana 20 Sep 2013, 16:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 16:18 
Korisnikov avatar

Khali je napisao:
Pošto si navela primjer osobe koja crpi energiju, to samo pokazuje da je ta osoba jača od tebe u nečemu što se zove stav, ideja, osjećaj, mišljenje, manipulacija.

Moze biti da je jaca a moze biti i da nije, i zbog toga ne dozvoljava meni da napredujem...ono u stilu "kad ja ne mogu, neces ni ti" (inat).
Neko ko nije u stanju dovesti svoj zivot u red ne treba ni pokusavati sredjivati tudje zivote.
Energetskih vampira ima svuda oko nas. Svi poznajemo barem jednog takvog.

Citiraj:
Možeš ti tu osobu isključiti iz života, naći će se druga koja će te opet uzeti pod svoje. Dokle ćeš bježati?

Male su sanse da se ubodes dvaput na isti trn.
Nije uvijek bijeg u pitanju. Opreznost nije bijeg. Distanciranje nije bijeg.
Sta je s onima koji su u vezi sa nekim ko ih maltretira, sa djecom koju maltretiraju roditelji... da li i oni da sute i trpe dok se ne zavrsi test?!

Citiraj:
U oblacima je lijepo živjeti, ali čvrsto tlo je ipak samo na zemlji i to obema nogama.

Naravno. I ako neko hoce da cvrsto stoji na zemlji obema nogama, ne treba ga u tome ni sprecavati, otezavati mu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 16:35 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Elena, sad kad bi ja tebi postavila pitanje šta je napredak mislim da bi se u mnogome mimoišle u mišljenju, tako da ne vidim svrhu rasprave i trošenja energije na nadmudrivanje ili možda jednostavnije reći ubjeđivanje. Nemam namjeru da ikoga u išta ubjeđujem. Ok, ako tako misliš, onda si i u pravu ZA SEBE. Koliko si dosljedna u tome, to je možda pitanje koje i ti i ja treba da se zapitamo za sve što je ovdje napisano.
Matej reče: "A kažem vam: za svaku bezrazložnu riječ koju ljudi reknu dat će račun na Dan sudnji. Doista, tvoje će te riječi opravdati i tvoje će te riječi osuditi."

Vezano za temu:
Ljudi vole da vide nevjernika u drugome, a u samom sebi ga ne vide. Apostol Pavle kaže: Svako će Bogu dati odgovor za sebe. Zar onda nije mnogo pametnije da svako od nas se pozabavi svojom vlastitom duhovnom izgradnjom, da se potrudi da upozna Boga, da kroz Njegovu riječ upozna zakone koje je postavio, Vidi kako to sve djeluje? Nego, da čim malo dotakne ili pročita o toj temi postane propovjednik.
Djela, djela u sopstvenom življenju, to je ono što Bog vidi, što traži....traži Živu riječ kroz nas. A to ko je kakav on dobro zna i kome kako treba da udijeli i raspodijeli i zbog čega.
I to je sve što još imam dodati na ovu temu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 18:41 
Korisnikov avatar

Khali Olga je napisao:
Odavno sam naučila da se na ljude ne oslanjam, u datom momentu Otac Nebeski zna postavljati ljude kad je potrebna pomoć da ti pomognu, kad treba da šiba da šiba...on poruke šalje preko ljudi koji nas okružuju. I taj oslonac je najpouzdaniji.

Jako fino.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 19:18 
Korisnikov avatar

Khali Olga je napisao:
tako da ne vidim svrhu rasprave i trošenja energije na nadmudrivanje ili možda jednostavnije reći ubjeđivanje.

Ma ko se raspravlja. Diskutujemo, pricamo. :D ;)
Naravno da svako pise iz svog ugla. Svako ima svoje iskustvo sa necim pa se po tome orijentise. Ne tvrdim da je moje vidjenje tacno i ispravno, za mene trenutno je takvo kakvo je, ja tu nista ne mogu. Ne ubjedjujem nikoga u nista. Hocu samo da obrazlozim zasto razmisljam tako kako razmisljam.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Sep 2013, 20:27 
Korisnikov avatar

i iz čistog mira ako si, može doći šejtan u vidu homo sapiensa i uravnotežiti te.

a kakav je čovjek kojim se Bog posluži za loše djelo, za koje se taj čovjek ne kaje?

dakle dobar čovjek može napast, ali kao kazna za bolje nešto.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24 Sep 2013, 20:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2013, 12:13
Elena je napisao:
Covjek samo moze patiti i patiti dok ne umre, pa onda kao da nije ni zivio.

A sta ako covek zeli da otkrije istinu koju mozda jos niko nije a da je bas ta patnja cena uspeha?
Ili obrnuto.Da je patio i da je tek tad dosao do genijalne misli?
U svakom trenutku, uvek i svuda covek moze da nauci nesto novo.Samo mora dobro da obrati paznju o stvarima koje ga okruzuju.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat