ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Jun 2018, 03:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Muškarci i žene
PostPoslato: 19 Nov 2011, 18:39 

Pridružio se: 17 Nov 2010, 11:19
Sve do sada muškarci su na ovoj planeti bili dominantni. U Svetom Pismu se na više mjesta vidi podređenost žena (nisu imale jednaka prava kao muškarci npr. prilikom podjele zemlje), u Kur'anu žene izgledaju kao osobe drugog reda, u Novom Zavjetu žene u crkvi treba da šute, i muž je glava ženi isto kao što je Isus glava crkvi.
A da li je tako zamišljeno prilikom stvaranja.
Bog je stvorio ženu da bi Adam imao druga, a ne slugu, dežurnog krivca ili nekog na koga može da se izvlači što sam prepoznala kao kamen spoticanja o koji se muškarci spotiču od postajanja.
http://www.duhovnaizgradnja.com/SvetoPi ... 03.html#12
U Svetom Pismu, naravno, ima još primjera kao što su Ahab i Jezavelja i dr.
Ovdje naravno imam u vidu da duhovne duše biraju tijelo prilikom ponovnog rođenja i tako mogu izabrati da li će biti muško ili žensko, ali ako su muškarci onda trebaju postati svjesni da za sve svoje postupke snose posljedice kao za svoje, a ne "nagovorila me žena", i da će tako brže duhovno da napreduju.
Ako su žene bile, možda, inferiornije na Zemlji, a sada su izjednačene:
http://www.duhovnaizgradnja.com/SvetoPi ... 03.html#28
znači li to da su žene više napredovale od muškaraca obzirom da su startale sa niže "startne pozicije".
U svakom slučaju, ono što sam htjela da kažem: muškarci preuzimajte odgovornost za svoje postupke, tako ćete brže duhovno napredovati, bili nagovoreni ili ne :D , jer je ipak vaša odluka da li ćete poslušati ili ne.

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Muškarci i žene
PostPoslato: 19 Nov 2011, 18:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Nešto kad bi svi birali, mislim da bi i žene i muški izabrali da budu ''muško'', jer je samostalnije, dakle radi li se zaista o biranju i eto vidimo da je ujednačeno. Možda se radi o dogovoru. Koliko koja duša čeka na rođenje?

Uzgred pričam o filozofiji o kojoj nemam pojma. Odkud ovo saznanje?

Usput muški i žene su stvoreni kao jednaka bića ali sa različitim zadacima.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Nov 2011, 19:08 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Rešida je napisao:
u Novom Zavjetu žene u crkvi treba da šute

Aha, to je onaj bezobrazni Pavle napisao.

Pa se kasnije morao vaditi sa ovim: "Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškoga roda ni ženskoga; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu." :)

Rešida je napisao:
Ovdje naravno imam u vidu da duhovne duše biraju tijelo prilikom ponovnog rođenja i tako mogu izabrati da li će biti muško ili žensko

Pošto je ženama bilo tako teško, a jeste, zanimljivo je iz kojeg razloga su mnoge duše uopšte željele da se rađaju kao žene. Možda su znale ono da se u težem životu više napreduje, dok se u lakim životima malo napreduje. Kao što neka duša odredi da bude i muško, ali da mu ne bude baš sve divno, da bi više napredovao.

Rešida je napisao:
ali ako su muškarci onda trebaju postati svjesni da za sve svoje postupke snose posljedice kao za svoje, a ne "nagovorila me žena", i da će tako brže duhovno da napreduju

Slažem se. Potrudiću se da više ne govorim "nagovorila me moja ljubljena žena" :)

Preuzimanje odgovornosti je potrebno uvijek, nevezano samo za ove stvari.

Rešida je napisao:
znači li to da su žene više napredovale od muškaraca obzirom da su startale sa niže "startne pozicije"

Moguće. Ali svi smo mi nekad bili i žene, a žene su bile muškarci. Uloge se mijenjaju a neke su "namještene" tako da se u njima više muči ali i više napreduje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Nov 2011, 22:54 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Skoro sam u razgovoru s jednim prijateljem upravo dotakla ovu temu. Ovdje prenosim dio njegovog teksta o tom odnosu. Na našem forumu poznat kao Damian.

"Žene su mnogo otvorenije za određene stvari, dok s druge strane muškarci također imaju svoje određene stvari koje mnogo bolje rade od žena. A ovdje ne mislim na kopanje u rudniku ili recimo rađanje. U biti, i jedni i drugi su stvoreni za odnos, saradnju, a ne sukob i dokazivanje ko je bolji a ko lošiji. U Učenjima se zna da žena mnogo bolje usvaja Učenje od muškarca. Ali se isto tako zna da zbog svoje prirode mnogo lakše odustaje od muškarca ili da pred ciljom poklekne i ne dovrši ono započeto. Dok s druge strane muškarci teže usvajaju Učenja, teže ulaze u sve ovo ali kada uđu idu do kraja. Tako da je tu isto napravljena neka, da to tako kažem, kompezacija. I upravo, ako tu shvatimo i prihvatimo Odnos, ako tu kompezujemo naše slabosti jedni između drugih, oboje mogu da dostignu ono što su zacrtali.
Druga zanimljiva stvar u Učenju je recimo da žene imaju mnogo realniji pogled od muškaraca. Mnogo bolje vide sadašnju situaciju, bolje se snalaze, nemaju puno ometajućih faktora i stalnije su. Dok muškarci vide mogućnost, ali ne i sadašnje stanje stvari, u početku su sporiji, teže se prilagođavaju i slično. Tako kada se dvoje udruže u svom ličnom Radu, jedno drugo kompezuju.
Primjera radi: Odavno znam da imam "problem" da u ljudima vidim više od onoga što oni jesu, ali upravo žene oko mene, naročito ona s kojom živim, mi pomaže da to i u nekoj mjeri kontrolišem i da znam da je samo u pitanju mogućnost koju vidim, ali ne i sadašnje stanje.

Kada je u pitanju Energija koju žena ima situacije je opet na njenoj strani. Jer Žene su prirodni sakupljači Energije, jer i sama njihova priroda (ovdje ne mislim na Vrhunsku Prirodu) jeste Shakti, Energija. Ali zato problem sa tom Energijom jeste usmjerenje. Rijetko se desi da žene imaju usmjerenje koje im je potrebno za Rad na Sebi, tj. da ga izguraju do kraja. Ali zato muškarci imaju upravo tu mogućnost. Mogućnost Usmjerenja Energije, ali zato imaju manjak Energije, često u početku posustaju, teško se odlučuju za promjene i slično. Kada se to dvoje udruže, tada mogu da naprave čuda od Unutrašnjeg Razvoja.

A nije ni bez veze to što Tantričko Učenje poznaje metode rada u paru i što to iskorištava do određenog stepena. Tj. iskorištavaju to međudjelovanje žene i muškarca kako bi oni došli do Cilja koji su sebi postavili.
Mudar čovjek zna iskoristiti prednosti pola koje ima, ali i zna biti oprezan na njegove mane. Isto tako zna da iskoristi suprotni pol kako bi pomogao sebi, ali i kako bi pomogao tom drugom da se kreće Stazom užom od oštrice brijača."

Ja se slažem s njim, a naročito bi istakla poslednju rečenicu ovog teksta.

Paladin je napisao:
Moguće. Ali svi smo mi nekad bili i žene, a žene su bile muškarci. Uloge se mijenjaju a neke su "namještene" tako da se u njima više muči ali i više napreduje.

To je normalno radi iskustva. Ne može se uvijek rađati kao isti pol zbog iskustva reinkarnacije.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Nov 2011, 02:20 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Slažem se i ja sa njim, čitao sam ranije taj tekst, dobar je. Mada ja zapravo nemam nimalo ličnog iskustva sa tim stvarima, to oko suptilnih razlika između muškaraca i žena, ali mi je gornji tekst sasvim "sjeo". Posebno ono u vezi međusobnog nadopunjavanja:

U biti, i jedni i drugi su stvoreni za odnos, saradnju, a ne sukob i dokazivanje ko je bolji a ko lošiji.

Tako kada se dvoje udruže u svom ličnom Radu, jedno drugo kompezuju, tada mogu da naprave čuda od Unutrašnjeg Razvoja.

Mudar čovjek zna iskoristiti prednosti pola koje ima, ali i zna biti oprezan na njegove mane. Isto tako zna da iskoristi suprotni pol kako bi pomogao sebi, ali i kako bi pomogao tom drugom da se kreće Stazom užom od oštrice brijača.

Ali za ovo je potrebno pronaći (prije bih rekao dobiti, jer to je dar) pravu osobu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Nov 2011, 15:05 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Privući.
Ili ne odbiti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Nov 2011, 16:31 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Da.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Nov 2011, 18:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
I biti u pravo vrijeme na pravom mjestu. :D :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Nov 2011, 19:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Ja sam definitivno bila musko u proslom/proslim zivotu/ima :D (ako ih je bilo). Mozda zbog toga bolje i vise razumijem muski svijet nego zenski, sa zenama nemam bas puno tema za razgovor (barem ne sa ovim iz okoline koje samo kukaju kako je tesko biti zena - ves, pod, djeca, rucak, kuca..., a cvjetaju kad pocne trac-partija i prica o modi i trendu kao da je to najvaznija stvar na svijetu :roll: ), vecinom se sukobim sa njima, mnoge osobine kod zena mi se ne svidjaju. Zene su sklonije ljubomori, osveti, ogovaranju, brbljivosti bez potrebe, cmizdrenja bez potrebe... U proslosti sam se mnogo puta razocarala u zensko drustvo. Tipicne zenske (ne tako pozitivne) osobine su vecinom bile razlog. E sad, da li je to bilo do mene sto sam bila drugacija ili je bilo do njih sto su sve bile iste.. ko ce znati. :D
Ja kao zena smatram da zene danas imaju vise prava i slobode nego ikad prije i da nemaju uopste potrebe da se zale na nesto. Svaka ima usta i ruke da se "odbrani", da kaze sta joj smeta (barem je u danasnje vrijeme to dozvoljeno), zena danas ima mogucnost da se ispolji u svakoj oblasti ali se cesto ne usudjuju da to i urade jer jos uvijek u pozadini tinja ona "ovo je muski svijet, ja sam samo zena". Zena treba prvo sebe da vidi kao ljudsko bice i da se prihvati kao takvo. A sve ostalo ce doci samo po sebi.
Danas je upravo muskarcima mnogo teze. Mnogo se od njih ocekuje i trazi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Nov 2011, 23:11 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Elena, ne mora značiti da si bila muško. Ima nešto drugo.
Žene vole da koriste svoju "ženstvenost", da je tako nazovemo. To je nešto što se zove ženska taština pogotovo kad je druga žena u blizini. Da ne govorim o tome kad se tu nađe i muškarac. Stalna potreba za nekim nadmetanjem i dokazivanjem same sebe. Čista manipulacija!! Ja im ne zamjeram, koriste alat koji misle da imaju. Ustvari, one jedino taj alat i imaju, i pošto je upotrebljiv tj. ima na šta da se zalijepi bilo da je druga žena ili muškarac u pitanju. Seksualnost, stara fora za manipulaciju.
Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv ženstvenosti i seksualnosti čak štoviše, već je problem u tome kako se to upotrebljava. Imalo bi se tu još štošta pisati ali mi se misli nešto rasipaju, a ne mora značiti ni da sam ovo sročila kako treba. To je neki moj trenutni doživljaj iz iskustava kojih trenutno mogu da se sjetim.
I meni je u životu uvijek bilo lakše naći zajednički jezik sa muškarcima jer su jednostavni, da je da, ne je ne. Mislim da nikad nisam patila da se dokazujem na taj način. Ali znala sam to itekako da upotrijebim kad je trebalo neku umišljenu žensku "usijanu" glavu spustiti na Zemlju, onako jer osjetim impuls da treba pogotovo ako pokušava da se nakači na mene, a ko zna možda zato i da sebi dokažem da to mogu ;) (malo ženske taštine nije uvijek na odmet). Ali mi to ponašanje kod žena više ne smeta. Ranije jeste kad te iste osobine nisam prepoznavala kod sebe.
Ne smijemo zaboraviti ni to da sve što nam smeta kod drugih ustvari je u nama. Oni su naše ogledalo. Ako ti to baš smeta kod drugih, možda ne bi bilo loše da preispitaš kod sebe za šta se to nešto kači. Šta je to u tebi što reaguje na takvo ponašanje drugih žena? To trebaš riješiti.
Ali, da ni svi muškarci po tom pitanju nisu cvjećke evo primjera. Baš mi sinoć prijateljica priča slučaj sa nekim momkom, gdje je ona kroz sasvim neobaveznu priču došla u situaciju da joj on kaže: pa koji moj pričaš sa mnom ako nemaš namjeru da imaš nešto sa mnom.
Sve je to do ljudi i njihovog stanja svijesti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat