ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Maj 2018, 14:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Avg 2010, 14:21 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Stare spoznaje su tu da se vidi princip kako se može nešto pronaći u Svetom Pismu.
Tekst koji najavljuje propast SAD se ne bi moglo reći da se odnosi na nešto što je davno prošlo, to o čemu se tamo govori je upravo u toku, i baš je dobro da smo to objavili prije nego što su se desili posljednji događaji. Tekst o NATO takođe.
Najnoviji objavljen o "djeci uglja i čelika" (on je novoobjavljen ali je spoznaja stara dvije godine) je isto više nego aktuelan, pogotovo u situaciji kada su mnogima isprani mozgovi sa "euro-atlantskim" integracijama.
Ali ako ti je ono bilo teško svarljivo...
Neke spoznaje nismo stigli ni da zapišemo, pa da ih objavimo, ali trebalo bi da to uradimo (kao recimo o vuvuzelama, islandskom vulkanu i isticanju nafte u Meksičkom zalivu, jer sve troje su TRUBE koje najavljuju ono što predstoji a sve je zapisano u Svetim Knjigama)!
Šta raditi danas u društvu, javno? Ja upravo istražujem odgovor koji važi za mene, a mislim da svako treba da pronađe odgovor koji važi za njega.
U svakom slučaju, nekoliko uputstava u Svetim Spisima nam je dato, ali ipak treba u svakom momentu osjetiti kad, šta, kako, reći, šutjeti, raditi ili mirovati...ako pitaš za vidljivu, javnu ulogu, a ne onu nevidljivu o kojoj sam pisao (duhovno uzrastanje) koja će biti vidljiva tek kasnije.
Ja koristim svaku priliku da svojim riječju, a djelom pogotovo, svjedočim da se može i treba živjeti drugačije nego što se živi sada, podstičem ljude da razmišljaju na drugačiji način od uobičajenog i ustaljenog, i da se probude i spreme za promjene koje predstoje.
Preduzimam i neke (za moju okolinu) neobične i smjele korake (a moja smjelost proističe iz Onog ko mi daje snagu za sve), ali ipak su efekti još uvijek slabi, ili nisu...Vidjećemo!
Ali dok ne bude Božija volja da se sadašnja moja životna situacija promijeni, ja i ne mogu mnogo više, a znači i ne trebam. Kada dobijem(o) priliku i sredstva za neku ozbiljniju akciju, nema sumnje da ću/ćemo je preduzeti. Svemu ima vrijeme i način, a u strpljenju je spas.
Da li sam sada odgovorio na ono što si pitao?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06 Avg 2010, 14:03 

Pridružio se: 07 Jul 2010, 12:23
goran je napisao:
Ja koristim svaku priliku da svojim riječju, a djelom pogotovo, svjedočim da se može i treba živjeti drugačije nego što se živi sada, podstičem ljude da razmišljaju na drugačiji način od uobičajenog i ustaljenog, i da se probude i spreme za promjene koje predstoje.
Preduzimam i neke (za moju okolinu) neobične i smjele korake (a moja smjelost proističe iz Onog ko mi daje snagu za sve), ali ipak su efekti još uvijek slabi, ili nisu...Vidjećemo!
Ali dok ne bude Božija volja da se sadašnja moja životna situacija promijeni, ja i ne mogu mnogo više, a znači i ne trebam. Kada dobijem(o) priliku i sredstva za neku ozbiljniju akciju, nema sumnje da ću/ćemo je preduzeti. Svemu ima vrijeme i način, a u strpljenju je spas.
Da li sam sada odgovorio na ono što si pitao?

Nisi.
Kako ti radiš to što radiš, kakav je tvoj odnos s bogom...to nit mene zanima, nit su stvari za priču.
Ako možeš iznijeti činjenice o radu tvoje grupe, moze i preko pp.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06 Avg 2010, 19:17 
gorana čitam godinama, ako bih nekomu dao prednost ispred sebe, bez ustezanja bih mu dao jer poznam ga i koliko je jak, međutim u svih ljudi javljaju se plime i oseke, sjećam se izrazito dominantnih njegovih rječi koje su me nadahnjivale, ako bi se desilo da neko pogreši, onda je tu služba kontrole koja učini potrebno, ali gde je danas prava zamena? Isto tako degradira samog sebe onaj koji boljega ne prepusti ispred sebe. Životni zakoni. Takođe on u jednoj stvari ili sitnici uvidi nešto što drugi ne i to poveže neverovatnom pričom kojoj da potpuni smisao što je meni dalo na znanje o izrazito velikoj količini vjere, a sad da li je tačno to što je interpretirao ili ne nije bitno, on je tomu dao smisao i pokazao količinu vjere.

Vrh

Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07 Avg 2010, 00:44 
Autor sajta

Čini se, Tragač, da nisi u stanju da razlikuješ vuka u jagnjećoj koži od jagnjeta u vučijoj.

Željko, dao si vrlo ukratko nekoliko izvanrednih poenti, a ja ću to potvrditi i reći ovako:
nije dobro da čovjek koji poslije traženja naiđe na dobar i čist izvor, zbog kojeg trunčića, i samo zato što mu ne sjeda baš njegov bučni i pomalo neobuzdani klokot i prsak na sve strane, odbije da pije sa tog izvora, i ostane žedan,....pa ide da traži dalje, ali ništa dalje neće naći!
Ali pomiješati vodu sa tog izvora, sa navodnom izvorskom, flaširanom vodom, koja se skupo prodaje (zbog jakog marketinga) ali ne vrijedi ništa, e to je tek žešći promašaj...
I kada izvor svojim klokotom zove, evo ME probaj ME pa ćeš da vidiš,..., to nema veze sa marketingom, nego samo sa tim što izvor zna ko je i šta je i koliko je vrijedno ono što daje (i umije to da cijeni), i ne usteže se da to kaže...I iako je izvor malo bučan, tok vode kasnije je tih, i blag, to je ona voda koja brijege roni.
A lažno i pravo tako liče, ali zato imaju prave unutrašnje oči da razluče, onima koji ih koriste, i koji su, kako se to u Kur'anu kaže, umom obdareni. A Kur'an svjedoči o izvoru, samo treba biti "umom obdaren" i pronaći to. U džennetu će rijeke teći...

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Avg 2010, 14:48 

Pridružio se: 07 Jul 2010, 12:23
Slažem se da treba piti vodu sa izvora dobrog i čistog, i zahvaliti se Onom koji ga je dao takvog. Izvor nije jedan, nit je ikad jedan izvor rijeku činio, a reći samo je moj izvor pravi i to je žešći promašaj.
Zeljko10, niko ne dovodi u pitanje goranovu jakost, ali mi se čini da mu više odgovaraju oni koji ga stavljaju iznad sebe.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Avg 2010, 01:12 
Autor sajta

Mnogo je izvora koji daju VODU, i voda je uvijek životodajna.
Ako neko čvrsto zastupa nešto i tvrdi da je to istina, ko kaže da time tvrdi da je sve drugo neistina?
Nije uopšte bitan Goran ni Zoran, ni Dragan ni Mujo ni Haso... niti koliko je ko jak (jedan jednom reče: "kad sam slab, ONDA sam jak!") nego koliko je izgrađujuće za onog ko govori i za onog ko sluša, ako se govori o duhovnim stvarima.
Tragač, ti hoćeš da kažeš da, zdravoseljački rečeno, ja volim dupelisce, šta li? Ajd' dobro...
Mislim da griješiš (a i mislim da takvih na ovom forumu nema). Meni najviše odgovaraju oni koji su na istom ili približnom duhovnom nivou kao i ja (jednostavno, najbolje se razumijemo), po mogućnosti nešto višem, jer u kontaktu sa takvima ja mogu da budem povučen naviše (čak i kada se to povlačenje naviše čini izvlačenjem ušiju).
Kao u sportu: najbolje napreduješ kada igraš sa nešto boljim od sebe, ali ne previše boljim da te ne samelje...
Međutim, ako dođem u kontakt sa nekim čiji je duhovni nivo/frekvencija suviše različit od mog (nagore ili nadolje), kao i kod elektromagnetnih pojava, velika razlika u potencijalima na maloj razdaljini donosi "varničenje". Ali i to je dobro, jer je prirodna težnja da se nivo elektriciteta uravnoteži, tj. ujednači, pa i varničenje tome služi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Okt 2012, 14:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Citiraj:
A ko će ti reći šta je istina? Ono što je tvoja istina ne mora biti i moja, jer smo možda na različito pozvani. A opet svako radi svoje. Ako od drugih tražiš da rade tvoje kao i ti što radiš, da budu kao i ti, ne daš slobodu koju je Allah dao, ispada da tražiš da drugi rade ono što ti ne radiš kako treba. Jer da radiš kako treba ne bi od drugih tražio.

Interesantno, nešto mislim o ovomu duže.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jan 2013, 21:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Jeremija, glava 4
22. Jer je narod moj bezuman, ne poznaje me, ludi su sinovi i bez razuma, mudri su da zlo čine, a dobro činiti ne umiju.
23. Pogledah na zemlju, a gle, bez obličja je i pusta; i na nebo, a svjetlosti njegove nema.
24. Pogledah na gore, a gle, tresu se i svi humovi drmaju se.
25. Pogledah, a gle, nema čovjeka, i sve ptice nebeske odletjele.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat