ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Feb 2018, 20:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: O jeziku govorenja
PostPoslato: 13 Jul 2010, 07:07 
Vezano za či i ć i za đ i dž.
To je isto.
Svak ima svoj unikatan jezik, a jezik je živ on živi, ne može se ništa gramatički govoriti jer svi greše jer niko ne ispunjava tu gramatiku koja služi samo da se uniformira nešto svede na generalno, što ne postoji. Čim ti nešto tako učiniš ti ubijaš jezik koji hoće obogačivanje. Nije li živ ako sad govorimo informatički? Dakle eto novih rječi u jeziku.
Naveo sam da neki kažu hljeb, neki hleb, a treći leb, pa ima onih koji kažu pogača ili kruh unutar jednog grada, i ako je tako u jednoj riječi, kako li je sa čitavim jezičkim rječnikom? Čovjek se prilagođava konstantno, tako i svojim jezikom.

Poslednji put menjao zeljko10 dana 02 Avg 2010, 11:00, izmenjena 3 puta

Vrh

Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Jul 2010, 11:08 

Pridružio se: 07 Jul 2010, 12:23
1.Korinćanima 14:1-2 Držite se ljubavi, a starajte se za duhovne darove, a osobito da prorokujete. Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.

Ne bi se trebalo nikome koji se nalazi na Putu govoriti kako da šta kazuje. Svako govori onako kako misli da treba i prema mogućnosti koju mu je dao onaj koji ga je načinio. Ako vrijeđamo način na koji govori vrijeđamo onoga koji mu je dao da se tako izražava. Ako mu odozgo dolazi rječ, vrlo često ne može naći pravi izraz kako da je prenese, a da bude onakva kakva je rečena. Zato zna biti nerazumljiv onima koji slušaju.To što oni nemaju uši da čuju nije problem onoga koji govori.

Svi mi različito gledamo istu stvar, najčešće kroz oči svoga ega, ubjeđenja i strahova.
Možemo li je onda vidjeti istom? Ne. Može li iko reći da je jedino on vidio ispravnom? Ne. A da li ju je iko vidio zaista onakvom kakva je? Ne. Može samo reći vidio sam je onako koliko trenutno mogu da shvatim.
Čemu onda raspre i svadje?

Kur’an, Sura 17
Ajet 53- Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi: jer bi šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima, šejtan je, doista, čovjekov otvoreni neprijatelj
Ajet 84 i 85 - Reci: Svako postupa po svom nahođenju, a samo Gospodar vaš zna ko je na pravom putu. Pitaju te o duši. Reci: Šta je duša – samo Gospodar moj zna, a vama je dato samo malo znanja.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat