ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Feb 2018, 12:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ostrog
PostPoslato: 24 Feb 2011, 15:38 

Pridružio se: 25 Jan 2011, 13:06
Raniji tekst o ovom sam obrisao pa nanovo stavljam.

Sa mnogih strana oko Ostroga skuplja se novac za Ostrog.

Ludost je ne proći pješke 4 km ne od donjeg do gornjeg manastira, već treba preći onu strminu ne u vozilu već pješke pre donjeg manastira. Ludost je u autobusu to činiti. To je jednosmjerni put koji se koristi za dvosmjer, a ispod vas padina od kojih 0,5km. Čisto sumnjam da netko nije pa dole, a vidio sam olupine, sigurno kriju. Na Google earthu se vidi da je to odronište i da je opasno ići tim putem, ali oni vjeruju da Vasilije čuva i idu klanjati njegovim moštima jer navodno taj leš je čudotvoran. Ne kažem da nije, ali ako iko onda pre Bog obilježava to mjesto kao i svako, a ne Vasilije. Vasilije ga obilježi možda to mjesto čestitošću života.

I evo, na samom ulazu u donji manastir lanac restorana i radnji za prodaju ornamenata, ikona, krstića...itd, dabome 0,5km odvojemo navodno od donjeg manastira. Najgore od tih skupih restorana sam dobio žgaravicu i jedva nađoh na čitavom Ostrogu mlijeko za žgaravicu u jednom od tih restorana, jer sve na Ostrogu imaju ali obične prodavnice hljebom i mlijekom nema. Imaju neki tipa mcdonalds kiosci sa sendvićima i to je to. Sve je duplo skuplje nego kod vas u gradu. Na svakom mjestu i u mnasatirima može se kupiti ornamentika, ikone, krstići, slike...itd. To su stavili gde god su stigli. Ruglo je da ljudi spavaju u gornjem manastiru i sve smrdi od onih spužvi i deka poo kojima se valjao kako ko.

I dok su svi pješke išli gore, ja sam se poslužio kombijem za 2km (Pazite cene u restoranima i svukud su u eurima da se ne prevarite), i sad trebalo je pola dana da provedem gore u gornjem manastiru, ali ja sam sjurio dole do donjeg i do kafane i gledao uslužne radnike kako me čudno gledaju zašto ja nisam gore, a ja sam čitao što to oni čine, ovcama koje se popeše gore. Sve tu to smrdi. Pre tog ležao sam na travnjaku konaka van donjeg manastira i bilo mi ugodno ali i neugodno jer i tamo sam osječao da me iz tog konka i van njega koji prolaze posmatraju neki. Ne znam svi oni te ljude dočekuju sa svojim propisom kako ovce idu, ja sam otišao dole i legao na lijep travnjak, a bilo je tu još dvoje radnika ležalo. Strašno je da neko određuje ponašanje ljudi, treba da vlada slobodna cirkulacija, nasuprot onima što trljaju ruke.

Žene su nepropisno umnogom mlade i djevojke nepropisno odjevene, obuće helanke na gujicu, izbaci sise i tako hoda sa maramom na glavi. Strašno.

Preporučam svima da poslušaju službu koja je vanjski ozvučena u donjem manastiuru. Ljepše pjevanje nisam čuo ni u jednom pravoslavnom hramu i ambijent planine je predivan kad je gledate sjedeći vani i slušajući muziku.

Monasi i monahinje su OK koliko sam vidio.

Sa Tvrdošem nisam zadovoljan jer tamo seru, navodno ima put kojim samo pravo ulazite u crkvu i vi pred crkvom ne smijete pogledati 5m ima zid komu ne smijete priči ni pogledati unaokolo, mislim to je uzak prostor, zamislite pred crkvom vam brane kretanje u prostoru pred crkvom. Smrad nego šta, ko zna šta taj brani da se ne vidi preko zida. Fuj.

Sumiram, oko Ostroga se vrti velik novac, ljudi s mora idu tamo. Vama će reći ajte pješke gore, a monasi to čine vozilima.

Inaće početak Planine i duž planine na kojoj je Ostrog je fascinantan za pogledati, kao i kanjon na granici između BIH i CG između Trebinja i Nikšića, takozvano Ilino brdo. Obavezno obići takve ljepote prirode.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat