ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Maj 2018, 14:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Apr 2011, 21:51 

Pridružio se: 25 Jan 2011, 13:06
Citiraj:
O POSLEDNjEM VREMENU - jedno proročanstvo

...razum ljudi pomračiće se od plotskih strasti i samo će se besčašće i bezakonje razrastati. Svet će biti neprepoznatljiv, izmeniće se izgled ljudski, zahvaljujući bestidnosti u odevanju i češljanju neće moći jasno da se razlikuju muškarci od žena. Ti će ljudi biti divlji i zverski surovi. Neće biti poštovanja prema roditeljima i starijima, ljubav će nestati. A pastiri hrišćanski, episkopi i sveštenici, postaće ljudi sujetni koji savršeno ne razlikuju desni put od levoga. Tada će se hrišćanski moral i predanje izmeniti. Među ljudima će nestati skromnosti i čelomudrija, a zacariće se blud i raspuštenost. Laž i srebroljublje prevazići će svaku meru, a teško onima koji gomilaju blago. Društvom će zagospodariti blud, preljuba, muželoštvo, tajna dela, krađe i ubistva.
Crkve Božije ostaće bez bogobojažljivih i blagočestivih pastira i teško onima hrišćanima koji ostaju u svetu i koji će savršeno izgubiti veru, pošto će biti lišeni mogućnosti da ma od koga vide svetlost poznanja. Tada će se oni udaljavati od sveta, tražeći u sveštenim pribežištima olakšanje od duševnih stradanja ali svugde će nailaziti na prepreke i tegobe...... bedni ljudi će u udobnosti provoditi život, ne znajući, nesrećnici, da je to - obmana.
Tada će Sveblagi Bog, videći pogibao roda ljudskoga, skratiti dane radi onih malobrojnih koji se spašavaju,... Tada će se iznenada pojaviti Mač kazne i ubiće Opsenara i sluge njegove.

Nađoh ovo i stavljam jer mi se veoma svidelo.

Duže vremena jednostavno nisam obraćao pažnju na žene, međutim ponovno počeh da gledam. I ranije sam o ovomu pisao, evo opet, ali ne tušim, jednostavno svi beže od suštine.

Na svim novinskim i medijskim portalima možemo naići na reklamiranje golotinje, a onda kad se dogodi silovanje i razvrat oni pišu o tomu kao da se sablažnjavaju, a upravo stimulišu to. Eto vam avaz, nezavisne, tv mediji, ostale novine, svuda golotinja, i onda pitaju odkud pedofili, a upravo pisanjem o pedofiliji oni razgranavaju maštu ugroženih ljudi, a ugroženi su od medija i politike odijevanja.

Neko vrijeme zagledavam se na ulici u to kako se večinom mlade žene odevaju i obuzima me ono što i sve ljude, pa negodujem potom, ali nemoguće je skoro svima ne pogledati to isticanje stidnih mjesta i takvu modu odijevanja.

Ranije sam pisao da je vlast i muškarci krivi za to i moda i trend, a u prvom redu i katolička crkva, pa i podržavajuća pravoslavna, a u muslimana i indijaca to nema, samo nemam podatke za Kinu i Japan. Sve se dakle zna gde se kako ko odeva.

Ne znam kako vi gledate na to kad idete ulicom i gotovo svaka je tijesno obućena vidno i najjače istaknutih stidnih mjesta i ona ponosito hoda bez mozga u glavi. Strašno, jer naime teško je ne pogledati jer zrači.

Eto tako još malo o ovomu u proljećno pupanje, pupa li pupa.

Šta bih više rekao sve se vidi, ali rekoh ajde malo još o ovomu.

Poslednji put menjao zeljko2 dana 06 Apr 2011, 17:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05 Apr 2011, 02:46 

Posmatram taj ''jeans'' recimo na muškima, zašto je potrebno da pola bude izbeljen, a na različite strane nenormalan kroj, ili pak zakrpe. To ko da je našao na otpadu.

Jeans je još pre 50g doneo buru, ali tada su krojevi bili normalnniji i jednostavniji, a danas se pogotovo u žena reklamira ''tijesni jeans''.

Nadalje umjesto haljinama da pokriju svoje tijelo, žene, navlaće helanke i pritom obline svojih stidnih mjesta vidno istaću i sablažnjavaju sve oko sebe.

Šta se postiže tim kurvanjem?

Upravo propast, i čudno je koliko je to masovno. Te žene grama nemaju u glavi, danas je kurvanje postalo moderno, ali oni za to kažu ''sloboda''.

Brakovi masovno pucaju.

Zbog takvih svojih stavova te žene zasigurno doživljavaju probleme u braku.

I ponavljam nisu one krive već muška vlast koja je to dopustila.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05 Apr 2011, 07:42 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
U tom prorocanstvu nije naveden problem samo zenskog odjevanja, nego i muskog. Navedeno je da se nece raspoznavati ko je musko, a ko zensko. Oskudno odjevanje je zaista izrazeno, pogotovo po lijepom vremenu. Ipak, nije tacno da se moze globalizovati. Imas kriticnu masu mladih osoba koje su sklone medijski prezentovanom turbo folk odjevanju i to je to. Usput, ako ne gledas samo te helanke ili ko zna sta primjetices i na momcima farbane kose, uske hlace, pripijene bluze, pudere i slicno.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05 Apr 2011, 11:52 

Da dobro kažeš della, i muški su tu, ali mene to ne privlači kao žene.
Sad će 10 čak 15 g kako me muči taj problem i jednostavno mi se još više povlači od toga, ne gledam tv, ali u centru sam grada pa svaki moj izlaz je kao sunovrat i borba sa mojim unutarnjim izazvanim vanjskim izazovima. Nije mi to više grijeh kao pre, ali osjhećam se i dalje nečisto i smeta mi kad ugledam takvu nakazu. Jedostavno otići ko što i stoji u proročanstvu.

Neki dan nezavisne pišu o silovanjima a ja im ispod dam komentar zašto oni promovišu seks po svojim stranicama, i da su oni odgovorni za širenje sablazni, i nakon 1h neko od njih to obriše, pa ni avaz nije bolji a muslimanski.

Opet ne valja mnogo otići u krajnost, upravo gledam neki avganistanski film, tamo talibani su žene totalno pokrivali da se ne bi muškarci zaljubljivali, tako kaže u filmu Osama 2003, a tako je nešto i u Arabiji. Ipak ja sam za ono u Turskoj i slično da lice treba biti otkriveno, ali isto tako trebaju biti škole ako ne roditelji koji će obrazovati o ponašanju i sklanjanju pogleda , recimo da ne zure jedno u drugo prilikom razgovora, već da što manje gledaju i obore poglede, zna se zašto.

Ovo kako se muslimanke odjevaju kao vjernice u nas je meni po mjeri, rekoh, ponavljam, pokrivanje totalno lica je neugodno, ali može ako žena to hoće u nekim prilikama ili muž joj naloži, ali je nezgodno.

Uzgred tamo u Avganistanu ženema talibani po šerijatskom valjda pravu nisu dali raditi pa je bilo svašta, jer danas je sve gušće naseljeno nego ranije i u gradovima, a na selu je lakše i drugačije jer svi se znaju i rodbina su pre svega, a potom prijatelji i znaju se, pa nema onoga što biva po gradu. Dobro ima, ali drugačije, kontrolisanije i slobodnije.

Od svih onih tamo proročanstava ovoi mi se uz Tarabiće najviše sviđa.
Osim toga rekoh jednom Kur'an zabranjuje gatanje kaže Korkut i gledanje u zvijezde, i navodno prorokovanje, pa se malo bojim čitanja toga. Stari zavjet je već drugo.
Jednostavno nemam puno vjere u ostvarenje proročanstava bilo kojih, mada ono Tarabićevo sa Titom mi se sviđa, očito nekim ljudima je dato nešto, ali ne i sve, ko zna šta će biti, zar izmjene nisu dozvoljene? Zar je sve unapred određeno? Mislim da nije, nešto se može odrediti ali ne sve.

Eto Vanga je nešto znala, ali rat nije buknuo svjetski prošle godine.

I evo u vlastima u organima su uveli obavezan način primjerenog odijevanja, dakle u zgradama gdje rade, ali isti ti nemaju obzira na ono na ulici i na medijima, ako su trezveni i ako išta znaju taj zakon u svojim uredima ili kacelarijama trebaju primjeniti na svaukupnu javnost, ali eto blud jasno cvate.

Da reći će neko ne gledaj, pa eto ne gledaj ti prvi pa vidi kako je kad ne gledaš.
Pre nekog vremena nešto i ne obračah pažnju, ali jednostavno ovog proljeća mi je nenormalno da ne gledam kud me zračenje nosi, i onda masa njih se čudi a što tebi to smeta, očito nema niko da objasni interaksciju seksualne energije u društvu, kontrolu...itd.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05 Apr 2011, 12:34 

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:43
E ovo je sa odjevanjem žena,a i uopće njihovim ponašanjem-velike većine-došlo do ,sam ne znam kako da kažem.Danas je prava rijetkost vidjeti ženu u suknji ili haljini,sa dugom kosom i sl.Obuku se u traperice,ošišaju kao muškarci,zapale cigaretu ,pa ako još nisu lijepe,a tako obučene nisu ne znam čemu sliče.Ja nisam nekakav zadrti tradicionalist,ali ovo je previše.Tu osim toga po mom mišljenju i lijenost,ipak treba vremena i truda da se žensko obuče i počešlja kao žensko.Bar je tako u sredini u kojoj ja živim.Pa pitao sam i neke žene o tome,ali ili "ne znaju" ili "se prave lude". :banghead:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06 Apr 2011, 18:08 

U ustanovama je onog glavnijeg tipa uveden neki uniformizam, međutim ako su ga uveli sebi nisu ga pretočili na ulicu među narod. Dakle radi imidža i ostalih smetnji. Ono što bih njima preporučio jeste da u ljetnjem periodu imaju svojevrsnu košulju koja pokriva stidna mjesta, i ta košulja ljeti bi i mogla imati za ruke kraće rukave, ali bilo bi za muškarce zgodno da je do blizu koljena, a za žene i niže. Tako bi u biti trebala biti formirana sva odjeća za sve.

Današnji zapadnjački model iz tog razloga po meni nije dobar i treba ga mijenjati kombinacijom sa istočnjačkim, dakle sredina ovih dvaju, a znamo turska ima službeno ovaj zapadni.

Možete na wikipediji na ''Odijevanju'' vidjeti istorijat odijevanja. Ako nađem stavljam, kroz čitavu istoriju ovakvo čudo kakvo je sad nije bilo, regulisati će se morati.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Historija_mode
http://en.wikipedia.org/wiki/Clothing
http://en.wikipedia.org/wiki/Dress_code

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Apr 2011, 14:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
della je prva ženska osoba koja mi je izjasnila problem i muškog odijevanja, mada sam ja to znao, ali kako sam muško to mi ne smeta, međutim žene se ipak daleko više otišle u svemu.

Vidio sam u hadisima da Muhamed sasvim otvoreno sa svima priča o tim problemima, o svemu, o adbestu, sluzi na organima, i da muslimani za razliku od kršćana otvorenije vode te razgovore, zato što im je adbest tj. čistoća od primarnog značaja.

O ovoj temi je uvijek teško pričati, ali Muhamed je vjerovatno od svih poslanika najviše od svih govorio o ovomu koliko vidim.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Apr 2011, 18:30 

Pridružio se: 26 Avg 2010, 18:56
Kad bi svi hodali goli, bez i jedne jedine krpice, niko nikog ne bi primjećivao na pohotan način. Pogledaj samo na plažama. Svi su odjeveni, ko u gaće, ko u gaće i grudnjak i nemaš ni jednog slučaja da je neko nekog napastvovao zato što se nije mogao suzdržati.
Ja kao muško volim vidjeti prelijepo žensko tijelo, ali ne tumačim to kao požudu ili grijeh, nego kao savršenstvo Tvorčeve kreacije. Ako se mogu oduševiti fotosintezi, bojama godišnjih doba, mirisu i ukusu voća, zašto bi onda u ljudskom tijelu vidio prljavštinu, naprotiv.
Slažem se da postoji namjerno isticanje seksualnosti, ali ti ljudi upravo pokazuju ono čemu oni sami daju značaj. Otprilike, lik koji skače s mosta ne može u meni izazvati potrebu da i ja skočim. Sve dakle ovisi od tvog aspekta. Ti ne poželi, ako si u stanju, a Allah kaže da ti se nikada neće dati veće iskušenje od onog kojeg si u stanju da podneseš.
O pokrivenosti žene, apostol Pavle je jako lijepo napisao. One imaju dugu kosu koja im je na ponos i znak pokore i pokrivenost pred Bogom, a muški trebaju da se šišaju.
Zaista mislim da ljudi ne trebaju da se stide svog tijela, jer tim ako se stide svog tijela, onda se stide i svog Tvorca. Odjeća je potrebna tijelu da ga zaštiti, da ga zagrije, da mu bude udobna. Istina, malo su mi čudni današnji načini odjevanja, ali ne samo današnji. Utegnuti korseti da ostaneš bez daha, špicaste cipele koje nogu sputavaju u udobnosti, visoke pete (to bih oporezovao jer diže buku :roll: ). Ne znam kako se žene nose sa svim tim odjevnim predmetima kad je očito to neudobno, ali ne razumijem ni ukravatane muškarce i te neke poslovne stilove odjevanja. To su monasi i mučenici. Ja im čestitam na izdržljivosti. A najviše mi smetaju oni parfemi.. ono je bukvalno otrovno. Kako mogu osjetiti ukus parfema, ja nemam pojma.. ali me grize za usnu duplju. Slatkasto, kiselkasto, gorkasto, buđavo, shta ti ja znam kakvo sve ... To je sve ruženje onog što imamo. Trend naturen od nekog.
Možda ja nisam dorastao tom nivou da to shvatim. Ne znam.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Apr 2011, 21:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Abdurrahman je napisao:
Ja kao muško volim vidjeti prelijepo žensko tijelo, ali ne tumačim to kao požudu ili grijeh, nego kao savršenstvo Tvorčeve kreacije.

Postavlja se pitanja mnogo,
zašto bi ti gledao tijelo žene koja nije tvoja, ili obrnuto kako bi gledao na to da tvoja supruga tako postupi.
Kao prvo, u takvo tijelo nije lako pogledati jer javlja se unutranja požuda, ne kažem da se tijelo bez požude ne može gledati, ali to je već borba i to mogu jake osobe, ali zašto bi uopće gledale, i takva osobe, kao ja npr. to izbjegavaju. Ne kažem da sam jaka osoba, već obavezna nekomu moralu po Bogu.
Činim dakle kako osjećam.
Zašto bih se divio tijelu kad ono izaziva požudu? Ne izaziva? A što izaziva da bih gledao? Dakle mami, dakle uživam, u čemu uživam? To nije dobro, zato se treba znati ponašati, znati kako gledati i upravljati i tijelom i gestovima. Ali jadne su žene, naročito recimo na bliskom istoku, jer su u ovom smislu tortuirane od muškaraca, jer islam zna dosta o ovomu, pa maltretiraju žene totalnim pokrivanjem. Lice nisu stidno mjesto, već ljepota , a oči su vatra, žena treba znati se uklanjati i gledati, a tu treba biti obrazovanje od kuće na dalje , vjerska zajednica....itd. Naravno sve to vrijedi i za muške. Propisi u Knjigama postoje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Apr 2011, 21:09 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Kad smo kod ovoga skrenuo bih pažnju na jedan dosta zanimljiv tekst koji se odavno nalazi na ovom sajtu, ako ga neko nije čitao predlažem mu da ga pročita:

Telegonija

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat