ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Maj 2018, 14:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Omiljeni citati
PostPoslato: 11 Dec 2013, 21:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
"Osim onoga što nosite u glavi i umete rukama, ne posedujete ništa. Nema posedovanja. Igrali smo se neko vreme na zemlji, trudili se da igra bude fer-plej i otišli. Mi koji nemamo ništa, umiremo lakše i bez žaljenja. Zamislite kako je Rokfeleru teško da umre, a kako je to lako piljaru sa Čubure.
To je moja filozofija života. Nisam skupljač ni posednik. Devizni ulog mi nije zarobljen u banci, jer je ostao širom sveta, kod raznih kelnera. Drži me osećaj da bilo kad, na bilo kom delu sveta, ono osnovno za život mogu ponovo da stvorim."

Momo Kapor (izvod iz intervjua)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Dec 2013, 20:36 
Korisnikov avatar

“You should date a girl who reads. Date a girl who reads. Date a girl who spends her money on books instead of clothes, who has problems with closet space because she has too many books. Date a girl who has a list of books she wants to read, who has had a library card since she was twelve.

Find a girl who reads. You’ll know that she does because she will always have an unread book in her bag. She’s the one lovingly looking over the shelves in the bookstore, the one who quietly cries out when she has found the book she wants. You see that weird chick sniffing the pages of an old book in a secondhand book shop? That’s the reader. They can never resist smelling the pages, especially when they are yellow and worn.

She’s the girl reading while waiting in that coffee shop down the street. If you take a peek at her mug, the non-dairy creamer is floating on top because she’s kind of engrossed already. Lost in a world of the author’s making. Sit down. She might give you a glare, as most girls who read do not like to be interrupted. Ask her if she likes the book.

Buy her another cup of coffee.

Let her know what you really think of Murakami. See if she got through the first chapter of Fellowship. Understand that if she says she understood James Joyce’s Ulysses she’s just saying that to sound intelligent. Ask her if she loves Alice or she would like to be Alice.

It’s easy to date a girl who reads. Give her books for her birthday, for Christmas, for anniversaries. Give her the gift of words, in poetry and in song. Give her Neruda, Pound, Sexton, Cummings. Let her know that you understand that words are love. Understand that she knows the difference between books and reality but by god, she’s going to try to make her life a little like her favorite book. It will never be your fault if she does.

She has to give it a shot somehow.

Lie to her. If she understands syntax, she will understand your need to lie. Behind words are other things: motivation, value, nuance, dialogue. It will not be the end of the world.

Fail her. Because a girl who reads knows that failure always leads up to the climax. Because girls who read understand that all things must come to end, but that you can always write a sequel. That you can begin again and again and still be the hero. That life is meant to have a villain or two.

Why be frightened of everything that you are not? Girls who read understand that people, like characters, develop. Except in the Twilight series.

If you find a girl who reads, keep her close. When you find her up at 2 AM clutching a book to her chest and weeping, make her a cup of tea and hold her. You may lose her for a couple of hours but she will always come back to you. She’ll talk as if the characters in the book are real, because for a while, they always are.

You will propose on a hot air balloon. Or during a rock concert. Or very casually next time she’s sick. Over Skype.

You will smile so hard you will wonder why your heart hasn’t burst and bled out all over your chest yet. You will write the story of your lives, have kids with strange names and even stranger tastes. She will introduce your children to the Cat in the Hat and Aslan, maybe in the same day. You will walk the winters of your old age together and she will recite Keats under her breath while you shake the snow off your boots.

Date a girl who reads because you deserve it. You deserve a girl who can give you the most colorful life imaginable. If you can only give her monotony, and stale hours and half-baked proposals, then you’re better off alone. If you want the world and the worlds beyond it, date a girl who reads. !!

Or better yet, date a girl who writes.”

― Rosemarie Urquico Hanen

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Dec 2013, 21:01 
Korisnikov avatar

"Znao sam to, odavno sam slušao, u radnji, na ulici, u čaršiji: pamet u glavu! Kao posljednji zakon, kao najsigurnija zaštita pred bezbrojnim opasnostima. Zbog svega što možeš da učiniš, zbog riječi, pogleda, misli, i zato: pamet u glavu!
Boj se svega, ne budi ono što si!
Nisam mogao pristati na takvo beznađe, postoji valjda i neka druga mogućnost za ljude osim straha, ali sam zapamtio taj nauk, to zajedničko mučno iskustvo, koje je zagađivalo život."

(Tvrđava)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07 Jan 2014, 01:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Činiš li zlo, kazniće te Bog; činiš li dobro, mogu te ljudi kazniti. Činiš li zlo, mogu te ljudi i pohvaliti, no Bog će te kazniti. Činiš li dobro, mogu te ljudi i kazniti, no Bog će te nagraditi. Hristos je činio samo dobro, pa su Ga ljudi ipak raspeli.

Vladika Nikolaj
16. misionarsko pismo

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Jan 2014, 14:00 
Korisnikov avatar

" Da u učenju vjere ima istine, u to ne sumnjam, ali je nesumnjvo da u tom učenju ima i laži i ja moram da istinu pronađem i laž, i da ih odvojim jednu od druge. Pokušavam da se probudim, ali ne mogu. Šta da radim, šta da radim? - pitam se i pogledam naviše. Gore je takođe provalija. Gledam u tu provaliju neba i trudim se da zaboravim na tu provaliju dolje i, stvarno zaboravljam. Beskonačnost onog dolje odbija me, i strah me je od nje; beskonačnost onog gore privlači me i bodri. Tako visim nad provalijom na posljednjim remenima... znam da visim, ali gledam samo gore, i strah iščezava... pa ako ležiš na tom remenu sredinom tijela i gledaš gore, o padanju ne može biti ni govora. Sve mi je to bilo jasno, i bio sam zadovoljan i miran. I kao da mi neko kaže: Pazi, zapamti. I tada sam se probudio. "

~ Lav N. Tolstoj

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11 Jan 2014, 21:35 
Korisnikov avatar

"Ne vjerujem da mi je unaprijed zapisan put kojim ću proći, jer ne vjerujem u neki naročit red ovoga svijeta. Ne odlučujemo, već se zatičemo. Strmoglavljeni smo u igru, punu nebrojenih izmjena, jednog određenog trenutka, kad nas samo ta prilika čeka, jedina koja nas može sačekati u toku mješanja. Ne možeš je zaobići, ni odbiti. Tvoja je, kao voda u koju padneš. Pa plivaš, ili potoneš."

(Tvrđava)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jan 2014, 16:54 
Korisnikov avatar

" Ono sto nam najvise nedostaje u zivotu je neko ko ce nas natjerati da uradimo sve sto mozemo."
~ R.V. Emerson

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jan 2014, 19:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Elena je napisao:
" Ono sto nam najvise nedostaje u zivotu je neko ko ce nas natjerati da uradimo sve sto mozemo."
~ R.V. Emerson

meni najviše potrebna je božja pomoć za bilo šta i mir.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Jan 2014, 08:34 
Korisnikov avatar

" ...Sreca je u odnosu na radost kao sijalica u odnosu na sunce. Sreca uvek ima objekat: srecni smo zbog necega. Toosecanje je uslovljeno necim sto dolazi spolja. Radost nema predmet. Obuzme te bez nekog vidljivog razloga. U sustini, ona je slicna suncu: grejuci nas, ono sagoreva sopstveno srce. "

" Vremenom sam zanemarila ono sto sam zaista bila da bih postala ono sto su moji roditelji od mene ocekivali. Izgubila sam licnost da bih stekla karakter. Uverices se i sama da se u ovom svetu mnogo vise ceni karakter nego licnost."

" Lakse je umreti ni od cega nego od bola. Bolu se mozemo suprostaviti, nistavilu ne mozemo. "

" Od svih navika savremenog coveka, citanje dnevnih novina jedna je od najgorih. Ujutru, u momentu kada je nasa dusa najotvorenija, u nju se sliva celokupno zlo koje je svet stvorio prethodnog dana. Nekada je za spas bilo dovoljno ne citati novine, ali danas to vise nije moguce. Tu su radio i televizija: dovoljno je da ih ukljucimo samo na trenutak pa da strahote stignu do nas. "

~ Suzana Tamaro ("Idi kuda te srce vodi")

Poslednji put menjao Elena dana 17 Jan 2014, 11:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Jan 2014, 18:34 
Korisnikov avatar

"O, , kako bih voleo da se zaustavim negde dalekom polju i stojim kao drvo, kao stub, pod širokim nebom, i da svu noć gledam kako nadamnom plovi tihi, jasni mesec i da zaboravim, zaboravim..
.O, kako bih voleo da se ničeg ne sećam." ~ (Čehov)

"Kako bi dobro bilo ne biti ništa,
ne zvati se nikako,
ne odazivati se nikad,
nikom,
a postojati,
znati da postojiš,
i trajati...."

~ I. Andric

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat