ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Feb 2018, 12:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Muškarac i žena
PostPoslato: 01 Dec 2012, 18:27 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
"Pre nekoliko godina jedan muškarac je pitao Boga zbog čega nema ženu s kojom bi podelio život. Bog mu je odgovorio da je nema jer je nije ni tražio. Potom je muškarac zamolio Boga da mu pošalje ženu kakvu želi. Opisao je da želi da mu supruga bude draga, nežna, puna razumevanja, smirena, razumna, topla, inteligentna, sposobna, lepa, bogata duhom, da ima dobar smisao za humor, da je sposobna, strastvena, verna, odana i iskrena. Uz to je dodao i fizičke karakteristike o kojima je sanjao i Bogu je u potpunosti oslikao lik žene s kojom želi da podeli život.

Kako je vreme prolazilo, muškarac je na listu svojih zahteva dodavao karakteristike ženi s kojom želi da provede život. Jedne noći je u svojim je molitvama čuo glas Boga koji je govorio njegovom srcu: "Verni slugo moj, ne mogu ti dati što želiš". Muškarac je upitao zašto, a Bog mu je odgovorio:" Zato što sam Bog i zato što sam pravedan. Bog je istina i sve što ja činim je istinito i ispravno". Muškarac je stao u čudu i zamolio Boga da mu objasni jer je zbunjen tom izjavom i želi da zna razlog zašto ne može dobiti ono što želi.
Bog odgovori: "Objasniću ti. Poželi ono što ti je u srcu, što ti je poznato i deo tebe, veruj da je takva osoba uz tebe, zaista veruj i biće ti dato. Ne bi bilo ispravno i pošteno od mene da ispunim tvoje molbe zato što ti ne mogu dati nešto što ti sam nemaš. Ne bi bilo ispravno da ti dam nekog prepunog ljubavi prema tebi kad je tvoje srce još uvek kameno; ne mogu da ti dam nekog nežnog i darežljivog kad si ti ponekad okrutan i škrt; ne mogu ti dati nekog ko zna da oprosti kad u tebi još uvek tinja osveta; mogu ti dati nekog osetljivog jer si ti izuzetno osetljiv kako bi ta osetljivost dodirnula tvoju, a iskra ljubavi koja se zrcali u toj osobi razbiće kamenje oko tvog srca i u njega uneti istinsku ljubav. Mogu ti dati osobu u kojoj se kriju sve te karakteristike, kao što se one nalaze i u tebi, ali na vama je da ih zajednički razvijate i budite."

Nakon toga Bog mu je rekao:"Mogu ti dati nekog za koga znam da u sebi ima sve kvalitete koje ti tražiš, ali još nisu isplivale na površinu pa da ih zajedničkim snagama pronađete jedno u drugom. Od tebe tražim samo da otvoriš oči i odškrineš vrata svog srca. Isprva ćeš se boriti protiv te osobe, bežati od nje, ali privlačiće te na neobjašnjiv način i stalno ćeš joj se vraćati. Gubićeš vreme uzaludno tražeći osobu koja već ima razvijene sve nabrojene kvalitete, a ubrzo ćeš uvideti da sam ti već poslao osobu koja je tebi namenjena. Ona možda neće imati izražene sve tražene kvalitete i fizički izgled, ali duboko u sebi znaćeš da je to ona. Tvoja supruga biće kost tvojih kostiju i meso tvoga mesa i videćeš sebe u njoj kao i ona sebe u tebi i bićete ponovo jedno. Veza i brak je kao škola. To je dugogodišnje učenje i ulaganje, i za to vreme ti i tvoja partnerka prilagođavate se jedno drugom ne samo da bi zadovoljili jedno drugo već da bi postali bolji ljudi koji znaju vrednost timskog rada. Jer ljubav je timski rad. I zato ti neću dati savršenu partnerku jer ni ti nisi savršen. Daću ti partnerku sa kojom zajedno možeš rasti i razvijati se u bolju osobu "

Sitnim slovima ispod teksta koji je u originalnu na engleskom stoji: moj sadržaj namenjen je svima - onima koji su se tek nedavno venčali, onima koji su već duže vreme u braku, onima koji su bili u braku i onima koji još uvek tragaju. Svima nama.

Vrh
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Muškarac i žena
PostPoslato: 02 Dec 2012, 16:38 

Pridružio se: 25 Nov 2012, 18:05
Neznam sta je tacno smjernica ove teme ,ali pokusacu da se ukljucim ako u tome usjem...
Neznam koliko smo spremni na odricanje ali Bog kaze da je muz glava zeni kao sto je o Hristos glava crkvi.Naravno ako se u ovoj temi mislo na brak... :(

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02 Dec 2012, 23:04 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Nema posebne smjernice teme, meni se tekst svidio pa sam ga postavio a svako može da iznese komentar ako to želi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 05:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Tamo neki iscjeljitelj Boro s Rebrovca prije kojih 14 g, pri telefonskom razgovoru rekao mi je: ''Ne traži žene, doći će ti ona sama''.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 17:26 

Pridružio se: 25 Nov 2012, 18:05
Nevezano sa predhodnim postom i apostol Pavle rece da nijje se dobro zeniti jer ces morati ugadjati zeni i djeci a ugadjanje Bogu ce biti manje nego sto treba :roll:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 18:39 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
....ali apostol Pavle je isto rekao da je bolje ženiti se nego upaljivati se.

Korinćanima Prva 7:8-9 A neoženjenim i udovicama velim: dobro im je ako ostanu kao i ja što sam. Ako li se ne uzdrže, neka se žene i udaju; jer je bolje ženiti se negoli upaljivati se.

Spoznaje koje Pavle iznosi je on našao lično za sebe kao što svako od nas treba da pronađe lično za sebe ono što mu je od Boga namjenjeno.
Nigdje u Pismu ne stoji da treba da se ugledamo na Pavla već na Hrista ali ne tako što ćemo ga kopirati već što će svako Oca pronaći u sebi onako kako ga je On našao. Pa i to: idite za mnom kaže on...znači ZA MNOM...ni On čak ne kaže budite kao ja. Na kraju krajeva, ne možemo ni biti kao On ako se vjeruje da se on žrtvovao za nas, zar ne?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 18:46 
Korisnikov avatar

1. Korinćanima, glava 7
9. Ako li se ne uzdrže, neka se žene i udaju; jer je bolje ženiti se negoli upaljivati se.

Upaljivanje je promjenjiva osobina, ne bih se složio baš s Pavlom, jer pojava je to moje je mišljenje koja je jača od čovjeka, ali ne isključujem pojavu neupaljivanja u bilo kom vremenskom intervalu.

Osim toga žena je stvorena poradi čovjeka da ne bude sam, a monaštvo su izmislili sljedbenici Isukrsta, kako bi živjeli po njegovom primjeru.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 18:49 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Iz priče:

Ne bi bilo ispravno i pošteno od mene da ispunim tvoje molbe zato što ti ne mogu dati nešto što ti sam nemaš. Ne bi bilo ispravno da ti dam nekog prepunog ljubavi prema tebi kad je tvoje srce još uvek kameno; ne mogu da ti dam nekog nežnog i darežljivog kad si ti ponekad okrutan i škrt; ne mogu ti dati nekog ko zna da oprosti kad u tebi još uvek tinja osveta

Ovo između ostalog nosi jednu lijepu poruku: put do dobijanja idealne osobe je put rada na sebi :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 18:52 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Slična priča se nalazi na početnoj stranici ovog sajta

Savršena žena...

Studenti počeše da zapitkuju svog profesora:

"Vi ste tako mudri i iskreni. Svi vas poštuju, žele da vas oponašaju i da vas slijede. Ali ipak, sve nas jako zanima jedna stvar, zašto se još uvijek niste oženili?

Profesor, zatečen ovim pitanjem, u početku se snebivao, ali ubrzo poče da se otvara i da priča:

"Vidite, ja sam uvijek tražio Savršenu Ženu! I u tom traženju, proputovao sam mnogo zemalja. Jednom sam volio jednu prelijepu djevojku. Bila je nevjerovatno, nevjerovatno lijepa. Nijedan muškarac nije mogao da odoli njenoj ljepoti. Ali nažalost, njena duša nije imala takvu ljepotu, pa smo se nakon izvjesnog vremena i razišli. Poslije toga sam sreo još jednu mladu djevojku. Ona je bila i lijepa i pametna i obrazovana. Ali nažalost, karakteri su nam bili potpuno različiti i morali smo da prekinemo našu vezu.

Vidio sam od tada mnogo predivnih žena, ali ja sam još uvijek tragao za onom svojom Savršenom."

"I šta se desilo, zar niste nikada sreli takvu?

"Jesam. Sreo sam je! Jednoga dana pojavila se baš takva: Savršena Žena – pametna, lijepa, očaravajuća, produhovljena, elegantna, dobra…prostim riječima: samo savršenstvo!"

"I tada ste se oženili?!" – oduševljeno i nestrpljivo uglas upitaše studenti.

"Ne! Na moje veliko razočarenje, ispostavilo se da ona traži SAVRŠENOG MUŠKARCA!!!"

Mnogi traže savršenstvo kod drugih ali ne rade na svom savršenstvu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Dec 2012, 19:05 
Korisnikov avatar

Da bi se postigao sklad dvoje, oni trebaju poraditi na tomu i stalno truditi se.
Kad birate, gledajte je li vjernik/ca.

Spoiler:
Uništi Gospod grad a izide pravednik...npr. Lot, i ne samo jednom.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat