ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Maj 2018, 07:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jul 2013, 18:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Otkrivena palača biblijskog kralja Davida

Slika

Znanstvenici s Hebrejskog sveučilišta u suradnji s Izraelskom komisijom za antikvitete iskopali su u gradu Shaarayimu palaču biblijskog kralja Davida. Palača se prostire na tisuću metara kvadratnih. Ruševine su, tvrde povjesničari, nepobitni dokaz postojanja centralne vlasti u Judeji u doba kralja Davida (10. stoljeće pr.Kr.).

Kako javlja HRT, otkrivena je i velika riznica puna artefakata – uključujući religijske predmete, pečate, grnčariju i alate. Palača se nalazi u središtu lokacije i viša je od ostalih građevina u gradu. Ima sobe s različitim instalacijama – dokazima o metalnoj industriji.

Kraljevska obitelj imala je odličan pogled na zemlju, od Sredozemnog mora do planina Hebron i Jeruzalema. Arheolozi su pronašli i veliku glinenu zgradu koja je služila kao administrativno skladište. Komisija za antikvitete se nada da će nova otkrića dovesti do proglašenja ove lokacije nacionalnim parkom.

U biblijskom gradu Shaarayimu David se borio protiv Golijata. Smatra se da je taj grad postao moderni grad Khirbet Qeiyafa, a smješten je oko 30 kilometara jugozapadno od Jeruzalema.

Bitno.net

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Jul 2013, 21:10 
Korisnikov avatar

Pronađena rijeka na dnu okeana (Foto i video)

Slika

U Jukatanu u Meksiku, otkrivena je rijeka Mali Anđeo koja protiče ispod okeana.
Mali sloj hidrogena ne dozvoljava miješanje slatke i slane vode,
a korito rijeke izgleda kao svaka druga rijeka, čak ima i lišća i oborenih drveća.
Ronioci nisu mogli da povjeruju svojim očima, a nećete ni vi!

http://www.banjalukalive.com/zanimljivo ... z2aeiSupcG

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Sep 2013, 14:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
...that the twelve divisions on the dials of our clocks and watches have a Babylonian, and
ultimately a Sumerian, ancestry. For why is it we divide the day into
twenty-four hours? We have a decimal system of reckoning, we count by
tens; why then should we divide the day and night into twelve hours
each, instead of into ten or some multiple of ten?
The reason is that
the Babylonians divided the day into twelve double-hours; and the
Greeks took over their ancient system of time-division along with
their knowledge of astronomy and passed it on to us.

Legends of Babylonia and Egypt

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2013, 08:30 
Korisnikov avatar

Najstariji arheološki nalazi na tlu Nemačke

Drezden: Istina o germanskom genocidu nad Slovenima polako izbija bukvalno na površinu zemlje

U nemačkom gradu Drezdenu, u centru grada, otkopan lokalitet starosti 7-8.000 godina, koji je pripadao naravno Slovenima ( Lužičkim Srbima)

http://vesna.atlantidaforum.com/?p=148

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Nov 2013, 13:06 
Korisnikov avatar

taj forum nalikuje ovom, video sam ranije

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Jan 2014, 09:40 
Korisnikov avatar

o uskrsnjim otocima je pisato na ovoj temi
noćes sam sanjao te kamene glave tijela koje su zajedno sa tadašnjim tamošnjim ljudima, plemenom, dakle sanjao sam noću kako ti kipovi i ljudi odasjavaju neku zaštitnu svjetlost, sad ne znam od koga, da li sa mora ili nekakvih demona, ne znam. u svakom slučaju kipovi su kao živi, što se uklapa u nedavna moja pisanja na osnov drugih mislim islamskog porijekla, gdje se kaže i da su recimo planine žive, tako i grad sam, pa kažem kip ili otok

interesantno je da u tihom okeanu na samom kraju usamljen, stoji taj otok. uistinu strahovito.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Jan 2014, 21:31 
Korisnikov avatar

Isplivala crkva iz turskog jezera

U dubini jezera Nikeja (Turci ga nazivaju Iznik) u oblasti Pruse nedavno su otkriveni ostaci jednog hrišćanskog hrama, koji prema informacijama, potiče iz petog veka.

Slika

Hram se pojavio 20 metara od obale jezera. Pretpostavlja se da je potonuo u jezero nakon jednog zemljotresa koji se desio 740. godine, što se slaže sa vizantijskim izvorima.

Slika

Upravnik smera arheologije Univerziteta Ulundag dr. Mustafa Šahin kaže za ovo otkriće da se radi o hrišćanskom hramu sv. Petra, srednjovizantijskog perioda, te da u određenim izvorima postoji pomen o njoj, ali da tragovi o njoj nisu bili uočeni.

Crkva je postavljena u pravcu zapad-istok, a visina ostataka zidova su između 1,5 do 2 metra. Hram se navodi u vizantijskom ''Katalogu Nikeje'' i u osnovi je baziličan.

http://www.nadlanu.com/pocetna/info/sve ... OUnxq.dpuf

*************************************************************************************************************************************************

Moj san od 19.8.2012
viewtopic.php?f=29&t=556&p=8378&hilit=sinoc+sam+opet&sid=e255bc39182d0500db1792e7dead9217#p8378

Citiraj:
Predamnom se nalazi 12 drvenih statua ljudi, ustvari radi se o 12 apostola i svaki drzi u ruci neku knjigu. Apostol Petar se istice jer je "izasao" iz reda... I neko mi rece, ukazujuci na Petra,: "Ovo je apostol Petar, on je bio musliman"!
Na sta sam ja rekla: Nije Petar bio musliman, muslimani nisu ni postojali za vrijeme Hrista. Ali opet mi taj neko ponovi:"Petar je bio musliman (odrekao se Hrista)!"

Petar...."izasao".... Muslimani....Turska..... hm...

Ovo nije sugerisanje. Cisto zapazanje.

Bice ovo zanimljiva godina, predosjecam. :D

Edit: Ovaj san je bio 19. avgusta. Po pravoslavnom kalendaru taj dan je oznacen kao Preobrazenje Gospodnje.
Citiraj:
Преображење се у Православљу убраја у 12 великих Христових празника. Слави се на Истоку од VII века. Западна црква унела га је у свој календар тек 1457. године, и то у славу победе хришћанске војске над Турцима код Београда.

http://www.crkvabatinac.com/preobrazenj ... podnje.htm

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21 Apr 2014, 22:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
MISTERIJA GVOZDENIH ALKI NA PLANINI: Da li su na Kozari vezivani brodovi?

Misterija velikih gvozdenih alki i obruča na Kozari, koji su navodno u drevno doba služili divovima za vezivanje lađa, ovih dana, uoči Vaskrsa okupirala je Prijedor i izazvala polemike po gradskim kuloarima, kafanama i frizerskim salonima.

Zastupnici ove teorije ističu da su alke utiskivane u kozaračke stene u vreme Panonskog mora, kada su na ovoj planini postojale luke.

- Za alke su vezivani veliki brodovi, a postoje i pretpostavke da su ih pravili divovi kao drevni brodari i moreplovci – uvereni su ovi stanovnici grada na Sani koji otkrivaju da alke postoje i na drugim planinama, visovima i nepristupačnim stenama.

Sve se namerno krije

- Na Grmeču, brdima oko Vogošće, između Breze i Vareša, kod Dubrovnika i na nekoliko mesta u istočnoj Bosni. Ima ih i na Bjelašnici i Vlašiću, Vranici, Prenju, Veležu, zatim na Majevici, Bukovici kod Travnika, iznad Stoca… Ovo treba da se ispita jer postoje sumnje da se sve namerno krije kako se ne bi dokazalo da su Srpska i BiH prapostojbina ljudi i divova – napominju naši sagovornici.

Prijedorčanin Mirko Šurlan navodi da gde ima dima, ima i vatre.
Slika
Slika
Poznata mi je ta priča sugrađana. Zato sve treba da provere naučnici kao što je, na primer, istraživan slučaj Nojeve barke na Araratu. Inače, vezivanje lađa na Kozari podseća me na film „Burlaci na Volgi“.

Naime, burlaci su bili ljudi koji su nekada ručno vukli obalama brodove, međutim, više smatram da su alke i obruči zapravo služili da se za njih privežu razni robijaši ili robovi.

Mada, i to treba dokazati – ocenjuje ovaj penzionisani administrativni službenik, a njegovu teoriju o vezivanju prestupnika i zatvorenika delimično podržava i Mihajlo Pečuh, mladi bloger portala „Prijedor24h“, koji otkriva da o alkama po gradu pričaju stariji ljudi, radnici u šumama i oni koji žive na Kozari.

- S druge strane, ja od samog početka govorim da je to nemoguće. Jednostavno, Panonsko more je vodeno prostranstvo koje se nalazilo na prostoru Panonske nizije pre oko 30 miliona godina.

Nestalo je pre oko 600 hiljada godina i bilo je zaliv Paratetisa kao dela velikog praokeana Tetisa. U tom smislu, nije bilo dovoljno blizu da bi postojao valjan razlog da se alke prave na Kozari ako brod do njih ne može doći – objašnjava Pečuh, koji ne tvrdi da alke ne postoje.

Ostrvo u drevnom okeanu

- Naprotiv, mnogi su ih videli, ali one nisu služile za vezanje brodova. U vreme Panonskog mora nije bilo ljudi, pa nije imao ko da napravi brod, a kamoli da plovi i da ga veže. Prvi ljudi koji su počeli da prave neka oruđa nastali su pre 200.000 godina pa je vremenski razmak između njih i Panonskog mora 400.000 godina – ističe Mihajlo.

I Dragan Romčević, direktor Nacionalnog parka „Kozara“ kaže da nije video alke koje su ovih dana glavna tema u Prijedoru.

- Kozara je pre nekih 50.000 godina bila ostrvo u drevnom okeanu Paratetisu. S povlačenjem Panonskog mora, nastale su obale, pa su to ljudi proizvoljno povezali. Međutim, čak i da postoje, alke ne mogu biti iz tog perioda – zaključuje Romčević.

Karlica: Još nam samo fale vanzemaljci!

Dejan Karlica, profesor istorije u prijedorskoj Gimnaziji kaže da legenda koja se stvara o alkama na Kozari više spada u krug misterija povezanih sa dalekom prošlosti.

- Sve te misterije dele jednu te istu činjenicu – da niko precizno ne može objasniti njihov nastanak i upotrebnu svrhu. Obavijene tajanstvenošću, takve legende upravo pružaju najviše prostora za održavanje, modifikovanje i širenje različitih objašnjenja.

One golicaju um i daju odgovor ljudima na suštinska pitanja koja ovi povezuju sa ontološkim principom, od nastanka svemira i života, i svih njihovih manifestacija, pa do alki. Pošto je to, ipak, tema na koju nauka zbog nedostatka činjenica ili pogrešnog pristupa nije dala tačan odgovor, ljudima ne preostaje ništa nego da sami tumače pojave, a onda sve postaje moguće.

Još nisam čuo da su alke na Kozari „zaostavština vanzemaljaca koji su tu davno vezivali ljude i vršili različite eksperimente“, ali je moguće da se pojavi i ta verzija – kaže Karlica.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22 Apr 2014, 15:59 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Zanimljivo :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Apr 2014, 15:38 
Korisnikov avatar

Narod izvrne istinu u više neistina,
on to ukrasi i poveliča kako njemu drago,
a ne kako treba i je i istina je.

I sad da nagađamo odkud koluti? - Zdravorazumski!

Očito da se nešto vezalo za njih, bilo stoka bilo ljudi, moguće i u neke radne svrhe.

Staro doba je bilo teško doba, postojali su zatvori, teška mjesta, koja se i nisu nalazila tamo gdje su ljudi, već po nekom poslu na isturenim mjestima. Eto recimo Rimu je trebalo radne snage za gradnji i održanje puteva, pa i turcima jke trebalo a iranije. Tu leži neka istina.

Treba vidjeti teren isto, Kozara je neinteresantna kao šuma nešristupačna i danas, ne kažem promjene klime i ranija doba, mogla je Kozara izgledati kao neki Grčki otok, ali bi li metal toliko izdržao?

Uz to u nacionalnom parku ne znaju za alke, evo da ja znam gdje je to otišao bih a i drugi, navodno ja sam čuo tu oko Kozaračkog kamena,...ko zna?

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat