ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Maj 2018, 14:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jan 2016, 11:06 

Pridružio se: 13 Maj 2015, 11:31
Imam jedno pitanjem. Možda će nekom biti interesantno, a posebno molim one koji žive u braničevskom okrugu da se uključe, jer bi oni najpre trebalo da imaju tu informaciju ili je nekako pronađu, pošto ja nisam uspeo. Reč je o manastiru Vitovnica, o kome sam puno čitao, jer sam izučavao reči Oca Tadeja koji je tamo bio iguman, a kasnije je i sahranjen u manastirskoj porti.

Istražujući istoriju i zanimljivosti o ovom manastiru, koji je, ako sam dobro shvatio uvek bio muški, naišao sam na odličan tekst o njemu koji me je baš zaintrigirao. Ako vas zanima pogledajte ovde http://manastiriusrbiji.com/manastir-vitovnica/

A ako budete pažljivo pročitali ceo tekst, videćete da se u delu o zanimljivostima pominju grobovi mnogih monaha Sinajita koji se nalaze na groblju oko manastira, ali se pominje i jedna monahinja, izvesna Marina Miloradović. Pošto me je ta informacija malo zbunila, krenuo sam da tragam, ali i na svim ostalim sajtovima gde se pominje ovaj manastir stoji samo kao informacija da je između ostalih na manastirskom groblu sahranjena i jedna monahinja čije je ime bilo Marina Miloradović i ništa više.

Voleo bih ako neko od vas ima informaciju o kome se radi ili možda zna razlog zbog kog je jedna od monahinja sahranjena na groblju manastira koji je muški da podeli tu informaciju samnom, jer me baš zanima. Unapred se zahvaljujem.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07 Jan 2016, 23:01 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Koliko vidim u tom tekstu piše "Manastir Vitovnica je danas muški manastir"

što bi moglo značiti da nije uvijek bio isključivo muški manastir, a to bi objasnilo i kako je monahinja sahranjena u manastirskom groblju.

Mada ne znam, najbolje bi bilo da odgovori neko ko zaista zna o čemu se radi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat