ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Jun 2018, 03:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jul 2011, 07:36 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Evo na drugoj temi najavljene spoznaje o Ezelu u Svetom Pismu.
Pošto je to u neposrednoj vezi s Otkrivenjem, postavljam je na ovu temu.

Isaija 18

1. Тешко земљи која сјен чини крилима с оне стране ријека Етиопских;

U odnosu na Izrael, „s one strane rijeka Etiopskih“ je Libija....“Sjen krilima“ može da bude vazdušna blokada i bombarderske akcije koje provode NATO zemlje, tj. stari imperijalisti - zemlje EU i Amerika.
2. Која шаље посланике преко мора, у лађама од сите по водама, говорећи: идите, брзи гласници, к народу расијану и оплијењену, к народу страшну откако је досад, к народу размјерену и погажену, којему земљу разносе ријеке.

Istovremeno baš te zemlje šalju svoje emisare: amabasadore, izaslanike za razna pitanja poput „Keti Ešton“ i to narodu koji je s jedne strane opljačkan, razbijen i pogažen, a s druge strane ocrnjen kao „strašan“....i to na mjestu „u kojem rijeke teku“, u Bosni.
3. Сви који живите на свијету и станујете на земљи, кад се дигне застава на горама, гледајте, и кад затруби труба, слушајте.

Evo Ezela i Vuvu(E)ZELa ! Naime, glavni junak izvanredne Turske Ezel se preziva BARJAKTAR (zastavonoša, zastavnik). Serija „Ezel“ se počela prikazivati na Balkanu (GORE), i to na hrvatskoj RTL televiziji 2010. godine, iste godine kada su se na svjetskom prvenstvu u fudbalu pojavile i VUVUZELE, tj. trube koje smo već komentarisali i povezivali sa proročanstvima iz Svetog Pisma, i to ovdje: viewtopic.php?f=21&t=158
Dakle, ovaj stavak kaže: kad se pojavi barjaktar GLEDAJTE i kad zatrube trube SLUŠAJTE!
4. Јер овако ми рече Господ: умирићу се и гледаћу из стана својега, као врућина која суши послије дажда и као росан облак о врућини жетвеној.
Vrućina? Evo ovog ljeta pojavila se i velika vrućina! Kao rosan oblak? Nešto kasnije ću o oblaku, tj. oblacima.
5. Јер прије бербе, кад напупе пупци и од цвијета постане грозд и стане зрети, окресаће одводе косијером, и узеће лозу и отсјећи.
I oblaci i kosijer, spominju se i ovdje:
http://www.duhovnaizgradnja.com/SvetoPi ... 14.html#14
i to isto u vezi sječenja loze, što ove stavke povezuje jedne sa drugima, i daje vremensku dimenziju ispunjenja proročanstva iz 14 poglavlja Otkrivenja za koja smo odavno shvatili da se odnose na naše područje (jer Hrvatska, pored ostalog ima i oblik srpa, tj. kosijera, a BiH ima oblik grozdaca).

6. Све ће се оставити птицама горским и звијерима земаљским; и птице ће љетовати на њима, а свакојаке звијери земаљске зимоваће.
7. Тада ће се донијети дар Господу над војскама од народа расијанога и оплијењенога, од народа страшнога откако је досад, од народа размјеренога и погаженога, којему земљу разносе ријеке, к мјесту имена Господа над војскама, ка гори Сионској.

Kako razumijem ova dva stavka, desiće se sljedeće: ovog ljeta pokrenuće se niz događaja vezan za BiH (koju smo ranije pronašli kao grozd), na neki način ona će biti odsječena od loze na kojoj je narasla (vidjećemo na šta se tu misli) i to od strane Nebeskih Sila (o čemu se tačno radi, ne mogu da nagađam, bitno je da, kad se to desi prepoznamo o čemu se radi i od koga su ti događaji). To će pokrenuti dosta komešanja, možda i popriličan haos da se neće znati ko pije ko plaća, i izgedaće kao da svako radi šta hoće, pljačka, raznosi, otima, kolje,...Mnoge „zvijeri“, možda i neke koje su dugo bile pritajene pokazaće se, i izgledaće kao da je sve potpuno van kontrole i da im niko ništa ne može. Nakon toga (a ovo neće trajati dugo) Srbi će konačno početi da rade ono što su uvijek i trebali.
Međutim, ne treba zaboraviti da u Otkrivenju 14: 20, stoji i krv konjima do uzda do 1.600 potrkališta (to je oko 300 km), da li ukrug oko grada, ili toliko daleko od grada, ili izvan kruga 300 km od grada (Banjaluke), to ne znam, ali vidjećemo. Moglo bi biti malo i puc-puc-ožeži-ožeži! Ko na koga, zbog čega i kako...Vidjećemo!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Jul 2011, 10:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Bosna ima i oblik srca.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Jul 2011, 10:38 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Ova spoznaja nema vezu sa Otkrivenjem, ali uklapa se u goranovu spoznaju i odnosi se na danasnje vrijeme pa mislim da joj je ovdje mjesto.
1. А po smrti Ahabovoj odmetnušese Moabci od Izraela.
2. A Ohozija pade kroz rešetku iz gornje sobesvoje u Samariji, i razbole se; pa posla poslanike i reče im: Idite, pitajteBelzebula boga akaronskog hoću li ozdraviti od ove bolesti.

Samariju povezujem sa Federacijom BiH zbog
1. Samarićani imaju isto porijeklo kao i Izraelci, ali imaju različite sisteme vjerovanja.
2. Judejci i Samarićani semeđusobno nisu podnosili.
Ohoziju povezujem sa Alijom Izetbegovićem zbog:
Alija Izetbegović je bio u zatvoru (pade krozrešetku iz gornje sobe svoje u Samariji) u Bosni i Hercegovini. Nakon izlaska iz zatvora 1988. godine osnovao je stranku, a svi se danas slažu da je njegova politika bila bazirana na oslanjanje na strance (u ratu i poslije, čak su i njegovi nasljednici nastavili s tom politikom).
Njegovu aktivnost u politici obilježio je građanski rat u BiH, a rat je bolest države (i razbole se).
3. Ali anđeo Gospodnji reče Iliji Tesbićaninu: Ustani, izađi na susret poslanicima cara samarijskog i reci im: Eda li nema Boga u Izrailju, te idete da pitate Belzebula boga u Akaronu?
Alija Izetbegović je 2.8.1993.godine (ILINDAN) u Ženevi prekinuo mirovne pregovore o BiH. Mirovni pregovori su s njegov estrane blokirani u par navrata, a na kraju dogovor nije postignut baš zbog protivljenja Alije Izetbegovića. Samo mjesec dana poslije toga, Alija Izetbegović dolazi u Njujork da zatraži podršku Amerikanaca (Eda li nema Boga u Izrailju, te idete da pitate Belzebula boga u Akaronu?).
4. A zato ovako veli Gospod: Nećeš se dignutisa postelje na koju si legao, nego ćeš umreti. Potom otide Ilija.
5. A sluge se vratiše k Ohoziji, i on im reče:Što ste se vratili?
6. A oni mu rekoše: Srete nas jedan čovek, i reče nam: Idite, vratite se k caru koji vas je poslao, i recite mu: Ovako veli Gospod: Eda li nema Boga u Izrailju, te šalješ da pitaš Belzebula boga u Akaronu? Zato nećeš se dugnuti s postelje na koju si legao, nego ćeš umreti.

7. A on im reče: Kakav beše na oči taj čovekkoji vas srete i to vam reče?
8. A oni mu odgovoriše: Beše sav kosmat i opasan kožnim pojasom. A on reče: To je Ilija Tesbićanin.
9. Tada posla k njemu pedesetnika s njegovom pedesetoricom; i on otide k njemu; i gle, on seđaše navrh gore: i pedesetnik mu reče: Čovječe Božji, car je zapovedio, siđi.

Pedesetnik predstavlja osobu koja void pedesetoricu, a to se u potpunosti uklapa sa slikom Amerike koja broji pedeset država i koju vodi jedan predsjednik. Još jedna pojedinost koja je specifična za Ameriku je princip zapovjedanja i to pogotovo tamo gdje nemaju pravo to da rade.
10. A Ilija odgovarajući reče pedesetniku: Ako sam čovjek Božji, neka siđe oganj s neba i proždre tebe i tvoju pedesetoricu. I siđe oganj s neba i proždre njega i njegovu pedesetoricu.
Napad na Ameriku desio se s neba 11.09.2001.godine. Mislim da je to prvi oganj s neba koji je bio odgovor za americku ulogu u ratu u BiH 1992.-1995.godine. Odnosno preciznije Amerika je 1995.godine bombardovala RS (teritoriju koja je pripadala Jugoslaviji) što predstavlja prvo obraćanje čovjeku Božjem. Odgovor je stigao šest godina kasnije, a moralo je tako da bude zato što se pedesetnik Iliju nazvao čovjekom Božjim (broj čovjeka je 6).
11. Opet posla k njemu drugog pedesetnika s njegovom pedesetoricom, koji progovori i reče mu: Čovječe Božji, car je tako zapovedio, siđi brže.
12. A Ilija odgovori i reče im: Ako sam čovek Božji, neka siđe oganj s neba i proždre tebe i tvoju pedesetoricu. I siđe oganj Božji s neba i proždre njega i njegovu pedesetoricu.

Drugi vazdušni napad izvršen je na Srbiju 1999.godine. Odgovor na ovaj napad očekujem za tačno 12 godina što dovodi do 2011.godine. Razlog za duplo vrijeme za odgovor vidim u činjenici da je Republika Srpska jednom bila pod sankcijama i na udaru Amerike i ostatka svijeta, a Srbija dva puta. Isto tako u Svetom pismu pominje se vrijeme, vremena i po vremena kao odrednica za neka dešavanja pa zbog toga mislim da prvi raspon vremena predstavlja osnovnu mjeru, drugi je uduplan, a treći je polovina prvog.
13. Tada opet posla trećeg pedesetnika s njegovom pedesetoricom. A ovaj treći pedesetnik kad dođe, kleče na kolena svoja pred Ilijom, i moleći ga reče mu: Čoveče Božji, da ti je draga duša moja i duša ove pedesetorice, sluga tvojih.
14. Eto, sišao je oganj s neba i proždrao prva dva pedesetnika s njihovom pedesetoricom; ali sada da ti je draga duša moja.

Treće obraćanje Iliji dešava se sa dolaskom trećeg pedesetnika, a to je ako se posmatra politička scena Amerike od početka zapisanih dešavanja 2008. godina, od kada je Obama na vlasti. Upravo te godine još jedna strahota je krenula iz Amerike, ovaj put usmjerena na cijeli svijet. I mi smo je osjetili i još uvijek je osjećamo. Radi se o globalnoj krizi. U skladu sa „vrijeme, vremena i po vremena“, odgovor na taj problem trebao bi da se desi 2011. godine. Nakon dva udara na Ameriku, položaj Srbije i RS bi u odnosu na Ameriku trebao da se promjeni. Do tog perioda pedesetnici su bili sile koje su zapovjedale, a nakon toga će da mole.
15. A anđeo Gospodnji reče Iliji: Idi s njim, i ne boj ga se. I usta Ilija i otide s njim k caru.
16. I reče mu: Ovako veli Gospod: zato što si slao poslanike da pitaju Belzebula boga u Akaronu kao da nema Boga u Izrailju da bi Ga pitao, nećeš se dignuti s postelje na koju si legao, nego ćeš umreti.
17. I umre po reči Gospodnjoj, koju reče Ilija, a na njegovo se mesto zacari Joram, druge godine carovanja Jorama sina Josafatovog nad Judom, jer on nema sina.

Ovaj podatak da on (Ohozija) nema sina mogao bi da znači da ne priznaje Sina Božjeg što bi bila još jedna potvrda da bi Bošnjaci mogli da budu opisani kroz ovo poglavlje. A pedesetnika od početka dešavanja pa do danas bilo je upravo 3 (Klinton, Buš i Obama).
18. A ostala dela Ohozijina što je činio, nisuli zapisana u dnevniku careva Izrailjevih?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Jul 2011, 11:48 
Autor sajta

Mislio sam da ćeš ovu spoznaju staviti na temi koju je Elena otvorila o Iliji :D .
Nije bitno, ionako je sve povezano.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02 Avg 2011, 18:23 
Autor sajta

goran je napisao:
Isaija 18:4
4. Јер овако ми рече Господ: умирићу се и гледаћу из стана својега, као врућина која суши послије дажда и као РОСАн облак о врућини жетвеној.
Vrućina?

Evo sad mi dođe! ROSA se takođe pojavila (u vidu albanske specijalne policije), na Kosovu se opasno zvecka oružjem, a to je uvijek imalo veze i sa nama!
Mislim da je rat na pomolu, samo ćemo još vidjeti kolikih razmjera i ko će (sve) protiv koga da se mlati!

Međutim, očito je KO stoji iza ili bolje rečeno iznad svega...
U Kur'anu kaže otprilike ovako (po sjećanju govorim): "Samo vi spletkarite, JA sam Gospodar svih spletaka, govori Allah!"

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02 Avg 2011, 18:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Meni je pun kufer svega,
mitrovica, a i u bih sve,
preko mitrovice je put za sandžak
http://www.rastko.rs/istorija/srbi-balkan/img/raska1b.jpg

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Avg 2011, 04:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2011, 03:23
ej ljudi aj kako da resimo ovu frku na Kosovu sad?

poceo sam ovde da tripujem na tehnoloskom nivou :lol:
http://www.pouke.org/forum/index.php/to ... #msg495943

e a mozda bi mogli zvucnici nekako da se upotrebe, mozda da pustamo orcima neku lepu muziku, i kakvu? mozda nekog njihovog grand parada ljubavne pesme? :lol:

oce sauron da zauzme moramo se organizirati! :mrgreen:

Frodo gde si se denuoooo?! :lol:

setio sam se, mozemo sklepati vrhunske zvucnike orc chieftanu pa nek pusta sta oce, savrsen poklon :lol:

kolko kontam jedine dve opcije su nam ili da im uteramo strah ili dobrotu

"Ljubi bliznjeg svoga kao sto ljubis sebe"

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Avg 2011, 07:06 
Autor sajta

Nešto mi sjevnu na ovu vijest:

02.08.2011.
Malinari u podne kreću za Beograd
Proizvođači malina iz zapadne Srbije nisu odustali od mirnog protesta zbog niske otkupne cene. Oni u 12 sati kreću ka Beogradu. ...

Naime, postoji jedna pjesma koja se zove "Sok od malina" koju je još 1991. snimio jedan banjalučki rock bend koji se zvao "Blue noise" čiji su članovi bili moja dva srednjošlolska druga i čiji "refren" glasi:

"Ali on mi kaže da će doći kroz sok od malina...."

Taj "on" koji se spominje u pjesmi sam ja (to mi je rekao tekstopisac), a značenje stiha je inspirisano mojim pričama o proročanstvima i o drugom dolasku Isusa Hrista kroz ratove, metež i džubus svake moguće vrste. Sok od malina je krv.

Kada se to stavi u kontekst Isaije 18 i Otkrivenja 14 pogotovo 20-tog stiha i krvi konjima do uzda....

Eto još jedne potvrde da počinje ispunjenje tih proročanstava, pa ćemo da vidimo šta će biti.

Za mene je sasvim izvjesno da predstoji rat. Kakav i koliki, vidjećemo.
Dobrota se neće moći nikome utjerivati ko je već u sebi nema, ali će se moći izazvati njeno ispoljavanje u onima koji je u sebi nose, ali je zasad nevidljiva. Međutim, ta dobrota se može iz mnogih izvući samo tako što ih se stavi u ekstremne situacije. Po onoj: "stići i uteći i na strašnom mjestu postojati."

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Avg 2011, 07:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Mitrandir je napisao:
oce Sauron da zauzme moramo se organizirati!

goran je napisao:
Evo sad mi dođe! ROSA se takođe pojavila

SAuROn = ROSA (sasvim ocigledno ZA KOGA rade Albacni i na koji nacin) + preostala dva slova - UN (United Nations) ! Jedni kroje plan , a drugi ga sprovode.

Citiraj:
Sok od malina je krv.

Nikad nisam voljela sok od malina. Ne volim ukus malina, a ne volim ni rat. Bilo bi dobro kad bi se to sve moglo zaobici. :(

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Avg 2011, 07:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Inace me sve one borbene scene iz Gospodara Prstenova podsecaju na Boj na Kosovu. Ravnice, koplja, macevi, prsa-u-prsa bitka....

Spoiler:

Meni je dugo vremena trebalo da se nakanim pa da pogledam sva tri dijela. Tek prije 2 mjeseca sam ih odgledala.
Prije toga sam par puta pocinjala da gledam pa sam uvijek prestajala cim bi se pojavila krvava bitka, a i Orci nisu bas nesto lijepi za moje krhko srce :D ... a sta vrijedi gledati i premotavati scene kad se u 80% filma radi o tim bitkama.

Tako je isto i sa tim Kosovom. Dok je bilo tih prsa-u-prsa bitki, Kosovo je ostajalo tamo gdje i pripada.
Strasno, koliko jedan komad zemlje moze da razdvoji i zavadi ljude. :(

Malinari = Mali Nar (saljivcina) = Gimli :D Fali nam jos Legolas, Frodo, .... Aragorna vec imamo... :D

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat