ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 22 Jun 2018, 02:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Avg 2011, 09:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2011, 03:23
goran je napisao:
Dobrota se neće moći nikome utjerivati ko je već u sebi nema, ali će se moći izazvati njeno ispoljavanje u onima koji je u sebi nose, ali je zasad nevidljiva. Međutim, ta dobrota se može iz mnogih izvući samo tako što ih se stavi u ekstremne situacije. Po onoj: "stići i uteći i na strašnom mjestu postojati."

mozda me nisi shvatio nisam ni mislio da se dobrota uteruje, nego bas suprotno, a to si i rekao u nastavku

Elena megalol za tumacenja :lol: :mrgreen:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Avg 2011, 10:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Sta to pada na zemlju zadnjih mjeseci, sedmica i dana? :|

Ovo lici na ovo

Slika

Poslednji put menjao Elena dana 31 Avg 2011, 16:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Avg 2011, 10:13 
Korisnikov avatar

Ovo, sta god da je, uvijek ide uz Sunce - izlazi sa Suncem, zalazi sa Suncem.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Sep 2011, 16:56 
Korisnikov avatar

Elena je napisao:
Inace me sve one borbene scene iz Gospodara Prstenova podsecaju na Boj na Kosovu. Ravnice, koplja, macevi, prsa-u-prsa bitka....

Spoiler:

Meni je dugo vremena trebalo da se nakanim pa da pogledam sva tri dijela. Tek prije 2 mjeseca sam ih odgledala.
Prije toga sam par puta pocinjala da gledam pa sam uvijek prestajala cim bi se pojavila krvava bitka, a i Orci nisu bas nesto lijepi za moje krhko srce :D ... a sta vrijedi gledati i premotavati scene kad se u 80% filma radi o tim bitkama.

Tako je isto i sa tim Kosovom. Dok je bilo tih prsa-u-prsa bitki, Kosovo je ostajalo tamo gdje i pripada.
Strasno, koliko jedan komad zemlje moze da razdvoji i zavadi ljude. :(

Malinari = Mali Nar (saljivcina) = Gimli :D Fali nam jos Legolas, Frodo, .... Aragorna vec imamo... :D

Nesto mi je opet sinulo malocas. Pa cu to ovde posto ima veze sa ovim gore citatom.

Naletih danas na neku sliku od Minas Tirith, i to ovu:

Spoiler:
Slika

Prvo sto mi je palo na pamet je bilo " Pa ovo ima slicnosti sa Ostrogom " - gradjevina u stijeni, i to nije bilo kakva nego BIJELA gradjevina. http://www.spcoluzern.ch/images/upload/ ... trog_1.jpg Dobro, o velicini objekta bi se dalo diskutovati, ali vise mislim na simboliku.
Minas Tirith se drugim nazivom zove i " Bijeli Grad " - Beli Grad - BeoGrad? A gdje Ostrog? U Srbiji. Crna Gora/Srbija...za mene je to isto. Bijela gradjevina u crnoj gori... opet pase, kako god okrenes. :D

Zbunila sam sama sebe jer sam prvo povezala bitke iz Gospodara Prstenova sa Kosovom i kosovskim bitkama, pa mi sad dodje i ovo... Jos kad se uzme u obzir da Kosovo nije bas ni daleko od Ostroga... hm, ne znam.

Mozda je djelo Gospodar Prstenova vise prorocki nego sto se misli.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Sep 2011, 00:42 
Korisnikov avatar

nije vise neg skroz, Tolkin je bio vidovnjak

jednom sam puko od smeha, ima neki sajt tih fanatika Tolkina i FRP sveta, i ja odem tamo i kazem im da je Tolkin bio vidovit, a oni kad su se zaprepastili umalo me nisu spalili na lomaci, a kad citas njihove tripove i nebuloze to je da ne verujes sta tu sve ima, a ja doso lepo i samo rekao to, pa ko da sam pa ne znam hahahahaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Sep 2011, 08:07 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Mislis na Goluma kada govoris o Gimliju.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Sep 2011, 08:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Slika

Primjetio sam da inaće običnu prosječnu pa čak i malo nezgodniju ženu kao ovu na slici, mada je ova recimo prosječna, niko ne bi primjetio, međutim kad je malo dotjeraš kao u filmu vidiš da je to žena koja može biti iz snova. Govorim ovo jer u filmu je doista lepa. A vidio sam da čim je snimila taj film, udala se, eto.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Sep 2011, 00:26 
Korisnikov avatar

taj Gremlin se zove Gizmo, a Gimli je kolko se secam patuljak?! :lol:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22 Sep 2011, 00:44 
Korisnikov avatar

postoji jedna teza koju je izneo jedan moj drugar, a to je da bi planeta zemlja mogla rasti kako se povecava broj ljudi, to je po meni vrlo moguce...

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Nov 2011, 18:12 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Otkrivenje, glava 13
2. I zvijer koju vidjeh bijaše kao ris, i noge joj kao u medvjeda, i usta njezina kao usta lavova, i dade joj zmija silu svoju, i prijestol svoj, i oblast veliku.
3. I vidjeh jednu od glava njezinijeh kao ranjenu na smrt, i rana smrti njezine izliječi se. I čudi se sva zemlja iza zvijeri, i pokloniše se zmiji, koja dade oblast zvijeri.
4. I pokloniše se zvijeri govoreći: ko je kao zvijer?i ko može ratovati s njom?
5. I dana joj biše usta koja govore velike stvari i huljenja, i dana joj bi oblast da čini četrdeset i dva mjeseca.
6. I otvori usta svoja za huljenje na Boga, da huli na ime njegovo, i na kuću njegovu, i na one koji žive na nebu.
7. I dano joj bi da se bije sa svetima, i da ih pobijedi; i dana joj bi oblast nad svakijem koljenom i narodom i jezikom i plemenom.
8. I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nijesu zapisana u životnoj knjizi jagnjeta, koje je zaklano od postanja svijeta.
9. Ako ko ima uho neka čuje.
10. Ko u ropstvo vodi, biće u ropstvo odveden; ko nožem ubije valja da on nožem bude ubijen. Ovdje je trpljenje i vjera svetijeh.
Na više mjesta u Svetom pismu stoji navedeno „Ako ko ima uho neka čuje“, a vezano je za zagonetku koju treba odgonetnuti pa nešto računam i ovo je zagonetka. Odmah u desetom stihu navodi se da se sve što čovjek drugome napravi njemu vatiti (ko u ropstvo vodi, biće u ropsto odveden, ko nožem ubije valja da on nožem bude ubijen). Time se završava priča o prvoj zvijeri. Pošto je u desetom stihu jasno navedeno da je period vladavine prve zvjeri period vladavine zakona „oko za oko, zub za zub“ smatram da je prva zvjer bila aktivna do Hirsta.
Prije Hrista postojala su mnoga carstva sa svojim božanstvima, ali jedno je doživjelo raspad tačno pred Hristov dolazak. Babilonska kula, koja je trebala da se podigne do neba, rasturena je, a narodu je pometen jezik da ne bi jedni druge razumjeli. (I vidjeh jednu od glava njezinijeh kao ranjenu na smrt, i rana smrti njezine izliječi se) Izraelci su bili odvedeni u Babilon u ropstvo (I dano joj bi da se bije sa svetima, i da ih pobijedi; i dana joj bi oblast nad svakijem koljenom i narodom i jezikom i plemenom.) Car Nabuhodonozor je tražio da se svi narodi, plemena i jezici poklone zlatnom liku koji je postavio u polju Dura u Babilonu svaki put kada čuju zvuke iz roga, svirale, gusle, plasaltira ili bilo čega drugog. Kazna za neposlušne je bilo bacanje u peć ognjenu užarenu. Serdah, Misah i Avdenego se nisu poklonili.  (I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nijesu zapisana u životnoj knjizi jagnjeta, koje je zaklano od postanja svijeta.)
U nastavku ove glave Otkrivenja pominje se i druga zvijer koja je preuzela vlast (i Bogove) od prve zvijeri, a ima dva roga kao u jagnjeta. Jagnje simboliše Hrista pa se u Hrišćanstvu trebaju potražiti vjerovanja koja su postojala ranije, a nisu od Boga nego od zmije kao simbola grijeha i zla. A to što se pominju dva roga kao u jagnjeta može se povezati sa raskolom Hrišćanstva.
Pošto je Rimokatolička crkva preuzela kao svoje običaje iz starog Babilona, Babilon može predstavljati prvu zvijer, a Rimokatolička crkva drugu zvijer. Evo teksta koji to detaljno opisuje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat