ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 11 Dec 2017, 21:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jul 2013, 09:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Mislim da nam je dovoljno usađeno, primjer je kako se na filmovima to prikazuje.

Ovim mislim na sve što mislimo.

Ono što mi je sad palo na um su ''istina i laž'', koja je razlika među njima. Što je to laž? Prikrivanje istine?
Evo uzmimo u politici, istina je svemoguća, a svi je prikrivaju i bivaju kriminalci i to se jasno vidi da uvijek neki problem, i onda odgovorni kao nešto povučeno zabrinuto glumi a sve zna samo neće da kaže istinu da prešučuje istinu i glumi kao ovo ono oko nekog događaja, jer npr. ni sam nije ništa nego rob i čeka uputstva odozgor, a i ne zna šta je gore jer je sve laž i prikrivena istina.

Dakle laž je skrivena istina. Tako nekako. Mada to je antipodnost.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 09:25 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 09:32 
Korisnikov avatar

Ne bih ja rekao da griješimo u mislima o nevidljivom, da, ali ne, ko zna, ima dosta tu istine, ali i privida, pa i to je ako je iluzija istina.

Ali ovo sam sad htio:
Bog kaže čini mi se u hadisu ili Kur'anu, da na onomu svijetu u Džennetu će biti ''Ono što na um nije moglo pasti'', e sad ako sve što nam na um pada ODNEKUD (skrivenog, nevidljivog svijeta), i sad zašto nešto što ne vidimo ili ne mislimo ne bi i bilo tako nekako neka istina? npr. djelimična bar., pa ako i privid zar smo krivi što nam receptori tako primaju?

Odkud to primamo? Odnekud svakako, negdje to ima, nije to glupost, i i da je odnekud je.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 09:49 

!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 11:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Della, dobro si rekla.

Adil je napisao:
usput kakva, koja je korist u životu i ovom i budučem od ciklusa rađanja?.

TO je milost Božija, mi u jednom životu ne bi mogli naučiti sve što treba da naučimo.
A šta je to što treba da naučimo?
Treba da naučimo ono što su Adam i Eva odabrali za sebe i sve nas (ljudski rod). Spoznali smo dobro i zlo a ne znamo da vladamo sa tim. Već dobro i zlo vladaju nad nama.
Zato se ljudskom rodu dešava sve ono što on ne želi. Da bi mi spoznali šta je dobro a šta zlo potrebno nam dosta života, u jednom životu je to nemoguće jer je previše kratak.
Ali kroz reinakarnaciju (to govori i u onom tekstu) mi nosimo sa sobom u sledeći život sve što smo naučili u predhodnom. I tako dalje...
Zašto nam se ne dozvoljava da vidimo šta smo bili prije?
Ne dozvoljava nam se da vidimo šta smo bili u prošlom životu jer bi to samo smetalo u napretku. Osim ako je osoba postala duhovna da joj to ne smeta, onda može da vidi djelimično ili sve prošle živote.
To ćemo sve odjednom vidjeti na kraju ciklusa.
Samoubistvo je veliki grijeh pred Bogom, To je kukavički čin i takve osobe se vraćaju na početak ciklusa učenja. To je kao da nekoga vrate u prvi razred.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 14:25 
Korisnikov avatar

Moji receptori za istinu nisu oduševljeni, meni nikako ta priča ne sjeda kao istina, ne vidim smisao toga, nit bit, ako i je, zašta je bitno? Koliko je Adam imao reinkarnacija (dođe kao uskrsnuće)? Isus? Mojsije? Hitler?

Ali drugo sam htio, della reče u nekom kontekstu kako su ljudi genocidni, a ranije Slobar je u nekom kontestu prepiske sa mnom u ključnim citatima u Bibliji nakon zaključka da su čljudi loši rekao kako je to dobro sve,...ipak nakon dellinog ovog šta reči o čovjeku.

Generalno ja bih se složio da ljudi jesu zli pre nego dobri, bolje je takvu istinu reči nego obrnuto se zavaravati. Malo je dobrih jedinki, večina je usmjerena, predodređena kao na loša djela.

I gdje se to vrti oko sredine i koliko gdje naginje?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 14:34 

!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 14:43 
Korisnikov avatar

Čovjek živi u dva svijeta, dobrom i zlom, kao kakva zgrada izvana lijepa a unutra opšti pokolj, ne mislim na čovjeka već na ono što se u društvu radi.

I kaže li ko istinu stradava. Zašto Bog tako to radi? Radi li? Radi, dopušta, on svime upravlja.

I danas ovi političari se prikazuju i njihovi službenici finim i lijepim, ali ove ustanove rade grozne stvari koje su identične odnosu ka robovima.

Dakle dualnost je ono što živimo. I što je što?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Jul 2013, 14:49 

!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Jul 2013, 15:36 
Korisnikov avatar

Na um mi je došlo što bi Bog učinio, u stvari kako bi ja ili bilo ko postupio:
pa ovako,
zaista vječno staviti nekoga na muke nije baš da bih ja učinio, mada život na zemlji je dovoljan da ako je neko zločinac da to jasno opredjeli se, a tako i spisi kažu.

Reinkarnacija palo mi je um ima smisla i upravo to brisanje sječanja za one koji nisu bili dobri, da pokušaju nanovo biti dobri, tako nekako.

Džehennemske muke mogu možda biti različitog stepena, pa slično i zemaljskim problemima , samo što vječno ih imate na vratu

A jesam li ja takav čovjek?
Jeste li vi?
Je li Bog takav?

To negdje reinkarnacija, kao novo rađanje, nova prilika bi imala smisla, za takvu dušu, ali ja mislim da je cilj Džennet, dakle reinkarnacija nije vječna u ovom smislu ako postoji kao Božja milost za takve duše, za novu priliku, a i zašto bi Bog i bez reinkarnacije može oprostiti.

Pitanje je vječnog Džehennema meni aktualnije, dakle da li određena bića zaslužuju vječnu vatru, je li to prejaka kazna? Mada ima raznih stepena patnje, od manjih do nesnosnih.

Ipak mi o tim svjetovima pojma nemamo, tako da je sve do Božje milosti koja je iznad svega ovoga.

A svi griješimo, i ima hadis kaže kad mi ne bi griješili, Bog bi stvorio one koji griješe samo kako bi On opraštao. Opet nastranu i to , s druge strane pozvani smo da ne griješimo, ali nema toga koji ne griješi, grijeh je jači od čovjeka. Zato se veliča Onaj koji oprašta.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat