ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 18:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Sep 2011, 09:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Hvala. Upravo izučavam, ali slažem se sa Alsetom da se o reinkarnaciji ne zna sve. Na jednom mjestu tamo na linku ona knjiga sa slikama kaže da i u Džennetu život nije vječan, a to se kosi recimo sa Kur'anom, kao, u njemu ćete vječno...itd.

Ovo sam primjetio da ovaj primjer nemate na stranici o reinkarnaciji u Svetim spisima, a fin je primjer.
Citiraj:
Prvi znak prihvaćanja reinkarnacije nečega što je samo po sebi razumljivo nalazimo u evanđelju po Mateju, 11:13-14, 16:13. Isus pita svoje učenike: ''Tko ljudi govore da sam ja, Sin Čovječji?" (Mat. 16:13), a oni odgovaraju: ''Jedni govore da si Ivan Krstitelj, drugi da si Ilija, a treći da si Jeremija ili koji od proroka.'' (Mat. 16:14). Kako je moguće da su smatrali da je Isus netko od njih ako ne u jednom od svojih prijašnjih života? Ilija i Jeremija živjeli su stoljećima prije Isusa. Što se tiče Ivana Krstitelja, ne može se govoriti o reinkarnaciji, budući je bio pogubljen za vrijeme Isusova života, ali čini se da su neki ljudi smatrali da je duh Ivana Krstitelja mogao nadahnjivati Isusa. Ako su ljudi govorili na taj način, to očito ukazuje na to da je princip reinkarnacije bio prihvaćen kao gotova činjenica. Isto tako, to što Isus postavlja takva pitanja pokazuje da je svjestan učenja (o reinkarnaciji, op. p.) i da se slaže s njime.

Sam Isus govori svojim učenicima tko je Ivan Krstitelj zapravo bio u prošlosti: "Jer svi su proroci i Zakon proricali do Ivana. On je, ako ćete pravo, Ilija koji ima doći. Tko ima uši, neka čuje." (Matej, 11:13-14).

Dakle Ilija se, sudeći prema samom Isusu, vratio na Zemlju kao Ivan Krstitelj. To je ponovljeno i potvrđeno u evanđelju po Mateju 17:12: "Ali kažem vam da je Ilija već došao, samo ga oni ne poznaše, nego postupiše s njim kako im se prohtije. Tako će i Sin Čovječji morati od njih mnogo trpjeti. 13. Tada razumješe učenici da im govori o Ivanu Krstitelju".

Interesantno sa Rijaseta

Citiraj:
Gdje su duše umrlih

Pitanje
Zanima me gdje se nalaze duše umrlih nakon smrti, zakopavanja tijela. I drugo, ukoliko je tijelo kremirano gdje ta duša obitava? Unaprijed hvala!

Odgovor
Nakon smrti duše se sele u Berzeh (čija priroda nam nije poznata) gdje čekaju ponovno proživljenje i spajanje sa tijelima. Neka vrsta veze sa tijelom postoji i dalje, ali nam priroda te veze nije poznata. Isti je slučaj i sa dušom osobe koja je kremirana. Više informacija o ovom pitanju možete naći u knjizi Ibul-Qajjima pod naslovom "Duša" koja je prevedena i na naš jezik, pa Vas upućujemo da tamo potražite opširniji odgovor.

Usput naišao sam mislim ranije na to da malodobna djeca idu u Džennet, ali čitajući dalje nailazi se na svašta.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04 Sep 2011, 15:58 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Evo stavio sam knjigu Putovanje duša na sajt, toplo preporučujem da je pročitate, tu se nalaze neki odgovori koje su neki od vas postavljali.

http://www.duhovnaizgradnja.com/downloa ... Newton.pdf

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2011, 11:56 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Doznajte u koga bi se ljudi najradije reinkarnirali...
Kada biste se ponovo rodili, koju 'zvijezdu' biste utjelovili? Sudeći prema istraživanju zaklade HarperCollins, najpoželjnija je Audrey Hepburn, britanska glumica rođena u Bruxellesu, najpoznatija po ulozi Holly Golightly u filmu 'Doručak kod Tiffanyja'.
Zvijezda filmske uspješnice dokazala je kako ljepota u ovom slučaju pobjeđuje genijalce, ostavljajući za sobom Alberta Einsteina, Winstona Churchilla, Johna Lennona...
Istraživanje je također pokazalo da 33 posto samu ideju postojanja 'novog života', dok 10 posto naglašava vjerovanje u reinkarnaciju, piše Mirror. Još jedna zanimljivost je da biste se radije vratili kao mačka nego pas.
Donosimo TOP 10: 1. Audrey Hepburn; 2. Albert Einstein; 3. Winston Churchill; 4. Elizabeth Taylor; 5. Julije Cezar; 6. Marilyn Monroe; 7. Princeza Diana; 8. Cleopatra; 9. John Lennon; 10. Florence Nightingale.

Odavde vidimo da bi neduhovni ljudi najviše voljeli da su bili neke svjetski poznate ličnosti, to je zato što i sada imaju želju da budu svjetski poznati. Današnje društvo i potencita tu želju da je čovjek poznat i slavan jer mu to, kao, otvara vrata i daje neke mogućnosti, ali najviše zato što to hrani i milki ego.

Ja bih puno više volio da sam u prethodnim životima bio nepoznata osoba koja je u miru i tišini radila svoju duhovnu izgradnju i koja je sam tim stekla što više duhovnog kapitala, jer zbog njega smo i došli na Zemlju, a taj kapital je i jedina stvar koju nosimo sa sobom, koja nam ostaje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2011, 13:26 
Korisnikov avatar

Paladin je napisao:
u miru i tišini

A borba za Boga i rad u bašti?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2011, 13:29 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Na koju borbu za Boga misliš?
A rad u bašti može, i to može biti lijepo i izgrađujuće :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2011, 13:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Paladin je napisao:
Ja bih puno više volio da sam u prethodnim životima bio nepoznata osoba koja je u miru i tišini radila svoju duhovnu izgradnju

I ja takodje. :) Nisam se bas nesto puno bavila reinkarnacijom, procitala sam tu-i-tamo o tome... a nesto me interesuje, pa ako mi moze neko ko je vise upuceniji u to, da mi odgovori na jedno pitanje... naime, kako mi moze pomoci ili od koje koristi mi moze biti to ako saznam ko ili sta sam bila u proslom zivotu? Recimo ako nekako saznma da sam npr. bila neki serijski ubica u proslom zivotu, i to saznam sad u ovom zivotu, to bi mi mozda samo odmoglo jer bih se lose osjecala zbog toga i strepila bi i cekala kaznu u ovom zivotu za sva ta pocinjena zla djela u proslom zivotu; i to bi me vjerovatno kocilo u daljem napretku u ovom zivotu. Jer obicno se kaze da se djela iz proslih zivota ispastaju u narednom zivotu ili narednim zivotima.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2011, 13:46 
Korisnikov avatar

Pa živimo u vrijeme kada nije dobro, dakle borba da ono iz Knjiga se pretoči u javnost i sadašnjost, islamski džihad - Borba na Allahovom putu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2011, 13:47 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Baš zbog takvih stvari se i ne sjećamo prošlih života, jer bismo bili opterećeni, i to ne samo u slučaju kada smo činili nešto loše već i u slučaju da smo bili neke ko zna kakve poznate ličnosti, sad bi nam to uticalo na ego, mislili bismo da smo neko i nešto a to bi nas kočilo u duhovnom razvoju. Ili ako smo sami proživljalvali loše stvari, doživjeli tragedije, sve bi nas to moglo sada opterećivati.

Sjećanja i spoznaje prošlih života koliko znam dolaze postepeno, u fragmentima, kad budemo spremni na to. Ovde mislim baš na sjećanja, dok spoznaja o tome da smo bili ta i ta osoba može doći kroz duhovni rad, ali jedno je ta spoznaja o tome ko smo bili a drugo su konkretna jasna sjećanja na te živote, na situacije i okolnosti u tim životima. Lakše je doživjeti ovo prvo nego ovo drugo (imati spoznaju o tome ko si bio nego konkretna sjećanja). Možda je tako zato što spoznaja ne može baš toliko da optereti koliko bi mogla konkretna sjećanja, a za sjećanja vjerovatno treba i osvjestiti neki dublji dio u sebi da bi ta sjećanja mogla izaći.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 05:09 

Pridružio se: 16 Apr 2012, 04:51
Paladin je napisao:
Zaista ne bi bilo loše da pročitaš pomenutu knjigu "Putovanje duša" (Michael Newton), mogu je staviti na sajt. Knjigu toplo preporučujem svima.

Adil je napisao:
Interesira me zašto se čovjek reinkarnira? Zašto ne ode odmah ili u Raj ili Pakao?

Stvari ne stoje tako da živiš jedan život i onda se gleda kakav si bio pa ako si bio dobrica ideš u raj a ako nisi ideš u pakao. Tako uče brojne vjerske organizacije ali ako samo malo razmisliš moći ćeš vidjeti da to i nema puno smisla. U našem tekstu na sajtu o reinkarnaciji u uvodu možeš pročitati ponešto o tome. Razmisli: šta sa djecom koja umru mala? Gdje oni idu? Šta sa ljudima koji žive u teškim uslovima i siromaštvu? Oni nisu imali iste uslove i mogućnosti kao neko ko je cijeli život bogat, to su veoma različiti životi i ne mogu se tek tako upoređivati. Kada se napravi neki elektronički uređaj i kad se on testira to se radi i na niskim i na visokim temperaturama (pritiscima, količini vlažnosti...), dakle gledaju se sve krajnosti a ne samo jedna jer u jednoj uređaj može raditi dobro ali možda neće raditi u drugoj pa se na osnovu jedne ne može donijeti prava procjena. Isto tako je i sa ljudima. Prava procjena se može napraviti ako se svi nađu u svim situacijama, i prosjačkim i kraljevskim.

Ali glavni razlog za reinkarnaciju je duhovni razvoj čovjeka koji, kako je Alset rekao, ne može da se ostvari u jednom životu. Cilj života nije da se pokažemo kao dobrice samo zato da bismo ušli u neki raj. Čovjek je na Zemlji da bi se duhovno razvijao, stalno. Ljudi su ovde da bi radili, da bi izgrađivali sebe, a ne zato da bi se manje od 100 godina testirali i onda slali na ovu ili onu stranu. Testiranje je nešto samo usputno, kao kontrolni radovi u školi, ali glavna stvar je učenje, razvoj. Mi trebamo dostići Hristov nivo a ne samo da nešto malo čačkamo oko duhovnosti. U Novom Zavjetu lijepo piše:

Dokle dostignemo svi u jedinstvo vjere i poznanje sina Božijega, u čovjeka savršena, u mjeru rasta visine Hristove (Efescima 4,13)

A sam Hrist je rekao i ovo:

Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen otac vaš nebeski. (Matej 5,48)

Dakle od nas se traži dosta, traži se ozbiljan duhovni rad a ne samo to da smo fini prema komšijama i teti u prodavnici pa ćemo zbog toga na kraju života ići u raj.

Ovi duhovni nivoi na kojima se sada, pa i nakon niza života, nalazimo su mali u odnosu na one koji se mogu i trebaju dostići. Ja ne samo da u to vjerujem nego nekako i osjećam, osjećam da smo još početnici, da smo mrva u odnosu na ono šta trebamo i možemo biti ("savršeni kao što je savršen otac vaš nebeski", "u mjeru rasta visine Hristove").

Ljudi su ovde da bi izgradili svoju duhovnu dušu. Do tada žive na osnovu posuđene duhovne duše koju im je privremeno dao Tvorac. Ljudi na osnovu nje treba da izgrade svoju duhovnu dušu.
To je sve. Bar za početak :)
O tome se radi.

Šta će biti sa ljudima koji u datom roku ne izgrade svoju duhovnu dušu i kada se od njih oduzme ona duhovna duša koja im je privremeno posuđena? Priča u Evanđeljima o talentima govori o tome da je gospodar dao slugama talente i otišao na dalek put i kad se vratio gledao je ko je koliko novih talenata stekao na osnovu onih posuđenih. Dobro su prošle one sluge koje su stekle jednako onome koliko im je posuđeno. Loše je prošao sluga koji nije ništa stekao, tada je od njega oduzeto ono što mu je na početku bilo posuđeno.

Ta izgradnja duhovne duše je osnovna stvar u našim životima. Neki su je izgradili više a neki manje. Postoji jako mnogo različitih nivoa te izgrađenosti, zato se ljudi nalaze na veoma različitim duhovnim nivoima. Zato je teško i pričati o duhovnosti sa osobama koje se dosta razlikuju u duhovnom nivou, makar i jedni i drugi radili duhovnu izgradnju (koja se može raditi na najrazličitije načine pa ljudi imaju različite uglove posmatranja i različita iskustva). Jedan život nije dovoljan za toliku duhovnu izgradnju. Uz to kao što sam rekao reinkarnacije omogućavaju da se ljudi stavljaju u različite životne situacije i uslove, nekad su bogati, nekad siromašni, nekad na raznim nivoima između tih krajnosti, nekad bolesni ovoliko i onoliko, nekad sa sretnim bračnim životom a nekad ne, itd. Na taj način svi iskuse sve a ujedno se nađu u brojnim situacijima koje ih mogu duhovno izgraditi, ako se tim situacijama pravilno pristupa. Tu se onda nalazi i ono "što siješ to ćeš i požnjeti" a što istočnjaci zovu karmom, pa se iz jednog života prenose neki dugovi koje moramo odraditi, nešto loše što smo uradili pa sad to moramo anulirati, savladati neku negativnost u sebi, odužiti se nekoj osobi prema kojoj smo nekad zgriješili i slično.

:? :?

Vidim da si autor sajta, ali po Bogu nema favoritizma pa cu da prokomentarisem tvoj post kao da je bilo koja druga osoba u pitanju, a ti ako oces kazni. :)

Ovako - na forumu sam se reg. prvenstveno da bih dao svoje misljenje na par topika od kojih mi je ovaj bio NAJIZAZOVNIJI. Vec danima se mislim da pisem, ali umor, odlaganje i lenjost sprecile su me.
Svoje "izlaganje" (koje nece biti nista "WOW") cu otpoceti ovim:
dragi moji vernici, vi zarad svojih dusa MORATE da sto pre donesete najvazniju odluku svojih zivota upravo DANAS a to je - jeste li Hriscani ili niste? Ako ste hriscani kako to prihvatate druga duhovna ucenja sa istim autoritetom i tezinom kao Bibliju? Kako mozete da verujete u stvari koje nisu unutar nje? Naravno, ne moze ceo, neogranicen Bog da stane u jednu knjigu pa bila to i Sveto Pismo, ali mi hriscani crpimo najvece saznanje, istinu i otkrivenja upravo iz te knjige koja je Ziva Rec sposobna da menja srca i transformise zivote. MORAMO po onoj staroj reklami za "Lav" pivo da donesemo odluku za danas - "ILI JESI ILI NISI". Ne mozete da ste delimicno hriscani, delimicno muslimani, a delimicno budisti, hinduisti i sta vec. Da li ocekujete da uzmete deo odavde a deo odande, pomesate, i dobijete istinu? Ako ste hriscani idite s tim do kraja. Meni NIJE JASNO kako hriscani ili muslimani mogu da veruju u karmu ili recimo, kako je i tema razgovora, reinkarnaciju?! KAKO? Toliko je netipicna i ne Biblijska da cu morati da dam par obrazlozenja. Ali pre toga dragi ljudi - VRATITE SE IZVORU! Ne mozete da verujete u sve zivo i zovete se vernicima. Mislim, mozete, ali vernici u sta, u koga??? NE mozete da sedite na 2 ili vise stolica!!! MORATE da donesete NAJVAZNIJU odluku svojih zivota - KO je Gospodar vasih zivota? Kome sluzite, koga mrzite - kao sto Evandjelja pisu. Takodje, kao sto Otkrivenje pise Bog ce da IZBLJUJE one koji su mladi u Bogu. Ne mozete malo s Njim, malo da vrdate, jednostavno ne mozete. Ne zato sto to neki tamo "pametni" Nikolinho kaze, vec zato sto je takva poruka od samog pocetka bila, direktno od Tvorca! Ili idete po Bogu i Bibliji, dakle ili jeste "Lav", ili idete po drugim verama i religijama (i niste "Lav").

E sad, nakon duzeg uvoda kratko izlaganje:

Molim vas, morate da se setite izuzetno vaznog stiha vezanog za ovu temu:
HEB 9:27 I kao što je ljudima odredjeno jednom umreti, a potom sud:
HEB 9:28 Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom æe se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga èekaju.

Ljudi moji, ZASTO ste dopustili tudjim naukama protiv kojih se toliko Pavle namucio i opominjao svete da vas zavedu? Pa kad bi se radjali i umirali po 100 puta ZASTO bi se iko trudio da se popravlja? Zasto bi Isus dosao i umro da nas iskupi kad bi dobijali iznova nanovu sansu? Takodje, da li vam imalo daje logike da se veruje da se neki vraca kao zivotinja? Dakle, svi vi koji verujete u reinkarnaciju sutra dan mozete da se vratite kao som, gusenica, zmija, tvor ili svinja?!?!? :x I vama je to OK?!? Takodje, sta, mislite da SVI ljudi koji su se pojavili od Stvaranja pa do sada a koji nisu sa Bogom, da stoje u redu tamo negde gore i cekaju da se izvuce njihov broj da se ponovo rode na zemlji??? Dakle nekoliko milijarde ljudi na nebu (ili gde vec) se utrkuje ko ce pre da se vrati, dok drugi manje srecni cekaju na njihov red? Da se mozda ne igra Nebeska tombola tamo "gore"? Malo sam sarkastican, ne ljutite se, ali dragi moji forumasi o cemu vise pricate i verujete?! Koja sotonska sila i doktrina vas je prevarila? :(

Iz gore navedenog stiha lepo stoji da se covek JEDNOM radja i onda umre (ne racunajuci nanovorodjenje kao duhovni proces i 2. smrt kad sve bude gotovo - ali to je druga tema).

Idemo dalje. Nisam siguran ko je sastavljao "dokaze" o reinkarnaciji iz Sv. Pisma na linku
http://www.duhovnaizgradnja.com/stranic ... acija.html
ali BEZ UVREDE molicu ovo su totalno smesna i pogresna tumacenja Pisma. Mozda nemam odgovor za sve, ali hajde da pokusam da prokomentarisem par:

"Kajinov ubica će sedam života okajavati ubistvo Kajina".

A je li, pa ako po tome njegov ubica treba da umre i rodi se 7 puta jer je to toboze bila kazna za ubistvo, STO onda Kajin nije umro i opet se rodio direktno nakon ubistva Avelja? Jako losa (duhovna) logika.

"Apostol Pavle kaže da služi Bogu još od vremena praroditelja:
Zahvaljujem Bogu kojemu služim od praroditelja"

Kad god je neki stih nejasan, puno puta je to zbog prevoda. Vidi onda drugi prevod, a moze i strani. Evo vidi kako je na eng. to MNOGO lepse prevedeno:
3 I thank God, whom I serve, as my ancestors did, with a clear conscience, as night and day I constantly remember you in my prayers.
Jel vidis kako je jasnije i KAKO se uopste, ali ni malo, ni u kakvom kontekstu ne pominje prethodni zivot???

"Solomon u "Knjizi mudrosti" na jednom mjestu kaže:
Ja bijah mladić sretne naravi i imao sam dobru dušu, ili bolje: jer bijah dobar, ušao sam u tijelo bez ljage. (Knjiga mudrosti 8,19-20)"

Ovo je apokrifna knjiga, nije slucajno sto je ni stari Jevreji nisu ubacili u SZ kanon. Koliko je tacna - sam Bog zna.

"Sve rijeke teku u more, i more se ne prepunja; odakle teku rijeke, onamo se vraćaju da opet teku. Sve je mučno, da čovjek ne može iskazati; oko se ne može nagledati, niti se uho može naslušati. Što je bilo to će biti, što se činilo to će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.
Ima li što za što bi ko rekao: vidi, to je novo? Već je bilo za vijekova koji su bili prije nas.
Ne pominje se što je prije bilo; ni ono što će poslije biti neće se pominjati u onijeh koji će poslije nastati. (Propovjednik 1,7-11)"

Covek je napisao da se istorija ponavlja, ne i ljudi. Slobodna, i rekao bih DODATNA interpretacija.

"I reče: go nam izašao iz utrobe matere svoje, go ću se i vratiti onamo. (Jov 1, 21)"

Hmmm... Nece li pre biti da smo goli dosli na svet (bez icega), tako cemo i otici?
“Naked I came from my mother’s womb,
and naked I will depart.

"Dostizanje Hristovog nivoa
Dokle dostignemo svi u jedinstvo vjere i poznanje sina Božijega, u čovjeka savršena, u mjeru rasta visine Hristove. (Efescima 4,13)"

Mislim WOW. Ovaj stih je dovoljan da se cela ne Biblijska doktrina izgradi? Sta kad Isus poziva i kaze "Budite dakle savrseni kao sto je savrsen vas Otac nebeski"? Da li to znaci da cemo se BEZBROJ puta reinkarnisati jer NIKAD necemo biti savrseni kao Bog Otac???
Ne dodajmo niti oduzimajmo od Reci Bozje! Za nase je dobro (ne da vicem, ja tako stavljam uzvicnike da nesto naglasim, da se NIKO ne uvredi ;) )

"Sine čovječji, ako mi koja zemlja zgriješi učinivši nevjeru, i ja dignem ruku svoju na nju i slomim joj potporu u hljebu, i pustim na nju glad i istrijebim u njoj ljude i stoku, ako bi u njoj bila ova tri čovjeka: Noje, Danilo i Job, oni će pravdom svojom izbaviti duše svoje, govori Gospod Gospod. (Ezekiel 14,13-14)
Ovde Bog govori da bi Noj, Daniel i Job mogli živjeti u nekoj zemlji, iako su živjeli i ranije. Iz ovog primjera se vidi i to da se duhovne zasluge iz jednog života prenose u naredne živote."

Pre ce biti da Bog kaze da ljudi KAO ta trojica, bez mrlje, koji se nedge nadju, da bi ih Bog zbog njihove pravicnosti izbavio. Mozda se oni zovu Radojica, Majk i Johan - nebitno.
To ti je isto kao kad je Isus jednom prilikom objasnajvajuci poslanje Jovana Krstitelja rekao da Ilija mora da dodje i da je vec dosao. Naime nije se Ilija po 2. put rodio, nego se nasao neko KAO Ilija, u Ilijinom duhu. Jer kad se Isus preobrazio na Gori pred 3 ucenika tu su bili Ilija i Mojsije - nije bilo moguce da je Ilija na 2 mesta u isto vreme. Bog da, covek ne.

"Job je živio i u velikoj prošlosti
Bog propituje Joba pa mu kaže ovo:
Jesi li sagledao širinu zemaljsku? Kaži, ako znaš sve to. Koji je put k stanu svjetlosti? I gdje je mjesto tami, da bi je uzeo i odveo do međe njezine, i znao staze k domu njezinu? Znaš ti; jer si se onda rodio, i broj je dana tvojih velik. (Job 38,18-21)"

Uh, ako je tvoje tumacenje tacno kako onda tumacis:
JOB 38:4 Gde si ti bio kad ja osnivah zemlju? Kaži, ako si razuman. ???
Po meni pre ce biti da je i Bog bio sarkastican u 21. stihu kad kaze da se Jov rodio jos u samom pocetku Stvaralastva i da sve zna. Bez obzira sto se u SZ-u dugo zivelo, i vidimo na kraju da je Jov umro "star i sit zivota", dakle ziveo stotinama godina i svasta video i doziveo s Bogom, ipak ne mozemo reci da je 21. stih bukvalan kao da je toboze Jov ziv bio kad je Bog ustavljao prirodne zakone i stvarao sve oko nas. Nelogicno je, nemoguce.

Opet pozivam sve one koji se nazivaju hriscanima da se drze Boga i Biblije i kad nema odgovora i kad je tesko. Istrazujte, molite za istinu i odgovore, ne mislite da ste uvek u pravu, prihvatite cinjenicu da dok smo zivi da nikad necemo mnoge ni zemaljske stvari znati a kamoli nebeske, i dok vam nije zabranjeno da citate druge stvari, setite se Pavla koji kaze da iako je sve slobodno nije nam sve na korist. Lako moze da vam se u zivot uvuku i mnoge druge nauke, i sta na kraju bude? Vernik da, ali ne hriscanin. A ako smo vec hriscani onda verujemo da smo spaseni ISKLJUCIVO verom u Hrista, posredstvom Njegove zrtve na krstu, bivamo nanovorodjeni i zapecaceni Duhom Svetim. To je tacka i amen, ne pozajmljujmo iz tudjih religioznih knjiga.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 05:39 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Nikolinho, hvala na upozorenjima i iskazanom mišljenju iz razloga što vidim da ovo radiš sa najboljom namjerom i osjećaš svim srcem da si u pravu. Imam jedno pitanje:
Sam si došao do ovih zaključaka (Bog ti je otkrio) ili propovjedaš učenje svoje vjerske zajednice?

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat