ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 14:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jul 2013, 17:02 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Jul 2013, 20:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Moje je mišljenje da se sledećeg načina razmišljanja treba paziti.
Ko počne da radi Duhovnu izgradnju treba i mora da otpusti sve unutrašnje kočnice, mislim na ono što propovjedaju "velike" religije i za ostala mišljenja.
Razmišljanja kao npr. ovo ili ono mi se ne uklapa u dosadašnje učenje je velika prepreka napretku.
Baš zato na svijetu i ima mnogo vjernika koji su stali u razvoju, blokirali su sami sebe, ne vide na koji način dalje i obično prestanu sa Duhovnim napretkom.

Matej 13.
On im je govorio mnogo u prispodobama i rekao: "Izađe sijač da sije.
I kad je sijao, nekoje zrno pade na put, i dođoše ptice i pozobaše ga.
Drugo pade na kamenito tlo, gdje nije imalo mnogo zemlje. Ono brzo izniknu, jer nije ležalo duboko u zemlji.
Ali kad obasja sunce, uvenu, i jer nije imalo korijena usahnu.
Opet drugo pade među trnje. Uzraste zajedno trnje i uguši ga.
Drugo pade na zemlju dobru, i donosilo je rod stostruk, šezdesetostruk, tridesetostruk.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Mar 2014, 17:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
"It came to pass then, when I had come into the midst of the rulers of the aeons, that I looked down on the world of mankind, by command of the First Mystery. I found Elizabeth, the mother of John the Baptizer, before she had conceived him, and I sowed into her a power which I had received from the little Iao, the Good, who is in the Midst, that he might be able to make proclamation before me and make ready my way, and baptize with the water of the forgiveness of sins. That power then is in the body of John.

"Moreover in place of the soul of the ruler which he was appointed to receive, I found the soul of the prophet Elias in the aeons of the sphere; and I took him thence, and took hi soul and brought it to the Virgin of Light, and

[p. 10]

she gave it over to her receivers; they brought it to the sphere of the rulers and cast it into the womb of Elizabeth. So the power of the little Iao, who is in the Midst, and the soul of the prophet Elias, they were bound into the body of John the Baptizer. For this cause then were ye in doubt aforetime, I when I said unto you: 'John said: I am not the Christ,' and ye said unto me: 'It standeth written in the scripture: When the Christ shall come, Elias cometh before him and maketh ready his way.' But when ye said this unto me, I said unto you: 'Elias verily is come and hath made ready all things, as it standeth written, and they have done unto him as they would.' And when I knew that ye had not understood that I had discoursed with you concerning the soul of Elias which is bound into John the Baptizer, I answered you in the discourse in openness face to face: 'If ye like to accept John the Baptizer: he is Elias, of whom I have said that he will come.'"

Pistis Sophia, by G.R.S. Mead, [1921], at sacred-texts.com

u smislu nikolinhove priče, ovo je ok

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Jul 2015, 23:27 

Pridružio se: 16 Jul 2015, 21:33
zdravo jas sam skoro nov i hteo da mi razjasnite neki rabotiu vezi sa reinkernacijom
to sa sleporodjen
koga ucenici pitaju isusa ko zgresil on ili njegovi roditelji
sveti apostol pavel jasno kaze da sluzi praroditeljima boga
i u 2 vjek origonevi ucenje osudeni ,zasto se cekalo do 2 vjek ....
pozdrav svima ocekujem da mi pojasnite i odgovoriti hvala
:)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Jul 2015, 09:47 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Pozdrav marjan.

Da li si pročitao tekst na ovom sajtu o reinkarnaciji na osnovu svetih spisa?
Pošto tamo piše o tome koji je rođen slijep (9. poglavlju Jovanovog evanđelja), a piše i o tome gdje je Pavle rekao "Zahvaljujem Bogu kojemu služim od praroditelja" (2. Timoteju 1,3).

Tekst na koji mislim je ovaj Reinkarnacija u svetim spisima

A ako si to već pročitao pa pitaš u vezi toga, na šta tačno misliš, šta te tačno zanima?
Na kakvu osudu Origenovih učenika misliš?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Jul 2015, 13:40 

Paladin je napisao:
Pozdrav marjan.

Da li si pročitao tekst na ovom sajtu o reinkarnaciji na osnovu svetih spisa?
Pošto tamo piše o tome koji je rođen slijep (9. poglavlju Jovanovog evanđelja), a piše i o tome gdje je Pavle rekao "Zahvaljujem Bogu kojemu služim od praroditelja" (2. Timoteju 1,3).

Tekst na koji mislim je ovaj Reinkarnacija u svetim spisima

A ako si to već pročitao pa pitaš u vezi toga, na šta tačno misliš, šta te tačno zanima?
Na kakvu osudu Origenovih učenika misliš?

da procitao sam vas sajta o reinkernacija a inku u vezi sa sleporodjen
to je jasno da ucenici go pitaju isusa za greske od ranje ,pa zbog toga je sljeporodjen ,zivio pred ovoj zivot
a u vezi sa apostol pavle deka sluzi bogu od praroditelja svatio sam da sveti apostol pavle zivio , ranje posto on bio je gonitelj krscani i zvae se savle ,pa zbog toga kad kaze da sluzi od praroditelja boga ni je logicno mislim,zato sto on pridruzi im se apostola tek nakon odlaska damask kad cujo glas isusa i postao togas svjet covjek tako inaku to sam savati
pa zbog toga pitav dali sam u pravo,ako ne molim da me popravite :)
sta se tice sa origena od njegovo zitie bio je krscanin koj resio da sljedi svog oca mucenicki
njegove dela osudeni su na nikejski sabor od justijana u 2vjek a to mislim znaci da ceo prvi vjek i i duri isusa i apostola znaele o reinkernacijama pa crkovni vlasti to nije im se svidelo pa unistile sve o reinkernacije i origen go proglasile za eretik
pa i to malo vise ako da mi pojasnite
hvala puno svima pozdrav :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Jul 2015, 21:22 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Ovo za apostola Pavla gdje on kaže "Zahvaljujem Bogu kojem služim od praroditelja" znači da je on živio još davno u vrijeme kad su praroditelji živjeli, i da je i tada služio Bogu. Znači da je živio i u dalekoj prošlosti.

Što se Origena tiče čuo sam za njega nekad ranije a sad sam opet malo pogledao. Njegovi mnogi spisi su uništeni od strane tadašnje crkve, neki smatraju da je vjerovao u reinkarnaciju a neki da nije. Možeš ovde pogledati ponešto o tome, sad sam na to naišao, ali ne znam koliko je šta od toga tačno.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Jul 2015, 21:31 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Ima i ovaj nečiji tekst na koji sam sad naišao pa ga može pogledati koga zanima: Reinkarnacija u Kršćanstvu

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Jul 2015, 12:43 

aha hvala puno dragi :) da razumem to deka za da go drza covek u nivna vlast unistile se u aleksandriske biblioteke i to se u vezi sa reinkernacion a inaku
dali bi sekoj zivot sledeci rodicemo se u isti obitjel familija da mi pojasnite malo o tome
hvala puno svako dobro pozz :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Jul 2015, 13:15 

inaku i za apostol pavle ako moze dragi da mi pojasnite opsirnije deka to sta kaze zivio i ranje odnosno zivio i u vrem praroditelja
ja malku razumem za to pa nekako nemi je jasno to
hvala pozdrav

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat