ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 23 Jun 2018, 07:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Dec 2011, 14:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Prijevod kršćanske sadašnjosti sam dao.
Citiraj:
Evanđelje po Jovanu
#4.(23) Ali dolazi čas - sada je! - kad će se istinski klanjatelji klanjati Ocu u duhu i istini jer takve upravo klanjatelje traži Otac. (24) Bog je duh i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju."

http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Niv

Evo sad od Karadžića Vuka:
Jovan, 4.23. Ali ide vrijeme, i već je nastalo, kad će se pravi bogomoljci moliti ocu duhom i istinom, jer otac hoće takovijeh bogomoljaca.
24. Bog je duh; i koji mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01 Jan 2012, 20:45 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11 Jan 2012, 11:15 
Korisnikov avatar

Jevanđelje po Luki

Izbor uzvanika
14. (12) A i onome koji ga pozva, kaza: "Kad priređuješ objed ili večeru, ne pozivaj svojih prijatelja, ni braće, ni rodbine, ni bogatih susjeda, da ne bi možda i oni tebe pozvali i tako ti uzvratili. (13) Nego kad priređuješ gozbu, pozovi siromahe, sakate, hrome, slijepe. (14) Blago tebi jer oni ti nemaju čime uzvratiti. Uzvratit će ti se doista o uskrsnuću pravednih."

Ovo što se tiče naročito srpskih slava u kojima se ''zajima'', uzamljuju gosti pa se vrača, dakle na slave ne treba težiti zvati onoga ko će tebi uzvratiti kako je to običaj, već u duhu gornje citiranog. Dakako malo je teško, ali tim rječima treba težiti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11 Jan 2012, 11:20 
Korisnikov avatar

Jevanđelje po Luki

14.(26) "Dođe li tko k meni, a ne mrzi svog oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa i sam svoj život, ne može biti moj učenik!...

Hvala Bogu.

14.(33) "Tako dakle nijedan od vas koji se ne odrekne svega što posjeduje, ne može biti moj učenik."

Ne znam koliko je ovo sukladno Kur'anu. Čini mi se da postoje različitosti. Kakav je čovjek koji sve svoje razdaje? Sutra prosi, pa ima li to smisla? Islam govori o zekatu i milostinji, a ne o razdavanju svega. U smislu nepodudarnosti postojećeg Indžila sa Kur'anom. Onoliko koliko ja razumijem, tko zna bolje, molim...

Čim ja dam ja osiromašim, trebam li biti siromašan? Trebam li biti bogat? Trebamo li svi isti biti? Trebam li uopšte biti a ne imati?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Jan 2012, 16:15 
Korisnikov avatar

Jevanđelje po Luki

#21 (12) "No prije svega toga podignut će na vas ruke i progoniti vas, predavati vas u sinagoge i tamnice. Vući će vas pred kraljeve i upravitelje zbog imena mojega. (13) Zadesit će vas to radi svjedočenja." (14) "Stoga uzmite k srcu: nemojte unaprijed smišljati obranu! (15) Ta ja ću vam dati usta i mudrost kojoj se neće moći suprotstaviti niti oduprijeti nijedan vaš protivnik. (16) A predavat će vas čak i vaši roditelji i braća, rođaci i prijatelji. Neke će od vas i ubiti." (17) "Svi će vas zamrziti zbog imena mojega. (18) Ali ni vlas vam s glave neće propasti. (19) Svojom ćete se postojanošću spasiti."

Istina.

Amin. Amin.

Iako je Isus govorio ovo kao za sebe, u stvari radi se o Bogu, koliko osjećam.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01 Feb 2012, 08:53 
Korisnikov avatar

MUDRE IZREKE (PRIČE SOLOMONOVE)

28.(13) Tko skriva svoje grijehe, nema sreće, a tko ih ispovijeda i odriče ih se, milost nalazi.
(KS)

28.13 Ko krije prijestupe svoje, neće biti srećan; a ko priznaje i ostavlja, dobiće milost.
(Daničić)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 03:16 

Pridružio se: 16 Apr 2012, 04:51
Kao sto rece *neko* od mojih prethodnika, Biblija je od A do Š/Ž bitna, od Postanka do Otkrivenja. Mi mozemo da citiramo one stihove koji nas licno najvise doticu na ovaj ili onaj nacin, ali to ne znaci neminovno da ce i (sve) druge. Naravno, zaista postoje poznatiji i vise citirani stihovi od drugih koje vecina vernika voli i zna napamet, to znamo.
Iako je nemoguce mislim da kad bi morala ukratko da se objasni poruka Biblije da bi ona isla iz Jovana 3:16 -> Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24 Jul 2012, 20:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Efescima 6:10-12
Uostalom jačajte u Gospodu i u sili Njegove snage. Obucite se u sve oružje Božije, da biste mogli odoleti đavolskom lukavstvu. Jer naša borba nije protiv ljudi od mesa i krvi, nego protiv poglavarstava, protiv mračnog sveta, protiv zlih duhova na nebesima.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Sep 2012, 22:54 
Korisnikov avatar

Priče Solomunove, glava 3

5. Uzdaj se u Gospoda svijem srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Sep 2012, 23:27 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
I sledeći stih:

Na svim putevima svojim imaj Ga na umu, i On će upravljati staze tvoje. (Priče Solomunove 3, 6)

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat