ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 18:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Okt 2011, 15:58 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Stari Zavjet je super super.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Okt 2011, 16:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2011, 03:23
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!

Grunf :D

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Okt 2011, 16:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Iako je prvo bilo jevanđelje što sam pročitao, također dajem prednost Starom zavjetu nad ostalim knjigama, zbog razumijevanja i istorijskog slijeda.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 09:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2011, 09:17
Mislim da je jedan od najključnijih Matej 16,18-20 A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati. 19 Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima." 20 Tada zaprijeti učenicima neka nikomu ne reknu da je on Krist.

Jer nam govori o tri veoma bitne stvari: Crkvi, spasenju i postojanju pakla. Mnogo bi nam pomoglo, u našem Kršćanskom životu i spasenju, kada bi pravilno protumačili ove stihove.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 09:43 
Korisnikov avatar

Kako bi ti šire objasnio ove nazovimo nerazumljiive stihove?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 10:24 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 10:36 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Koliko je meni poznato taj stih je generalno pogrešno shvaćen. Isus Hrist je rekao Petru da je Petar kamen i da će on (Hrist) na Stijeni (i tom prilikom je pokazao na sebe) sagraditi svoju Crkvu. Dakle Stijena na kojoj se gradi prava Hristova Crkva je sam Hrist, a ne Petar. Što je i logično, a to se jasno vidi kasnije i iz Poslanica.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 11:05 
Korisnikov avatar

Meni se više svideo ključ, od riječi interesantno što mi je tuđica ili reći zanimljivo što mi je opet nekako isnosano jer to svako koristi u svakakve iznosane svrhe. Osobno me smeta od mnogih modernih stvari tako i rječi, mnoge rječi izbjegavam koristiti, jer se koriste na pogrešan način i u pogrešne svrhe...itd, i na taj način ljudi kvare riječi i onda ja se bavim izmišljanjem riječi.
:seeya:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 15:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2011, 09:17
Adil je napisao:
Meni se više svideo ključ, od riječi interesantno što mi je tuđica ili reći zanimljivo što mi je opet nekako isnosano jer to svako koristi u svakakve iznosane svrhe. Osobno me smeta od mnogih modernih stvari tako i rječi, mnoge rječi izbjegavam koristiti, jer se koriste na pogrešan način i u pogrešne svrhe...itd, i na taj način ljudi kvare riječi i onda ja se bavim izmišljanjem riječi.
:seeya:

Braćo i sestre. Hvala na javljanju, Bog s vama.
Vrlo rado bih vam odmah sve odgovorio što mislim o ovom stihu, ali moraćemo postepeno. Ne zaboravite dvije stvari:
1) Ako sam ja u pravu onda pada Katolička crkva koja broji preko 1 milijarde vernika. Što znači da: ili će me neko ubiti ili banovati.
2) Ako nisam u pravu, onda bi svi trebali kolektivno preći u katoličku crkvu, jer je ona jedina ispravna Kršćanska crkva na Planetu.

Tako da vas sve molim za malo strpljenja i dobre volje, a poželjno je i ljubavi. Ako želite spasenje! Ako ne želite – onda pišite šta vam je u srcu.

Hajde da iznesem PRVU STVAR za analizu: Riječ stijena - Zašto ona i što znači? Pa ćemo onda dalje.

Brata Adila molim da mi odgovori na dvije stvari
1) Kakve veze ima sa postavljenim stihom - riječi interesantno što mi je tuđica!
2) Kao i ''isnosano'' - da li se to odnosi na moj post, mene, temu stihove...... Jer ja ne želim nikog siliti ovdje. Ako nisam dobrodošao, poželeću vam spasenje, sve vas toplo pozdravit i otić. Jer Pismo kaže: "Onomu, naprotiv, tko bi sablaznio jednoga od ovih najmanjih što vjeruju u mene bilo bi bolje da mu se o vrat objesi mlinski kamen pa da potone u dubinu morsku." (Matej 18,6)
I zašto bih ja sada reskarao svoj vječni život zbog nekog sa ovog foruma.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Okt 2011, 15:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2011, 03:23
evo ga i ovaj :D

manimo se tripova velicine, niti ce te iko ubiti niti banovati hahahahaa :lol:

Poslednji put menjao Mitrandir dana 13 Okt 2011, 17:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat