ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 14:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Okt 2011, 19:38 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Okt 2011, 09:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2011, 09:17
Nemirna duša je napisao:
Falqo je napisao:
Jedina crkva koju pakao nikada nije savladao,niti će to je Jevrejska Nebeska crkva opisana u Otkrivenju.
Nju napadaju sotonske sluge i ona opstaje.
I ni jedan u njoj ne pogine,već ima život večni!

Pa zar ne znaš da većina Židova ne priznaje Isusa kao Mesiju niti Novi Zavjet već čekaju svoga "Mesiju",skupa sa katolicima i protestantima,koji će se uskoro zacariti,a Hrvati će ga oduševljeno dočekati sa cvijećem(ko i Hitlera 1941. i Busha 2011.),a poslije će kad padne bog novca Mamon,će se "prosipati pepelom da su morali pljeskati",sve dok ne prođe još tisuću godina,onda kad đavo bude pušten kratko iz Bezdana,Hrvati će opet strasno i slasno "zabiti nož u leđa" Srbima i ostalima,ovaj put zauvijek,čeka ih Ognjeno jezero. :mrgreen: :lol:

Dragi brate, hvala ti na javljanju, ali nažalost, ništa te nisam razumeo, sem da Jevreji ne priznaju Hrista. Žao mi je zbog toga jer obično volim odgovoriti sagovorniku.
Ali da ne bi ostao bez ikakvog odgovora, evo ti bar nešto:
Inače Bog nije Bog Jevreja (bio je do Isusovog prvog pojavljivanja). Ili pak Srba, Hrvata,Engleza, Bugara,Mongola......već dobrih ljudi. Kojih će biti i iz Amazonske džungle, i Mikronezije i Polinezije i sa cjele Planete. Jer na nebu neće biti mržnje, zavisti i osvete već samo čiste ljubavi i plemenitosti. Kome to ne odgovara, nažalost, neće moći biti na nebu.
Bog s tobom, pozdrav

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24 Okt 2011, 16:13 
Korisnikov avatar

Nemirna duša je napisao:
Što sam htio reći sa prethodnim postom kojeg kažeš nisi shvatio,to da su po mom mišljenju i iskustvu sa njima,Hrvati dvolični i nezahvalni te prevrtljivi,dokaz tomu je "zabijanje noža u leđa" Srbima i Jugoslaviji i 1941. i 1991.(i opet će kad im se ukaže prilika za to jer naprosto uživaju u tome :x )
Sve najbolje i tebi želim. ;)

Znam, i ja tako mislim, jer sam Srbenda ortodoksna. I dalje sam pravoslavac, jer se ni u jednoj drugoj crkvi nisam krstio, ali bih ti u vezi ovoga rekao 3 stvari:
1) Pitanje je da li mi imamo svu istinu, jer smo čitali samo našu istoriju. Gotovo sam siguran da drugačije piše u Hrvatskoj;
2) Nisu svi Hrvati koljači, ustaše, prevrtljivi i zločinci. Ima i među njima divnih, poštenih i časnih ljudi i sjajnih vernika i hrišćana;
3) Sutra ćemo sa mnogim Hrvatima biti zajedno na nebu, tako da ne trebamo prema njima generalno gaiti mržnju, već ljubav. Pa i Gospod je rekao ljubite neprijatelje svoje.

Svako dobro ti želim, Gospod s tobom.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Okt 2011, 22:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Isaija
3.(16) I reče Jahve: "Što se to ohole kćeri sionske te ispružena vrata hode, okolo okom namiguju, koracima sitnim koracaju, grivnama na nozi zveckaju? (17) Oćelavit će Gospod tjeme kćeri sionskih, obnažit će Jahve golotinju njihovu." (18) U onaj će dan Gospod strgnuti sve čime se ona ponosi: ukosnice i mjesečiće, (19) naušnice, narukvice i koprene, (20) poveze, lančiće, pojaseve, bočice s miomirisima i privjese, (21) prstenje i nosne prstenove, (22) skupocjene haljine i plašteve, prijevjese i torbice, (23) zrcala i košuljice, povezače i rupce. (24) Mjesto miomirisa, smrad; mjesto pojasa, konopac; mjesto kovrča, tjeme obrijano; mjesto gizdave halje, kostrijet; mjesto ljepote, žig.

Poruka današnjoj modi, vezano i za ovo.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Okt 2011, 22:10 
Korisnikov avatar

Isaija
4. (3) Koji ostanu na Sionu i prežive u Jeruzalemu, zvat će se "sveti" i bit će upisani da u Jeruzalemu žive.

Evo kako bih ja to preveo:
Oni koji u tom i tom gradu ostanu časni, sa vrlinama, bez laži, u pravdi i istini...itd, su stvarni stanovnici tog grada i to su građani, ostalo sve je ološ i otpad, ma kako da trenutno stoji stanje, buduće je ono što dolazi, bilo da se izvrši na zemlji ili ne (izvršava se na nebesima nakon zemaljske smrti svakog ponaosob).

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Okt 2011, 21:07 
Korisnikov avatar

Može li mi tko u Starom zavjetu naći granice Izraela koje je Bog obećao izraelcima u vječno nasljedstvo?

Dakle dio gdje se govori o tome u Starom zavjetu, mislim da je Bog obećao tako, nisam siguran, ispravite me ako griješim.

To je uistinu bitno ako je tako za rješenje izraelsko-arapskog pitanja, jer u suštini ako je tako Bog rekao trebalo bi biti tako, ali dakako i Izrael treba shvatiti da to nije samo njegovo nasljedstvo, već nasljedstvo i hrišćana i muslimana.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Okt 2011, 23:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Ako im je Bog tada obecao, od tada je proslo puno vremena, to ne mora da vazi vise, svako vrijeme ima svoje breme.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Okt 2011, 07:14 
Korisnikov avatar

Nešto u ovom smislu
http://www.ascensionministries.net/israelAndThePromisedLand.php

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Okt 2011, 16:16 
Korisnikov avatar

Nemirna duša je napisao:
Odgovori:

1)Naravno da nitko ne zna sve sem Boga,ali problem ljudi jest taj što su umislili da znaju sve i ne žele čuti druga mišljenja i razmjenjivati iskustva sa drugima na ravnopravnoj osnovi već nameću drugima svoje viđenje svijeta(zapad) ili ne žele čuti drugačije mišljenje i dobronamjernu kritiku i savjet(Hrvati) :x

2)Naravno da nisu,iznimke su čakavci Dalmatici i Istrani,kajkavci Zagorci i Međimurci,Slovenci,Talijani,Srbi :mrgreen:

3)Bude li Isus Hrvatima dozvolio odlazak u raj,ja tamo neću ići niti iz principa niti iz inata. :banghead:

Nikoga ne mrzim,mogu i smijem te imam pravo imat svoje simpatije prema nekome i antipatije prema drugome. 8-)

Svako dobro :seeya:

Malo se ovo sve iskomplikovalo, brate. Ajde da ti barem odgovorim na treću konstataciju:
3.1. Ne isplati se zbog Hrvata izgubiti život večni. Normalno tvoje je pravo da gajiš i simpatije i mržnju i ravnodušnost prema bilo kome, ali život večni je vredniji od svega toga barem milion puta. Kaže neka poslovica ''Inat je gadan zanat''.
3.2. Ako bude Hrist dozvolio i nekim Hrvatima da uđu u raj, a ti zbog toga onda nećeš u raj - to znači da sumljaš u Isusa. To jest u Njegovu odluku. A ja iz iskustva znam da mnogi vjeruju u Boga, ali malo vjeruju Bogu. A to nije dobro. Treba vjerovati Bogu bezgranično i apsolutno. Jer ako samo pogledaš šta je sve On učinio za nas biće ti sve jasno.
3.3. Ima jedan lep stih u vezi ovoga> Dela 9:11-16 А Господ му рече: Устани и иди у улицу која се зове Права, и тражи у дому Јудином по имену Савла Таршанина; јер гле, он се моли Богу, И виде у утвари човека, по имену Ананију, где уђе и метну руку на њ да прогледа. А Ананија одговори: Господе! Ја чух од многих за тог човека колика зла почини светима Твојим у Јерусалиму; И овде има власт од главара свештеничких да веже све који призивају име Твоје.А Господ му рече: Иди, јер ми је он суд избрани да изнесе име моје пред незнабошце и цареве и синове Израиљеве. А ја ћу му показати колико му ваља пострадати за име моје.<
Lepa pričica. Šalje Bog Ananiju kod Pavla da mu vrati vid. A Ananija odgovara Bogu - kako Bože, pa zar ti ne znaš ko je taj čovjek....
Ko da Bog sada ne zna ko je Pavle. Gluposti. Zna Bog sve. Ništa On neće pogrešno uraditi - u to budi siguran 1000 %. Pa da li ti ima logike da na planeti od 7 - 8 miliona Hrvata nema ni jednog da valja i da će sa nama biti u raju?
Čisto logički. Pusti za trenutak i ratove i istoriju i priče i mene i........Samo logički razmisli.
Pozdravljam te, sve najbolje, Bog s tobom

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Okt 2011, 17:31 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
!

Poslednji put menjao della dana 27 Jun 2016, 19:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat