ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Jun 2018, 20:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Apr 2014, 19:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Matej, 5, 3. Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko;

Matej, 23.13. "Jao vama, pismoznanci i farizeji! ...

Ovim pozdravljam jednu svoju družbenicu. :seeya:

nadam se družbi, a kritika obostrana je dobronamjerna, iako nedaća ne godi, ona dobro rodi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Apr 2014, 20:45 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Pismoznanci, ili tanaiti, u drugim prevodima nazivaju se "književnici" ili "zakonici", poznavaoci zakona.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Avg 2014, 21:44 
Korisnikov avatar

1. Mojsijeva, glava 6

5. I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle,
6. Pokaja se Gospod što je stvorio čovjeka na zemlji, i bi mu žao u srcu.
7. I reče Gospod: hoću da istrijebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čovjeka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.
8. Ali Noje nađe milost pred Gospodom.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Sep 2014, 12:37 

Pridružio se: 23 Nov 2008, 19:19
Život vječni je poznavati Boga Oca i Isusa krista kojeg je On poslao.

Kraljevstvo nebesko je mir i radost u Duhu Svetom.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06 Mar 2015, 22:13 
Korisnikov avatar

2 Mojsijeva
22.(20) Ne tlači pridošlicu niti mu nanosi nepravde, jer ste i sami bili pridošlice u zemlji egipatskoj. (21) Ne cvilite udovice i siročeta! (22) Ako ih ucviliš i oni zavape k meni, sigurno ću njihove vapaje uslišati. (23) Moj će se gnjev raspaliti i mačem ću vas pogubiti. Tako će vam žene ostati udovice a djeca siročad. (24) Ako uzajmiš novca kome od moga naroda, siromahu koji je kod tebe, ne postupaj prema njemu kao lihvar! Ne nameći mu kamata! (25) Uzmeš li svome susjedu ogrtač u zalog, moraš mu ga vratiti prije zalaza sunca. (26) TÓa to mu je jedini pokrivač kojim omata svoje tijelo i u kojem može leći. Ako k meni zavapi, uslišat ću ga jer sam ja milostiv!

dakle Bog će čuti nepravdu i uzvratiti nepravedniku

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Apr 2015, 18:18 
Korisnikov avatar

evanđelje po marku

#6 (4) A Isus im govoraše: "Nije prorok bez časti doli u svom zavičaju i među rodbinom i u svom domu."

prorok=čovjek

čovjek nema časti među svojima, već tuđi ga poštuju.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Apr 2015, 17:50 
Korisnikov avatar

evanđelje po marku

#7(5) Zato farizeji i pismoznanci upitaju Isusa: "Zašto tvoji učenici ne postupaju po predaji starih, nego nečistih ruku blaguju?" (6) A on im reče: "Dobro prorokova Izaija o vama, licemjeri, kad napisa: Ovaj me narod usnama časti, a srce mu je daleko od mene. (7)Uzalud me štuju naučavajući nauke - uredbe ljudske. (8) Napustili ste zapovijed Božju, a držite se predaje ljudske." (9) Još im govoraše: "Lijepo! Dokidate Božju zapovijed da biste sačuvali svoju predaju. (10) Mojsije doista reče: Poštuj oca svoga i majku svoju. I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni. (11) A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude 'korban', to jest sveti dar', (12) takvome više ne dopuštate ništa učiniti za oca ili majku.

zakoni ljudski < zakoni Božji

ustav

i još o vlastima

marko
10.(42) Zato ih Isus dozva i reče im: "Znate da oni koji se smatraju vladarima gospoduju svojim narodima i velikaši njihovi drže ih pod vlašću. (43) Nije tako među vama! Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! (44) I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga. (45) Jer ni Sin Čovječji nije došao da bude služen, nego da služi i život svoj dade kao otkupninu za mnoge."

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Apr 2015, 16:21 
Korisnikov avatar

Матеј, глава 7

11. Кад дакле ви, зли будући, умијете даре добре давати дјеци својој, колико ће више отац ваш небески дати добра онима који га моле?

dakle ljudi su zli, kaže Isus

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Apr 2015, 17:04 
Korisnikov avatar

evanđelje po marku
#11 (25) No kad ustanete na molitvu, otpustite ako što imate protiv koga da i vama Otac vaš, koji je na nebesima, otpusti vaše prijestupke."

#13" (9) "Vi pak pazite sami na sebe. Predavat će vas vijećima i tući vas u sinagogama, pred upraviteljima i kraljevima stajat ćete zbog mene, njima za svjedočanstvo. (10) A treba da se najprije svim narodima propovijeda evanđelje." (11) "Kad vas budu vodili na izručenje, ne brinite se unaprijed što ćete govoriti, nego govorite što vam bude dano u onaj čas. Ta niste vi koji govorite, nego Duh Sveti. (12) Predavat će na smrt brat brata i otac sina. Djeca će ustajati na roditelje i ubijati ih. (13) Svi će vas zamrziti zbog imena moga. Ali tko ustraje do svršetka, bit će spašen."

oko ovog uskrsa sablaznilo me ponovno slušanje isusovih riječi, koje iako davno čuh, u drugom životnom dobu djeluju drugačije, a i što duže ih nisam čuo,...sad nije problem samo moj grijeh, problem je svijet i suprotnost svijeta ka Bogu, iako u apostolskim evanđeljima ima i toga što se razlikuje od drugih svetih pisanja, recimo isus kaže pišu ženidbe u raju nema, a Kur'an kaže da ima...

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29 Apr 2015, 17:44 
Korisnikov avatar

4 Mojsijeva, Brojevi
#19(22) Čega se god nečisti dotakne neka je nečisto; a osoba koja se njega dotakne neka je nečista do večeri."

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat