ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Jun 2018, 20:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Okt 2011, 08:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2011, 09:17
Veoma važna star u našem Hrišćanskom životu. Razumjevanje istog je bitno zbog ISTINE, odnosno Hrista. Ne možemo biti za Hrista, a lagati i sebe i druge u vezi postojanja pakla, odnosno nepostojanja.
Otprilike i ovdje su mišljenja podeljena, uostalom kao i oko svega drugoga.
Zato 'ajmo braćo i sestre zbog ISTINE i nas samih protumačiti ovu stvar.
Sve vas pozdravljam stihom:
Prop.7,29 Samo evo što sam ipak našao: Bog stvori čovjeka jednostavnim, a on snuje nebrojene spletke.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Okt 2011, 16:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2011, 03:23
http://sites.google.com/site/veroucitel ... edirects=0

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:18 
Korisnikov avatar

OK. Da ne bih puno filozofirao, prelazim odmah na stihove iz Pisma.
U samo dva jevanđelja Hrist je 7 X spomenuo izraz ''plač i škrgut zubi''. 6 X u Mateju i jednom u Luci (13,25-29 Kad ustane domaćin i zatvori vrata, i počnete napolju stajati i kucati u vrata govoreći: Gospode, Gospode, otvori nam! I odgovarajući reći će vam: Ne poznajem vas otkuda ste. Tada ćete početi da govorite: Jedosmo pred tobom i pismo, i po trgovima našim učio si. A on će reći: Kažem vam, ne poznajem vas otkuda ste. Odstupite od mene svi koji činite nepravdu! "Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene. I doći će s istoka i zapada, sa sjevera i juga i sjesti za stol u kraljevstvu Božjem.).
E sada, ako pakao ne postoji – gdje će to biti plač i škrgut zubi onih koji govore ''Gospode, Gospode....'' i vide sebe vani izbačene iz kraljevstva Božijeg?
Po meni, ovi stihovi govore da za nespašene nema smrt i kraj. Već smrt, pa vaskrsenje, pa neko mjesto, koje Hrist naziva pakao! Gdje će biti nešto.
A šta? Teško mi je odgovoriti, jer se ne spominje detaljno. Ali večna smrt nije sigurno. Jer se iz ovih stihova vidi da ti nespašeni, a vaskrsli, nešto osjećaju i vide! Znači svjesni su.

Da li će to isto biti za mog pokojnog dedu koji je pogledao na zgodnu ženu 1 X ili 2 X u životu i malo mu zaigrao brk, ili za masovnog ubojicu i silovatelja žena i djece – to ne znam. Ali zato znam da je Bog 100 % pravedan i da će to odmjeriti i razdjeliti precizno u milimetar. I da će svako dobiti ni mikron manje ni mikron više. Tačno onoliko koliko je zaslužio.

Evo i jedan lep link za razmišljanje: http://dopisna-biblijska-skola.org/23%20Lekcija.html

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Okt 2011, 07:07 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Pakao je ono u čemu sada živimo, i ono kuda sadašnji svijet tek stremi.
Dovoljnio je da neko ostane u tome i ne doživi duhovni preobražaj (i ono što uz njega ide, tj. ono što će "nam se dodati") pa da se može s punim pravom reći da je tamo gdje je "plač i škrgut zuba".
Dakle, pakao postoji, ali ne kao džinovski roštilj kakvim ga se predstavlja....

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Okt 2011, 07:23 
Korisnikov avatar

goran je napisao:
Dovoljnio je da neko ostane u tome i ne doživi duhovni preobražaj (i ono što uz njega ide, tj. ono što će "nam se dodati") pa da se može s punim pravom reći da je tamo gdje je "plač i škrgut zuba".
Dakle, pakao postoji, ali ne kao džinovski roštilj kakvim ga se predstavlja....

Ja lično nisam za pakao. Ali to je zato što to moj skučeni um ne može razumjeti, a ne zato što je to pogreška Božja. Puno puta sam logički pokušavao doći do nekih zaključaka i sve je to bilo jalovo.
Tako da u ovom trenutku, što ne mora značiti da se neću izmjeniti, ja sam :
1) Ubeđen u postojanje pakla,
2) Mislim da neće trajati večno i
3) Zli će biti u njemu, ali ne svi u identičnim okolnostima, već srazmjerno svojim životnim djelima.

Voleo bih kada bi mi pojasnio šta ti misliš o paklu. Naročito koliko će postojati i kakav će biti. Ne u smislu kako izgleda. To niko ne može tačno znati. Već samo da li je to zaista neka ''plamena muka'' ili samo neko ispaštanje svojih grehova.......
Hvala na javljanju, pozdrav

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Okt 2011, 07:26 

Pridružio se: 26 Feb 2008, 09:03
Jednog čovjeka koji je posvetio život Bogu konstantno su mučila pitanja: „Šta je pakao? Šta je raj?“ Često je kroz molitve tražio da mu se rasvjetle ove tajne. Jednom prilikom Bog je odgovorio na njegove molitve. U duhu ga je odveo do jedne prostorije. U središtu te prostorije bio je postavljen ogroman sto pun svakovrsne hrane. Mnogo ljudi je sjedilo za stolom i svi su imali ogromne viljuške kojima su morali jesti hranu sa stolom. Hrana je bila mirisna i vizuelno privlačna. Pošto su ljudi imali ogromne viljuške (veće od ruku) nikako nisu mogli hranu da prinesu ustima. Bez obzira na bogatu trpezu ljudi su sjedili gladni pa su kukali na sav glas. Čovjeku je rečeno da je upravo vidio pakao. Nakon toga čovjek je odveden do druge prostorije koja je bila gotovo identična prvoj. I u ovoj prostoriji bilo je mnogo hrane i mnogo ljudi koji su sjedili za stolom. Kao i u prethodnom slučaju i ovi ljudi su imali velike viljuške kojima su morali da jedu. Čovjek je primjetio da je svako za stolom iskoristio svoju predugu viljušku da bi nahranio onoga ko je sjedio nasuprot njemu i svi su bili siti. Rečeno mu je da je to raj.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Okt 2011, 08:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
goran je napisao:
..

Upravo i ja tako mislim. Zar ovo nije vec pakao, ovo stanje kakvo je sad i sva ova svakodnevna desavanja? Pakao je odsustvo ljubavi i uzajamnog postovanja sto prema drugim ljudima sto prema prirodi i Planeti Zemlji. Sve se uzima i crpi a niko nista ne daje. A gdje se god okrenes ocigledno je koliko se ljudi (NE)vole, ne respektuju se, nema postovanja, ne zna se vise ni ko pije ni ko placa... niti se vise zna ni sta je musko a sta zensko, niti sta je dijete, djeca zele da sto brze odrastu i ostare, ovi stariji bi zeljeli da su sto mladji, bogati bi da su jos bogatiji (a i ovo sto imaju izlazi im na nos) , ljudi masovno obolijevaju trckaranjem za trendovima i robovanjem robovlasnickom drustvu , svi nekud zure a nigdje ne stizu, vrijeme leti nenormalno - samo da stanes i da se zapitas "ko mi je ukrao godine??" , Priroda je masovno unistena i jos uvijek se unistava, divni smo domacini mi ljudi, rusimo svoj dom , a dovoljno je samo da nas Majka Zemlja strese sa sebe pa da nestanemo za tren oka ko da nikad nismo ni postojali... i tako dalje i tako dalje.... samo sto je to pakleno stanje za nekoga ublazeno jer neki dozvoljavaju da zracak Svjetlosti i Ljubavi prodre u njihove zivote i to im daje snage da opstanu i nadu da ni ovo nece trajati vjecno. Pa, nadajmo se boljemu. Bolje se i nadati nego uskociti u vrtlog propasti pa da nas odvede tamo gdje ne treba.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Okt 2011, 08:45 
Korisnikov avatar

Ja sam mislio na biblijski pakao. Onaj kog spominje Hrist i ostali stihovi u Pismu, a ima ih barem 50. Jer smatram da to nije baš mala stvar. Pre svega zbog ISTINE. Jer znamo ko je otac laži a ko Otac istine. Tako da sa ovim pojmom ne smemo lagati ni sebe ni druge. Takođe i sam činjenica, odnosno spoznanje da pakao postoji donela bi jednu novu dimenziju u duhovnosti - siguran sam da sve masovne ubojice u istoriji nisu verovale u postojanje pakla. U Boga možda da, ali u pakao zasigurno ne.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Okt 2011, 15:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2011, 03:23
pa i goran i della su objasnili

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23 Nov 2011, 13:26 

Pridružio se: 26 Avg 2010, 18:56
Stanje svijesti. Eto, to je pakao (kao i raj).
Sjeti se one Isajine priče o jagnjetu i vuku koji će ležati zajedno. Dok se biju i međusobno proždiru, to je pakao, ako kad skupa leže.. onda je to raj. Taj vuk i to jagnje nije nigdje do u nama samima. I to je Carstvo Nebesko.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat