ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 18 Nov 2017, 11:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Maj 2011, 22:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Upravo sam nesto zanimljivo "otkrila". Ne mora znaciti da je tumacenje ispravno, ali u grudima mi opet taj osjecaj "treptaja" i "gusenja" kad naidjoh na sledecu informaciju, pa moram da podijelim sa vama.
Ovo ne mora nista da znaci, mozda je i cista glupost, ali ipak moram da podijelim...

Ne znam da li ste culi za kometu " Elenin " koja je otkrivena krajem prosle godine; u januaru ove godine napravljen je i snimak komete.

Otkrivenje Jovanovo, Glava 8. :

GLAVA VIII

I kad otvori sedmi pečat, posta tišina na nebu oko po sahata.

2. I vidjeh sedam anđela koji stajahu pred Bogom, i dade im se sedam truba.

3. I drugi anđeo dođe, i stade pred oltarom, i imaše kadionicu zlatnu; i bijaše mu dano mnogo tamjana da da molitvama sviju svetijeh na oltar zlatni pred prijestolom.

4. I dim od kađenja u molitvama svetijeh iziđe od ruke anđelove pred Boga.

5. I uze anđeo kadionicu, i napuni je ognja s oltara, i baci je na zemlju, i postaše glasovi i gromovi i sijevanje munja i tresenje zemlje.

6. I sedam anđela koji imahu sedam truba, pripraviše se da zatrube.

7. I prvi anđeo zatrubi, i posta grad i oganj, smiješani s krvlju, i padoše na zemlju; i trećina drva izgorje, i svaka trava zelena izgorje.

8. I drugi anđeo zatrubi, i kao velika gora ognjem zapaljena pade u more; i trećina mora posta krv.

9. I umrije trećina stvorenja koje živi u moru, i trećina lađi propade.

10. I treći anđeo zatrubi, i pade s neba velika zvijezda, koja goraše kao svijeća, i pade na trećinu rijeka i na izvore vodene.

11. I ime zvijezdi bješe Pelen ???; i trećina voda posta pelen, i mnogi ljudi pomriješe od voda, jer bijahu grke.

12. I četvrti anđeo zatrubi, i udarena bi trećina sunca, i trećina mjeseca, i trećina zvijezda, da pomrča trećina njihova, i trećina dana da ne svijetli, tako i noći.

13. I vidjeh, i čuh jednoga anđela gdje leti posred neba i govori glasom velikijem: Teško, teško, teško onima koji žive na zemlji od ostalijeh glasova trubnijeh trojice anđela, koji će trubiti.

Sta vi mislite o ovome?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Maj 2011, 22:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Nisam cuo za tu kometu.
Ocigledene su promjene koje se vide ne samo na nasoj planeti, nego i u citavom univerzumu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Maj 2011, 22:53 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Elena je napisao:
I ime zvijezdi bješe Pelen ???; i trećina voda posta pelen, i mnogi ljudi pomriješe od voda, jer bijahu grke.

Pelin se na ukrajinskom kaže černobilj, znamo da je u Ukrajinskom Černobilju bila nuklearna havarija, ovde u Otkrivenju se pominje zvijezda a na zvijezdama se odigravaju nuklearni procesi.

O vezi ovog stiha iz Otkrivenja i havarije u Černobilju se može čitati na dosta sajtova.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 06:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Ja znam da ću doživeti starost, stoga nema opasnosti od ikakvog smaka barem tu gde sam i to je sigurno.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 09:47 
Korisnikov avatar

Paladin je napisao:
Elena je napisao:
I ime zvijezdi bješe Pelen ???; i trećina voda posta pelen, i mnogi ljudi pomriješe od voda, jer bijahu grke.

Pelin se na ukrajinskom kaže černobilj, znamo da je u Ukrajinskom Černobilju bila nuklearna havarija, ovde u Otkrivenju se pominje zvijezda a na zvijezdama se odigravaju nuklearni procesi.

O vezi ovog stiha iz Otkrivenja i havarije u Černobilju se može čitati na dosta sajtova.

Nisam to znala, to za Cernobilj, da je povezan sa tim dijelom iz Otkrivenja. Mada, ja bih opet to povezala sa necim sto pada odozgo... kometa "zvijezda", jer i pise " pade s neba ". A zvijezde su obicno na nebu. Meni se eto desilo da sam u momentu kad sam cula za taj komet " Elenin " odmah mi je na um pao taj citat iz Otkrivenja i taj naziv - Pelen, i to propraceno nekim cudnim osjecajem.

Da li se svi ti dogadjaji iz Otkrivenja trebaju tek zbiti ili su se vec desili, ili je citavo Otkrivenje vec u toku? Ja mislim da smo mi vec odavno u " poslednjim vremenima".

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 10:06 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Nešto se desilo a nešto tek treba da se desi. A tumačenje ovoga može da se odnosi i na neku kometu, jer stihovi svetih spisa nerijetko imaju višestruka značenja.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:12 
Korisnikov avatar

Adil je napisao:
Ja znam da ću doživeti starost

Kako znas? :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Znam, jer mi u viziji dato da ću se oženiti i imati djecu, i mislim da je to na zemlji, a obzirom da mogu reći da sam u četrdesetim, to mislim u smislu toga na starost.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 19:46 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Sasvim je prikladno da baš ti doneseš informaciju o ovom kometu, Elena :D
Taj dio Otkrivenja se odnosi na Černobilj,a simbolika padanja zbijezde s neba se odnosi na to da je nuklearna tehnologija "uvezena" na zemlju iz kosmosa.
Pa ipak, nijedan stih se ne odnosi samo na jednu stvar...
Vidjećemo. Ti imaš dobre impulse u posljednje vrijeme i ovo sigurno nije bez veze.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Maj 2011, 20:19 
Korisnikov avatar

goran je napisao:
Sasvim je prikladno da baš ti doneseš informaciju o ovom kometu, Elena :D

Da da... :D Da se ogradim, sasvim je slucajno da se i komet zove kao i ja. :D

Ali ova godina je bas burna. Burno je pocela a svasta nas jos ceka.
Zanimljivo je sto ce kometa negdje krajem godine biti u jednoj liniji sa Zemljom i Suncem. Tad ce nam biti najblize. Imam osjecaj da ce se u tom momentu desiti nesto veliko.. jedino, ako je nesto ne omete, pa promijeni kurs na Zemlju, e to bi onda vec bilo nepovoljno za nas.
Neki "proroci " prorekose nesto za mjesec oktobar ove godine. mozda to bude bas tad.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat