ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 19 Nov 2017, 22:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2010, 22:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Ovu spoznaju sam zapisao prije par godina. (2006)

Izraelski narod se poslije 40 godina lutanja po pustinji, trebao konacno skrasiti u fantasticnoj zemlji.

16. August 2006.
Imam jednu spoznaju:
Bosna je u obliku grozdja (pricali smo o tome u proslu nedelju)

Citao sam prije neki dan 4-tu knjigu mojsijevu
Izraelski narod je isao po pustinji faranskoj pa je JHVH rekao mojsiju da posalju uhode u zemlju Hanansku.da izvide kakva je zemlja i kakav je narod, jeli jak ili slab,mali ili veliki.Nakon sto su se uhode vratile iz zemlje rekli su kako je zemlja odlicna kako tece med i mlijeko i izvrsna za zivjeti kako je jak narod i ima jake gradove.
To je trebala biti zemlja u kojoj bi se konacno skrasili izraelci nakon lutanja po pustinji, trebali su je osvojiti i to je bila namjera JHVH.
Ali se narod pobunio i rekao bolje da se vratimo u Egipat jer necemo mi moci osvojiti tu zemlju,bicemo robovi u toj zemlji,izginucemo od maca itd...
Pa se onda JHVH razgnijevi i htio da ih satre sve. samo da nije bilo mojsija.

Kad su uhode isle da uhode zemlju mojsije je rekao :
Budite slobodni i uzmite roda one zemlje,a bilo je vrijeme grozdju

Ljudi koji su isli da izvide donijeli su iz te zemlje grozdje ! (Bosna =grozdje)
Oni koji nisu vidjeli tu zemlju, vidjeli su plodove, za njih je simol te zemlje grozdje.

Znaci sta je simbol te zemlje "Obecane" koja je krajnji cilj nakon dugog lutanja,gdje treba da se skrasi narod ? Grozdje !

Znaci mi se nalazimo u toj zemlji koja je krajnji cilj i nema vise lutanja...

A grozdje je zeleno kao sto je i boja Bosne a tamo ima sipaka i smokava

To je spoznaja
Tesa

Poslednji put menjao Alset dana 26 Jul 2012, 21:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04 Dec 2010, 22:59 

Pridružio se: 04 Dec 2010, 22:50
vao,bas pronicljivo :D
Bosna je u obliku grozda i obecana smo zemlja,dabome da jesmo,zato nas od svuda "resetaju"
Nit je perspektiva uoblicena nit' vidim crvene niti u postu postavljaca teme.
Cuj?Nasa Zemlja Bosna(Bosona)obecana?
Jesmol' i mi Bosanci nebeski narod slucajno?
Neko ti lijepo rece nit' tadasnji Jevreji imaju vezu sa sadasnjim,nit je Bosna kroz vijekove bila o ovakvim granicama(ne cijelim obimom 100%)nit' imas osnovu za debatu na ovom temu,samim tim' sto mi blage veze nemamo sa grodzjem,haj da si rek'o Hercegovina,haj' da si reko neku mediteransku zemlju al' dje nadje cijelu Bosnu i Hercegovinu?Ima jos trokutasith zemalja,a ako je BiH kojim slucajem obecana zemlja zahtijevam od Boga da nama Bosancima da status odabranog naroda.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Jan 2011, 14:49 

Pridružio se: 25 Jan 2011, 13:06
svi bi mi da je ovo naše i mi odabrani

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Dec 2011, 19:21 
Korisnikov avatar

Moje spoznaje su tačne, a neka misli ko šta hoće. Pokazaće se istina.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Dec 2011, 20:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Alset je napisao:
Nakon sto su se uhode vratile iz zemlje rekli su kako je zemlja odlicna kako tece med i mlijeko i izvrsna za zivjeti kako je jak narod i ima jake gradove.

Mozda je nekad teklo med i mlijeko... sad tece med i krv.. kao sto je i naziv aktuelnog filma Angeline Jolie koji je snimljen upravo u Bosni (u zemlji krvi i meda) http://www.filmski.net/vijesti/dugometr ... rvi_i_meda

Spoiler:
Konačno je objavljen naslov prvog igranog filma kojeg je režirala Angelina Jolie – priče o bosanskom ratu koja će se zvati 'In the Land of Blood and Honey'. Naslov aludira na ime za ovu regiju, Balkan, što se s turskog može prevesti i kao 'med' (Bal) + 'krv' (Kan). Ovi motivi slatkog i okrutnog bili su važni redateljici Jolie koja se dugo dvoumila kako nazvati film.

Priznala je da je riječ o teškom filmu, pa je htjela naći naslov koji bi pokazao publici što će gledati. Imala je listu s brojnim potencijalnim naslovima, a na kraju je obavila anketu na probnoj publici i najboljim se pokazao naslov 'U zemlji krvi i meda'.

Za one koji još ne znaju, riječ je o ljubavnoj priči između mladog Srbina (Goran Kostić) i Bošnjakinje (Zana Marjanović) koji ulaze u vezu, a onda počinje strašni rat u Bosni koji će ih razdvojiti. U filmu nastupaju još i Branko Đurić i Rade Šerbedžija, a Angelina neće glumiti, što je razumljivo jer je ionako imalo puno posla kao scenaristica i redateljica ovog zahtjevnog filma.

Film bi se u kinima trebao pojaviti 23. prosinca, a zanimljivo je da je sniman i na engleskom i na domaćim jezicima, pa će igrati u obje verzije, ovisno o tome gdje se prikazuje. Angelina je inače objavila novosti o svom filmu za vrijeme boravka u Cannesu, gdje predstavlja crtić 'Kung Fu Panda 2', a prati i svog partnera Brada Pitta koji danas ima premijeru filma 'Drvo života'.

Bosna se jos uvijek nije oporavila od (krvavog) rata.
Mozda nekad opet potece mlijeko umjesto krvi. Nikad se ne zna. :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Dec 2011, 21:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Meni njih dvoje prije liče na par koji bludniči, ne vidim tu ljubav dvoje.
To je lažna slika.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Dec 2011, 21:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Adil je napisao:
Meni njih dvoje prije liče na par koji bludniči, ne vidim tu ljubav dvoje.
To je lažna slika.

Ne znam kakav je film, tematika mi se ne svidja, ratne filmove ne volim... ni meni se ne svidja ovo sto sam vidjela u traileru... Skrenula sam paznju na film zbog naziva filma. To mi je prvo palo na pamet kad sam procitala uvodni post od Alseta..ono "med i mlijeko" i povezivanje sa Bosnom, to me odma asociralo na ovaj film koji je usput i snimljen u Bosni.
Bosni izgleda meda nece ponestati nikad, samo ce se mlijeko i krv smjenjivati sa vremena na vrijeme. Trenutno je vrijeme krvi - koje traje vec duzi period ... pa, mozda je i krajnje vrijeme da pocne opet mlijeko teci. :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Dec 2011, 22:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Krvari krvlju sa zapada što došla je,
Musti će sebe samu, a slično mlijeko neka potraži na istoku.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Apr 2012, 03:22 

Pridružio se: 16 Apr 2012, 04:51
Alset je napisao:
Moje spoznaje su tačne, a neka misli ko šta hoće. Pokazaće se istina.

Uh, uh, uh... Nisi li mozda Bozji apostol, prorok? Novi Petar, Pavle, Ilija, Mojsije?
Ne kazem da tvoje "spoznaje" nisu tacne (ne kazem ni da jesu, to samo Bog zna), ali budi oprezan s tim 100%-nim verovanjem u licna otkrivenja, poznavanja doktrina i sl. Meni su obicno odbojne crkve koja takva ucenja imaju - "Mi jedini imamo pravo ucenje i razumevanje i mi smo u pravu". Strasno odbojno mi zvuci. Istrazuj duhove - kaze Rec, proveravaj, moli, vidi da li je zaista tako! A i znaj da kako Rec kaze da i sam djavo nekad uzima oblicje sluge svetla i tako zavarava ljude.
Na stranu to, nesto mi ne deluje realno da ce Izraelci da dodju i naprasno se nasele u Bosnu (ili bilo gde na Balkanu)!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22 Apr 2012, 01:03 
Korisnikov avatar

Drago mi je da citas.
Ovo je spoznaja. Dali je netacno ? koliko ja poznajem SP, Bog je sudija na zemlji, a ne ti. Zasto da sudis nekome i radis njegov posao. Zasto? Imamo dovoljno svojih obaveza.
Mi ljudi (i Ja) volimo raditi ono sto mi mislimo da treba. Ja u zadnje vrijeme trazim da me uputi sta treba da radim, i mislim da bi tako trebalo raditi.

Bog me poznaje i zna ko sam, a da li me ti znas ?
Nisi dobro razumio,nisam nikad rekao da ce Izraelci doci u Bosnu.
Procitati Djela Apostolska 5,38-39

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat