ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 18:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2012, 04:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Nemirna dušo, nažalost tebe bolje čuje drugi nego ti sebe, tako da stoji ovo što ti kažu.
Prečesto si ojađen u nacionalnom i taborskom kontekstu. I onda iz tebe izbija što ne treba, a možeš ti bolje.

Moram priznati da ne razumijem tematiku i razlog pričanja u par zadnjih postova autora sajta na temu Pisma, a bilo je i ranije slične priče u temama. ... :roll: Kao da se priča samo da se nešto priča. Ili ja ne vidim.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Maj 2012, 21:49 
Autor sajta

Pridružio se: 13 Feb 2008, 08:13
Mislim da se može postaviti i pitanje koliko je (čak i) onaj koji nam je poznat kao Isus Hrist u stvari znao ko je i šta je on u stvari. Mislim da je uz sve što je imao (znanje ili "znanje") doživio određeno iznenađenje, u najmanju ruku da stvari nisu tekle onako kako je očekivao....A o apostolima da i ne govorim.
Možda ljepota ovog života i jeste u tom neznanju šta nas zaista čeka i s kim/čim imamo posla. Ljepota je u otkrivanju, upoznavanju, istraživanju...Jes' da mi to ponekad teško podnosimo, ali...ne bi ni valjalo da je drugačije.
To može ali i ne mora da ima veze sa pitanjem koje je ovdje postavljeno ("šta je Hrist"), ali mi je palo na pamet, pa, eto,....

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Maj 2012, 17:26 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Postoji jedna izreka: Ljudi kad bi znali u čemu griješe, nikada ne bi griješili.

Sam Hrist na krstu je rekao: Oprosti im jer ne znaju šta čine.

Te Hristove riječi imaju duboku pozadinu za koju da bi se zaista shvatila potrebne su godine i godine duhovne izgradnje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat