ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 18:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Dec 2012, 21:19 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Ostaje da kažeš šta je "mir" :)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Dec 2012, 21:55 

Pridružio se: 25 Nov 2012, 18:05
Da,....mir je nesto sto se neprica,vec "gradi".On je nesto sa cim se zivi i neda se lako pricati.Zavisi od situacije i onda se uocava.Ali,najvaznije je da je cinjenica da je produkt vernog coveka u zivotnim okolnostima.Mir je delo vernog coveka,ako se setis onog stiha:"Vera bez dela je mrtva"Isto tako je sa pojmom primanja U Jovanu1:12...Tesko je objasniti ali se vidi u zivotu prakticnom....Mozda a verovatno nema svako dar propovedfanja pa da je recit u objasnjenju.Mene to ne pogadja , zivim bez teznje da nekom utuvim moje uverenje vec rasterecen i uvjeren jer sam osvedocen svakodnevnim blagoslovima.. :seeya:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15 Dec 2012, 23:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 01:12
Da li se "gradjenjem mira" izvrsava Bozija volja ? Ne.
U Svetom pismu je puno primjera gdje su ratovanjem i ubijanjem vrsili Boziju volju.
Pa ima li nesto vaznije ? Vaznije je da svako za sebe radi duhovnu izgradnju i prepozna kad, sta i kako treba ciniti.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Dec 2012, 09:44 

Upravo tako-gradjenjem mira je plod duhovne izgradnje!
Zasto navodis stari zavet i ratove u kontekstu Bozije volje kad je rec o gradjenju mira?
Mislim da novi zavet treba da bude u centru paznje hriscana jer"da je stari valjao novom se nebi trazilo mjesto".

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Dec 2012, 10:49 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
Ako Stari zavjet treba zanemariti zašto ga je Isus Hrist ispunio?
Mnoge stvari je uradio....da se ispuni Pismo.

Znači li to da treba negirati 10 božijih zaopovjedi? :D
Ili treba uzeti samo ono što se nama sviđa? :shock: :shock: :shock:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Dec 2012, 17:18 

Nisam rekao da ga trba zanemariti.To su tvoje reci.
"Sve je pismo od Boga dano..."
-------------------------------------------------
Deset Boziji zapovesti po mojem shvatanju sada kad imamo Hrista,dobre samo toliko da pokazu koliko je covek nemocan pred grehom,slab ...."Ako zgresis u jednom kriv si za sve.."
Nije li Hristos(spasitelj) ispunio i mi verom u njega smo oslobodjeni krivice greha.Dakle,Isus sin Boziji je zastupnocka zrtva.
Nema Khali uzimanja samo ono sto nam se svidja,to je Boziji plan spasenja

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Dec 2012, 09:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Paladin je napisao:
Svi sigurno imamo svoja nekakva mišljenja o tome šta to znači. Ali mišljenje je samo mišljenje, ono ne znači da smo pogodili suštinu i istinu, ne znači da smo u pravu.

Ako su sve samo misljenja i svako iznosi samo svoje misljenje, onda se moze reci da NIKO nema blage veze o tome sta je zapravo sustina i istina. :|
Kako prepoznati da li se radi o pravoj istini ili se radi o licnoj istini skrojenoj na osnovi sopstvenog misljenja, poimanja i shvatanja ?
Nekad i necije misljenje (iako je samo misljenje) moze nekome pomoci (ili odmoci) u njegovom misljenju.
I misljenja imaju svoj nacin nastajanja... Misljenja nastaju povezivanjem nekih cinjenica, kroz iskustvo, oslanjajuci se na osjecaj, intuiciju ( jedan od najpouzdanijih nacina da se dodje do ispravnog razmisljanja i istine)...

Paladin je napisao:
Šta su ugodna djela?

Sta nisu?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Dec 2012, 18:59 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
CARSIJA,
sve je ok to što kažeš. Ali, šta znači vjera u Isusa Hrista? Kako je možeš objasniti svojim riječima nekome ko nikad nije čuo za njega. Ko je uopšte Bog?

"Nije li Hristos(spasitelj) ispunio i mi verom u njega smo oslobodjeni krivice greha." Kako? Evo hajde, uzmimo da ja nisam nikad čula za ovo. Kad mi ovo kažeš to meni izgleda kao y=1/e-1.
Svojim riječima, kako?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Dec 2012, 19:43 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Elena je napisao:
Ako su sve samo misljenja i svako iznosi samo svoje misljenje, onda se moze reci da NIKO nema blage veze o tome sta je zapravo sustina i istina. :|

Da.
Možda ne baš niko ali malo ko.
Zastrašujuća pomisao, zar ne :), jer smo navikli da mislimo drugačije i volimo da mislimo drugačije, posebno o sebi.

Elena je napisao:
Kako prepoznati da li se radi o pravoj istini ili se radi o licnoj istini skrojenoj na osnovi sopstvenog misljenja, poimanja i shvatanja ?

Odlično pitanje. Ne znam odgovor ali reći ću šta u ovom trenutku mislim o tome (to je opet samo mišljenje :)): možda je najsigurnije poći od toga da sigurno nemaš uvid u pravu istinu :)
Mislim da je uvid u pravu istinu više Stanje nego što je to intelektualna stvar kod koje možeš da imaš sumnju da li je to prava istina ili nije. Kad je imaš znaš da je to to, ali ne intelektom nego Sobom. Čim nisi sigurna znači da je još uvijek nemaš.

Inače o tome da je mišljenje samo mišljenje već postoji tema koja se baš tako i zove pa o tome možemo nastaviti tamo

viewtopic.php?f=30&t=657

Elena je napisao:
Sta nisu?

Mnoga nisu.
Možeš li razmisliti o tome koja bi možda mogla biti grupna definicija za ugodna djela, ili za neugodna? Znači ne da nabrajaš šta misliš da su ugodna ili neugodna djela, nego neka opšta definicija, kakva bi ona mogla da bude?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Dec 2012, 20:19 

Koristio sam reci "ovo je moje misljenje" u kontekstu kako bi bio sto fleksibilniji prema onima koji citaju temu.Bilo bi grubo reci ovo je istina i zakljucaj temu...!Nepada mi napamet tako nesto jer smatram da forum ijeste razmena misljenja.Ali sam primetio da to tesko zazivljuje posebno kad je neko nov...
Mozda sam trebao reci "ovo je moja vera (ne veroispovest) ...Ono sto sam primetio to je da se ne razlaze stih na sastavne djelove,netrazi se srz...Meni licno je nepojmljivo tako proucavanje bozije reci!
-------------------------------------------------------------------------
@Elena:Daj mi stih iz Biblije sa kojim branis svoj stav u vezi ove teme!
-------------------------------------------------------------------------
@Khali:Nisam li uvek pisao svojim recima?(osim citata-mada ni oni nisu kopirani)
Mislim da sam o tome pisao-sta smatram vjerom u Isusa Hrista.
VJERUJEM da je on sin Boziji,utjelovljeni Bog,drugo lice svetog trojstva.Rodjen od djevice Marije,bezgresno zacet Duhom Svetijem,bez mane i greha umro razapet na krstu golgote, treci dan vaskrsnuo,pobedivsi smrt

Vjerujem da je poslao "Utesitelja" Duha Svetoga da nas uci i vodi kroz svoju rec jer bez svakodnevnog citanja Biblije i Razgovora sa Bogom kroz molitvu -nemocni smo.VJERUJEM da on cuje moje molitve i zahvaljivanja.Da me uci i usavrsava u veri i trpljenj do onog dana kada ce
doci.Znam da nisam nista zasluzio da je to njegova milost!
----------------------------------------------------------------------
@Paladin"Ugodna djela?Definicija....?
Zivot hriscana treba da je praksa
"Decice moja ne ljubite se recju i jezikom nego delom i istinom"
Nisam siguran da je 1.Jovanova 3:16
Nebih da ispadne da delim lekcije svakom pojedinacno,ali mislim da je odgovor nesto prirodno u ovoj situaciji.

Poslednji put menjao CARSIJA dana 17 Dec 2012, 21:06, izmenjena 2 puta

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat