ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 20 Nov 2017, 14:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Dec 2012, 20:46 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
I šta imaš (dobijaš) od te vjere?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Dec 2012, 21:14 

Pridružio se: 25 Nov 2012, 18:05
Zasto da se hvalim kad sam dobio(od Boga)?!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Dec 2012, 08:42 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2010, 22:51
CARSIJA, ne nalazim ja greške u tvojim tekstovima pa da ti postavljam ovakva pitanja, da ne shavtiš pogrešno.
Sve to što si rekao stoji. Bez svakodnevnog čitanja, molitvi i usavršavanja nije ni moguće ići.
Nastavi i dalje tako, nije to pogrešno, samo se ne drži dogmi, mišljenja, ubjeđenja, pusti da Duh Sveti ti pokaže ono što je ispravno za tebe....a kad kažete: znamo, vaš grijeh ostaje
Znaš li još uvijek sve kao što trebaš znati?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Dec 2012, 09:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Paladin je napisao:
Možeš li razmisliti o tome koja bi možda mogla biti grupna definicija za ugodna djela, ili za neugodna? Znači ne da nabrajaš šta misliš da su ugodna ili neugodna djela, nego neka opšta definicija, kakva bi ona mogla da bude?

Covjek je stvoren na sliku Boziju. Ako je Covjek slika Bozja, onda mora postojati nesto sto je zajednicko za Boga i Covjeka. Sve sto cinimo Sebi i drugom Covjeku, to cinimo i Bogu. "Ne cini drugom ono sto ne zelis da drugi cini tebi..."- s ovim je dosta kazano; + deset bozijih zapovijesti, koji nisu dani bez razloga.
Rekla bih da bozanski dio covjekove prirode stremi ka tome da Covjek zivi u harmoniji i miru sa drugim ljudima, drugim zivim bicima, sa prirodom... sve sto ne narusava dusevni mir covjeka i ravnotezu prirode (i covjeka) - nazvala bih ugodna djela. A sve ostalo je suprotno. A svako treba da zna za sebe kako se osjeca kad cini ovo ili ono, sta se u njemu desava pri tome, da li mu to pricinjava zadovoljstvo ili se gadi sam sebe zbog toga sto cini.
A tu je i kajanje. Zbog cega u covjeku postoji takva jedna mogucnost stanja kao sto je kajanje?!

Spomenuste gradjenje mira. Bog uvijek zeli MIR medju ljudima, pa cak i ako dozvoli da dodje do nekog veceg sukoba, krajnji cilj je - dostignuce mira. Da bude ugodno - i njemu i nama.
Bolna je i sama pomisao na to da Bog recimo od mene trazi/ocekuje da uradim nesto srahovito, da bi kroz to proizaslo neko Dobro. To bih nazvala Zakonom Zivota. Valjda tako treba biti. Ovo vrijeme u kojem zivimo nije nimalo jednostavno i bajno. Sve se desava s razlogom i dosta toga izgleda nejasno i neshvatljivo ...

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Dec 2012, 09:56 
Korisnikov avatar

CARSIJA je napisao:
@Elena:Daj mi stih iz Biblije sa kojim branis svoj stav u vezi ove teme!

Zasto mislis da "branim" svoj stav? Nemam potrebu da se branim, ne napada me niko. :D Pricamo. :)
To je samo moj licni trenutni stav, moje trenutno vidjenje i poimanje. Sam citat tu ne pomaze mnogo. Duhovnim sazrijevanjem se mijenja i znacenje i shvatanje tih istih citata.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Dec 2012, 19:37 

Pridružio se: 25 Nov 2012, 18:05
@Elena
Mislim da nisi upravu... :(

viewtopic.php?f=6&t=700

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Dec 2012, 21:24 
Korisnikov avatar

CARSIJA je napisao:
@Elena
Mislim da nisi upravu... :(

Imas pravo da mislis sta god hoces, to je tvoje pravo. U redu ako tako mislis, ja tu ne mogu nista. :)
Znas kako je kod mene. Ja ako sam sigurna da razumijem nesto u Svetom Pismu, to cu i iznijeti citatima i potkrijepiti argumentima ( a i to jos uvijek ne mora nista da znaci, niti da sam u pravu niti da nisam).
Dosta toga ne razumijem, to nije neka tajna, ako iko postavlja pitanja ovde na forumu onda sam to ja. :D
Iznosim onoliko koliko shvatam i razumijem. Prije nekih 5-10 godina sam jos manje razumjela, tu nije bilo nikakvih citata , niti sam znala gdje sta da trazim. Sad barem znam gdje cu sta naci u slucaju da mi zatreba.
Ali treba biti oprezan, ne treba uzimati uzalud Ime Gospoda Boga svoga.

Svako dobro. :seeya:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Dec 2012, 22:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Elena je napisao:
ne treba uzimati uzalud Ime Gospoda Boga svoga.

Interesantno je da islamska predaja tvrdi suprotno, npr. pri zaklinjanju i uopšte, u mnogim prilikkama da se spominje ime Božje.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Jun 2013, 12:18 

Pridružio se: 26 Avg 2010, 18:56
U Luki (20:36) stoji zapisano: ".. i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.
Hrist je apostolima dokazao da je ustao u tijelu, a negdje potkraj Mateja stoji i da su iz grobova ustala mnoga tijela svetih koji su pomrli (u trenutku njegove smrti), a po vaskrsenju Hristovom su ušli u sveti grad i pokazali se mnogima.

Dakle, lako je dokazati. Umreš, vaskrsneš i to je to.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03 Avg 2013, 06:42 

Pridružio se: 02 Avg 2013, 08:05
Postovanje svim ucesnicima foruma,
da se vratimo na glavnu temu. Dakle, prilikom oplodnje muskarac izluci izmedju 200 i 400 miliona spermatozoida. Bioloski otac nije u mogucnosti da odluci koji od tih spermatozoida ce postati zivo bice. Dakle postoje dvije mogucnosti, da je izbor stvar slucaja ili drugo da postoji Vise Bice ili Visa sila koja je izmedju toliko miliona izabrala BAS VAS i zato ste izabrani i Bozji sinovi i zato je Bog nas nebeski otac. Zivot je dar i dobitak veci na bilo kojoj lutriji.
Biblija spominje iskljucivo Bozije Sinove, ali to se odnosi i na muskarce i na zene jer po Kristu su svi jednaki, vidi u pos. Gal. Termin sin se koristi da bi oznacio nasljednika, dakle mi nasljedjujemo od Boga prije svega kreativne osobine, jer je Bog prije svega Stvoritelj odnosno Kreator. Modeli ovog svijeta koji nam se svjesno ili nesvjesno namecu, odvajaju nas od nase kreativne sustine dakle od Boga. Bog stvara jedinstveni odnos sa svakim covjekom i zeli da svaki pojedinac na jedinstven nacin ispoljava svoju kreativnost, a to moze ako je u spoju sa izvorom kreativnosti dakle Bogom. Za sada toliko.
Lijep pozdrav svima
mozete pogledati i moje teme i propovijedi na homo iesus christus na you tube

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat