ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 21 Jun 2018, 03:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Apr 2014, 17:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
Pre nekog dužeg vremena sjetio sam se ovoga slučaja, pa želim da izložim.

Davida je bio napustio Gospod, razlozi su što je ubio uriju kojemu je oteo ženu, a potom davidov sin ubija drugog davidovog sina

pa je naletio Simej koji ga je psovao, i ono što sam ja uočio su varijacije u vremenu, naime ovo su stvari oko kojih se treba paziti, jer ono što danas je , sutra bi moglo biti obrnuto i u životu tako je.

Odmah na um mi padaju brojni u istoriji veliki ljudi koji su u biografijama bili progonjeni i zatvarani a da bi potom nadvladali i zavladali onim koliko im dato. Eto uzmite istoriju našu i svjetsku, odmah ćete vidjeti.

Simej je tema,

David se prošao jer je smatrao pravim, ali mu je zamjerio jer Simej nije bio u pravu, te je naknadno presudio protiv njega kroz Solomona, koji mu je presudio.

E sad koje je mišljenje Boga po ovom pitanju možda treba vidjeti u onomu što je bilo, a iza čega stoje i potvrđuju David i Solomon. Moguće je sve po Božjoj volji, a moguće da Bogu i nije drago, ja mislim da je Simej dobio što je tražio u svojoj nepravičnosti, i ovaj slučaj treba biti pouka u životima svih ljudi.

ako čovjek pogreši, dobiće kaznu, ali kasnije nek se čuva taj izvršioc kazne, jer Bog može oprostiti prvomu, i onda biva kažnjen drugi i to pravično.

prvi je dobar, a drugi naveden na zulum.

h

evo tih djelova

2. Samuilova, glava 16

5. I dođe car David do Vaurima; a gle, izide odande jedan od roda doma Saulova, po imenu Simej, sin Girin, i idući psovaše.
6. I bacaše se kamenjem na Davida i na sluge cara Davida, kojemu i s desne i s lijeve strane bijaše sav narod i svi junaci.
7. A Simej ovako govoraše psujući: odlazi, odlazi, krvopijo i zlikovče!
8. Obrati Gospod na tebe sve krvi doma Saulova, na čije si se mjesto zacario, i predade Gospod carstvo u ruke Avesalomu sinu tvojemu; eto te sada u tvom zlu, jer si krvopija.
9. Tada reče caru Avisaj sin Serujin: zašto da psuje ovaj mrtvi pas cara gospodara mojega? Idem da mu skinem glavu.
10. Ali car reče: šta je vama do mene, sinovi Serujini? neka psuje; jer mu je Gospod rekao: psuj Davida. Pa ko smije kazati: zašto tako činiš?
11. Još reče David Avisaju i svijem slugama svojim: eto, moj sin, koji je izašao od bedara mojih, traži dušu moju, a kako neće ovaj sin Venijaminov? Ostavite ga neka psuje, jer mu je Gospod zapovjedio.
12. Da ako Gospod pogleda na nevolju moju, i vrati mi Gospod dobro za psovku njegovu današnju.
13. I tako David sa svojim ljudima iđaše svojim putem; a Simej iđaše pokraj gore prema njemu jednako psujući i bacajući se kamenjem na nj, i podižući prah.
14. I dođe car i sav narod što bijaše s njim, umorni, i odmoriše se ondje.

2. Samuilova, glava 19

16. Pohitje i Simej sin Girin od Venijamina, koji bijaše iz Vaurima, i siđe s ljudima roda Judina na susret caru Davidu;
17. I tisuća ljudi bješe s njim od roda Venijaminova; također i Siva sluga doma Saulova s petnaest sinova svojih i dvadeset sluga svojih; i prijeđoše preko Jordana pred cara.
18. Preturiše i lađu da prevezu čeljad carevu i da učine što bi mu bilo ugodno. A Simej sin Girin pade pred carem, kad šćaše da prijeđe preko Jordana,
19. I reče caru: ne primi mi bezakonja, gospodaru moj, i ne pominji pakosti koju je učinio sluga tvoj u onaj dan kad je car gospodar moj izašao iz Jerusalima; neka car ne misli o tom.
20. Jer sluga tvoj vidi da je zgriješio; i evo došao sam danas prvi iz svega doma Josifova da sretem cara gospodara svojega.
21. Ali odgovori Avisaj sin Serujin i reče: eda li toga radi neće poginuti Simej što je psovao pomazanika Gospodnjega?
22. A David reče: šta je vama do mene, sinovi Serujini, te ste mi danas protivnici? zar će danas ko poginuti u Izrailju, jer zar ne znam da sam danas postao car nad Izrailjem?
23. I reče car Simeju: nećeš poginuti. I zakle mu se car.

1. Carevima, glava 2

1. A kad dođe vreme Davidu da umre, zapovjedi Solomunu sinu svojemu govoreći:
...
8. I eto, kod tebe je Simej sin Girin od Venijamina iz Vaurima, koji me je ljuto ružio kad iđah u Mahanajim; ali mi dođe na susret na Jordan, i zakleh mu se Gospodom rekavši: neću te ubiti mačem.
9. Ali mu ti nemoj oprostiti, jer si mudar čovjek i znaćeš šta ćeš mu učiniti, da opraviš sijedu glavu njegovu s krvlju u grob.
10. Tako počinu David kod otaca svojih, i bi pogreben u gradu Davidovu.
...

36. Potom posla car i dozva Simeja, i reče mu: sagradi sebi kuću u Jerusalimu, pa tu sjedi, i ne izlazi odatle nikuda.
37. Jer u koji dan izideš i prijeđeš preko potoka Kedrona, znaj zacijelo da ćeš poginuti, i krv će tvoja pasti na tvoju glavu.
38. A Simej reče caru: dobra je ta riječ; kako je rekao gospodar moj car, tako će učiniti sluga tvoj. I sjede Simej u Jerusalimu dugo vremena.
39. Ali se dogodi poslije tri godine, te utekoše dvije sluge Simejeve k Ahisu sinu Mašinu caru Gatskom. I bi javljeno Simeju: eno ti slugu u Gatu.
40. Tada usta Simej, i osamari svoga magarca, i otide u Gat k Ahisu da traži sluge svoje. I vrati se Simej, i dovede natrag sluge svoje iz Gata.
41. I javiše Solomunu da je Simej bio otišao iz Jerusalima u Gat, i da se vratio.
42. Tada car poslav dozva Simeja, i reče mu: nijesam li te zakleo Gospodom i nijesam li ti tvrdo rekao: u koji dan izideš kuda mu drago, znaj zacijelo da ćeš poginuti? I ti mi reče: dobra je ta riječ koju čuh.
43. Zašto dakle nijesi držao zakletve Gospodnje i zapovijesti koju sam ti zapovjedio?
44. Potom reče car Simeju: ti znaš sve zlo za koje zna srce tvoje, što si učinio Davidu ocu mojemu; Gospod vraća tvoje zlo na tvoju glavu.
45. A car će Solomun biti blagosloven i prijesto Davidov utvrđen pred Gospodom dovijeka.
46. I zapovjedi car Venaji sinu Jodajevu, te izide i uloži na nj, te pogibe. I carstvo se utvrdi u ruci Solomunovoj.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12 Dec 2014, 21:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
naišao sam na hadise koji kažu i ovo i ono o ovoj temi
mislim da je bitna istina i osnov i stoga treba ovako ili onako postupiti

Prikačeni fajlovi:
Sunen Ebu Davuda 6__4356.PNG
Sunen Ebu Davuda 6__4356.PNG [ 160.36 KiB | Pogledano 6746 puta ]
Sunen Ebu Davuda 6__4357.PNG
Sunen Ebu Davuda 6__4357.PNG [ 68.22 KiB | Pogledano 6746 puta ]