ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Maj 2018, 14:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 666 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Apr 2014, 21:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
„Onaj koji poznaje veštinu živeti sa samim sobom ne zna za dosadu“. Mudrost leži u unutarnjem životu i povlačenju u sebe. „Mudrost, to je biti siguran da je čovek srećan samo u toliko u koliko se obogati bogastvom duha“. To je ideal Erazma Roterdamskog; on je osnova njegova skepticizma.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%95%D1 ... 0%BA%D0%B8

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Apr 2014, 21:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
Magarac

Jednog dana u seljakov bunar upadne magarac. Dok je životinja satima sažaljivo njakala, seljak je pokušavao smisliti način kako da spasi magarca.

Napokon je odlučio da životinju, budući da je već stara, a bunar i onako suv, nije vredno spašavati. I zato pozove susede da mu pomognu da zajedno zatrpaju magarca. Svi zgrabiše lopate i počeše bacati zemlju u bunar. Nakon nekog vremena seljak pogleda u bunar. Bio je silno iznenađen prizorom...

Naime, magarac bi svaku lopatu zemlje otresao sa svojih leđa, te je iskoristio kao stepenicu na koju bi se popeo. Tako je ubrzo bio vrlo blizu vrha. Naposletku je jednostavno zakoračio preko ruba bunara i srećno iskočio!

NARAVOUČENIJE: U životu ćeš morati pretrpeti brojne probleme.Tajna tvog uspeha sastoji se u tome da svaki problem zbaciš sa svojih leđa i iskoristiš ga kao stepenicu da se popneš korak više!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09 Apr 2014, 04:12 
Korisnikov avatar

Elena je napisao:
NARAVOUČENIJE

E to zovem jakim jezikom, ali ne za usta potvorenaka, već srčanih duhovnih junaka.
A stradalnici se vide u takvim vremenima.
Uspješan za svijet biti npr. danas može biti loš čovjek,
uspješan u Božjim očima može biti i stradalnik - pobjednik.
npr. lot

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20 Maj 2014, 18:43 
Korisnikov avatar

OPTUŽBE U VEZI BLUDA!
|FB-profil: Abd Kerim|

:thumright:
Poznati islamski učenjak, imam Šafija, jedne prilike je sjedio sa svojim učenicima i podučavao ih određenim pitanjima iz islamskoga prava.

Međutim, njegov ders je prekinula drsko jedna žena koja je povišenim tonom, upirući prst u imama, govorila: „Imamu, zar da danas držiš ders svojim učenicima, a sinoć si počinio blud samnom?!“

Svi zaćutaše i pogledaše u imama Šafiju. Zar njihov učitelj i uzor da učini nešto što je očit grijeh? Još se više začudiše kada vidješe da Imam nije zanijekao optužbu, nego je samo gledao u ženu, nakon čega je rekao:

„Ženo, koliko tražiš da ti platim?“

Neki učenici ustadoše i napustiše mjesto, dok su drugi ostali da posmatraju ovaj čudan događaj.

Imam Šafija reče prisutnima: „Smatrajte me kao datulu! Ono što je dobro od nje pojedite, a ono što ne možete iskoristiti, (misleći na košpicu), to bacite!“

Učenici još nisu mogli da povjeruju u ono što se dešava. Žena je i dalje stajala pored Imama i optuživala ga za grijeh.

U tom trenutku čula se buka. Ljudi su uzvikivali: „Vatra, vatra!“

Jedan čovjek priđe skupu i obrati se ženi koja je optužila Imama.

„Ženo, tvoja kuća gori! Požuri!“

Međutim, ženi tada ni na kraj pameti nije bila kuća. Njoj su tada na pameti bila njena djeca koja su ostala u kući nakon što je ona izašla.

„Djeca! Moja djeca!“- vikala je jadna žena.

Svi prisutni potrčaše prema mjestu odakle se viorio gusti dim. Među njima je bio i imam Šafija.

Kada stigoše pred zapaljenu kuću, Imam čuvši dječiji plač, utrča u kuću, te nakon par minuta izađe sa djecom u rukama. Nisu bili povrijeđeni. Majka je odahnula i prišla svojoj djeci te ih počela grliti.

Slomljena žena zatim ustade i reče: „O skupe, svjedočim da su me Jevreji natjerali da optužim imama Šafiju pred njegovim učenicima, kako bi mu ukaljali ugled među ljudima!“

Mnogi osjetiše olakšanje kada čuše te riječi. Zar smo mogli i sumnjati u takvog čovjeka?

Ipak, učenici su tražili objašnjenje od Imama zbog toga što na početku nije zanijekao ženinu optužbu.

Imam reče: „Da sam zanijekao njenu tvrdnju, vi bi se podijelili u dvije skupine. Jedna skupina mi ne bi povjerovala i nastavila bi u tome, koliko god da ja negirao svoju umješanost, a druga skupina bi mi možda povjerovala, ali bi u njihovim dušama uvijek ostala trunka sumnje u moju iskrenost, PA SAM ODLUČIO DA SVE PREPUSTIM ALLAHU. Ne pravdajte se mnogo, koliko god da mislite da ste počinili nepravdu i koliko god da ste na meti klevete i insinuacija! Prepustite stvar Allahu! On zna ono što vi ne znate.”

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Jun 2014, 06:13 
Korisnikov avatar

"Ako želite uništiti neku naciju bez rata, neka golotinja i razvrat postane normalna pojava kod omladine"
(Salahuddin Ejubi, rhm)

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Jul 2014, 21:11 
Korisnikov avatar

i faraon je mislio da je bog,...
a onda Bog se javio.

uvijek je bilo onih u statusu faraona,

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16 Okt 2014, 05:20 
Korisnikov avatar

https://www.facebook.com/pages/Omer-ibn ... 48?fref=nf

jako dobri kratki poučni citati na fb

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18 Jan 2015, 18:30 
Korisnikov avatar

jedna slika u periodu razaranja jerusalima i hrama u 1 veku
govori se o titu i vidi dalje glad

Prikačeni fajlovi:
Jerusalim - Sajmon Sibag Montefjore________29.PNG
Jerusalim - Sajmon Sibag Montefjore________29.PNG [ 173.33 KiB | Pogledano 7157 puta ]
Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Jan 2015, 21:46 
Korisnikov avatar

Allah je ljubomoran ako nekome previse posvecujes paznju i volis ga toliko da samo na njega mislis. Taj koji mu se toliko povjecujes je isto kao ti stvorenje, on te moze ostaviti radi jedne greske. Allah svog roba nikad ne ostavlja na cjedilu. Samo je Allah dostojan da se obozava i da se voli, da se Njemu cini ibadet i da radi Njega saburis, trpis i podnosis sve nedace.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08 Feb 2015, 15:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
NAOPAKE CIPELE
Pavica J. Veljovic

" Eto, nisam umela da se promenim. Ja sam velika neumelica, da se razumemo odmah.
Jednom sam stvarno probala. Eto, da učinim ljudima. Da vidim šta oni zaista žele. Sem da oblikuju po svome.
Zamenila sam levu i desnu cipelu u svaku ušavši suprotnom nogom od predviđene. I srcem. Hodala sam tako naopaka čitav dan. Među ljudima. Jedni su prilazili, zagledali me, ispoljivši svoje verske afinitete, gledali u cipele i odlazili u čudu. Drugi su pak, prišavši, pokušali da me izuju, nametnu svoju obuću, obuju kako treba, gunđali, psovali, savetovali, pa potom i oni odlazili. Treći su samo brzinski prošli ne podigavši glavu, nezainteresovano bacajući letimičan pogled, bez reči, nekako nezadovoljni viđenim, ali bez ikakvih pitanja. Četvrti su bili opasni. Njih sam i sama zaobišla dok sam osećala kako me prate u stopu, pogleda uprtog u korake, kao da ih broje, kao da čekaju trenutak kada će iskočiti pred mene i reći da znaju bolje, da ne valja tako, da su oni najpametnije korake već učinili.
Svi su gledali u cipele. Takvi su ljudi. Žele da te promene, a niko od njih ni pogled da digne ka onome što ste zapravo poneli na taj naopaki put. Ne rekoh li da sam ušla u cipele sa obe noge? I srcem.
Jedino što se toga dana promenilo je- vreme. Nikako se nisam uklapala u ono što su ljudi zamišljali da će stvoriti. Ne znam gde je zapelo.
Možda da ipak svakog prihvatamo onakvog kakav jeste.
Manje bi bilo žuljevitih tabana.
I više nas naopakih.
Ne zamerite. Makar sam probala."

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 666 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat