ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 16 Nov 2019, 23:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jul 2012, 10:44 

Pridružio se: 21 Jun 2011, 13:08
Kazu da nema ogranicenja. Licno ne znam, sem onog sto je bilo receno o tom Stanju Sahaja Samadhija.

Vjerovanje i Nevjerovanje dvije strane jednog novcica. Sasvim je normalno ako si nekom Vjerovao da mu nakon nekog vremena ne Vjerujes. Vjeruje i Ne-vjeruje isti taj Um. Prihvata sto mu se svidja a odbacuje ono sto mu se ne svidja.
Sto znaci da u sebi nije ni imao namjeru da Postigne nesto Istinsko, vec samo da sam sebe opravda, da si neko iskustvo ili nesto sto naziva Postignucem te kada to vise nije bilo u skladu sa Umom ili Ocekivanjem koje mu je ostalo, on napusta Majstora i Ucenje trazeci dalje ili pokusavajuci dokazati kako je njegov Majstor samo Majstor nizeg nivoa, i da je sada nasao viseg.
Onaj koji ne poznaje svoje Neprijatelje ne moze da pobjedi na bojnom polju Uma ili Unutrasnjoj Mahabharati.
Ist tako onaj koji ne postuje svoje Neprijatelje i ne voli ih kako mozes da ih pobjedi a da se ne pretvori u jos veceg Neprijatelja unutar sebe?
Ono sto Ezotericna Ucenja govore nije Postizanje, vec je uvijek naglasak na Preprekama. Nemas sta da postignes, jer to sto se Postize, vec je Predispozicija Covjeka, ali ima mnostvo Prepreka koje sprecavaju Covjeka da "postigne" nesto. Jedna od njih je upravo Samovolja, Tvrdoglavost, Umisljenost, Fanatazija, Ocekivanje, Ubjedjenje, Sebeljublje, Ponos, Sujeta.. itd.. itd..
Ono sto se trazi od Ucenika jeste predaja Samovolje i Sebeljublja kada krene Stazom.
Licno znam koliko te to moze potkopati, sto iz svog iskustva na sebi, sto iz iskustva sa drugim ljudima iz Rada.

Sve dok ima neko ko je opijen Stanjem nije nista postignuto, vec su otvorena vrata Ambisa u koji se lako upada. Nema KO da STA postigne. Jer onaj koji Postize nesto ili zeli da Postigne je upravo Um ili ti Egoisticna "ja" u nama. Otuda i stroge smijernice da Covjek mora da zna koja "ja" ili dijelovi Licnosti zele nesto da Postignu, s kojeg mjesta u nama nastupa Motiv i Cilj, koje "ja" iza toga stoji, i slicno.
Kada si Svjestan, u punom znacenju te rijeci (da to naglasim), onda NEMA KO da zeli nesto da postigne, jer je onaj koji bi postigao ostao u Mehanickom Dijelu nas samih, nasih Funkcija ili ti Centara. Nema STA da se postigne jer sve sto ta mala "ja" ili ti dijelovi Licnosti projektuju se vidi kao takvo kakvo jeste, Projekcija, Ideja, Umisljenost, Fantazija.. itd.
Onaj koji BITISE, tj. koji je Opusteno Svjestan Sebe, on ili ona ne idu nigdje jer Cilj nije u Vremenu i Prostoru. Cilj nije u Dostizanju ili Postizanju. Nema KO jer je onaj "ko" ostao u Vremenu i Prostoru Uma, a Bice ili ti BITISANJE nema veze sa Prostorom i Vremenom.
Ako na taj nacin cujes komantu svog Majstora "da to jos nije to" onda DIREKTNO PERCEPIRAS, ali jasno znas da svako tumacenje dolazi iz ogranicene Osobnosti i samim tim ogranicenog pogleda unutar Vremena i Prostora. A Vrijeme i Prostor se gradi po Razinama Ispoljenja ili Gustoci Vibracije Apsolutne Tvari. A ono sto Jesi dolazi sa Nivoa Vremena i Prostora koje mi nazivamo Vjecnost ili Bezvremenost, ili Besmrtnost.

Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svjetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mračan kao Ambis u koji se moraš spustiti, da bi pronašao Ono za čim tragaš. U praznini Ništavila Ja postojim!

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat