ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 27 Maj 2018, 14:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Razgovori
PostPoslato: 06 Maj 2014, 03:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
ova kiša me raduje što pada već mjesec dana, znakovito je to
ovih dana od 1maja jutarnje šetnje gradom su mi ko u džennetu na tren, vrijeme sunca je prelijepa
volim onu stazu široku kod borčevog stadiona , ima zelenila
što se tiče 4ruke svjetala stadiona, impozantno mi je, ali recimo neko bi tribine još uzdigao više njih

nema više useljavanja, mislim da će rast slab biti
čudo samo može ojačati ovaj grad, a ja kao da mu i ne pripadam, niti ga želim
živjela okolna priroda! živio grad ponir!

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13 Jun 2014, 12:36 
Korisnikov avatar

kako ono vrijeme na nebesima sporije ide nego na zemlji?
kako astronaut provede recimo 1g u svemiru, a na zemlji prođe 5 g
kako?
to je bitno iz ugla posmatranja zbivanja, ljudi npr. često vape za pomoć i onda ona sporije uglavnom dolazi mada može i u trenu
dakle ima nešto u vremenu/nima

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07 Jul 2014, 09:20 
Korisnikov avatar

na al džeziri tv kanalu neki dan komentiraju pojavu radnji koje otkupljuju zlato,
i sve su rekli na što i pomisliti ne možete zašto su te radnje otvorena,
samo nijednu riječ nisu rekli o onomu što je meni prvo na um palo kad sam vidio te radnje a to je,
da velikaši zapadni na taj način osiromašuju zemlju izvlačeći poslednja bogatstva u zlatu iz te zemlje od ljudi.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28 Avg 2014, 10:01 
Korisnikov avatar

Počeo sam pisati knjigu budući da sam u periodu života kad bih trebao nešto reći , nekome, da ostavim iza sebe, ali kao i ostala vjerska društvena literatura ne za svakoga, već za one koji žele, obzirom da sam u izvjsesnoj zrelosti, pa bi trebalo da napišem knjigu, i na polovini jesam, ako nisam i više, međutim neće to biti knjiga od par stotina strana što bih i želio, jer toliko ne mogu, već će biti knjižica od par desetina strana koju ću možda kasnije ujediti sa ostalim knjižicama ili knjigama, jer mislim iza sebe ostaviti više knjiga, jer to je kao da ostavite dijete za sobom.

Najbitnije što sam uočio jeste da su mi neke saznanja o svijetu došla na misli u toku samog pisanja dok sam razmišljao, kao da mi je neko na um dao, i to me iznenađuje, u čemu sam vidio korist da se piše, pa i da ne objaviš.

Prva spoznaja je bila što se tiče ljubavi, mislim da koliko god čovjek nešto voli, svaka ljubav na zemlji ima kraj, i ostavi tragove bola, najviše boli, što se najviše voli. Mislim da su bračni supružnici jedno drugom najviše bola dali primili i najviše osjećaja.

Drugo, razmišljajući o društvu i sitemu uvidio sam zašto npr. političari, ljudi i sistem funkcionišu kako je, bez istine, bez objašnjenja, i nisam u poziciji niko da ikoga optužuje već da se pozabavi svojim. Jednostavno svi mi imamo izbor, ljudi biraju, svijet nije raj, već čistilište, i mi moramo da pretrpimo neke stvari, to je tako dato, a na nama je da uradimo što bolje za sebe i oko sebe.

Ne valja iskreno govoriti, ali moguće je da kada završim knjigu (razmatranje) da ću je i postaviti na net ili ovdje, to je dovoljno.

Inaće pišem za svog stava o svijetu djece, mladih i zrelih osoba dotičući se i kasnije zrelosti i starosti, dakle pišem kao čovjek strednjeg doba o onomu svemu što čovjeka okružuje na zemlji i u društvu kroz periode odrastanja i stvari ove i one s kojima se čovjek susreće, u ovom slučaju sa mog pogleda, znajući da svako ima svoj pogled, i da jedan pogled i iskustvo ne mogu obuhvatiti istinu o čudu kakvo je život.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30 Avg 2014, 17:55 
Autor sajta
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 19:50
Ponirski je napisao:
Najbitnije što sam uočio jeste da su mi neke saznanja o svijetu došla na misli u toku samog pisanja dok sam razmišljao, kao da mi je neko na um dao, i to me iznenađuje, u čemu sam vidio korist da se piše, pa i da ne objaviš.

Jeste, baš tako. Kad se zapisuje frcaju ti druge stvari koje su povezane sa tim.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10 Sep 2014, 21:14 
Korisnikov avatar

ograda je promjena sistema kao što bi iz socijalizma u tzv.demokratiju.
zato mislim da ništa od izbora i glasanja,
mislim da treba mijenjati sistem, ukinuti demokratiju, i ako ne vratiti socijalizam, a ono teokratiju, ili što drugo

više volim iskrenu diktaturu nego lažnu demokratiju

a sistema ima više, boljih i loših, pa treba znati izabrati, a ljudi su loši, zato možda nisu nam isti glasovi, možda nečiji glas vrijedi više, sve su to propitivanja

nemogućnost iskrenosti je znak lošeg

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17 Okt 2014, 04:00 
Korisnikov avatar

neki dan razmišljao sam o tome kako će srbi od raskalašenog naroda postati divlji ko hrvati i albanci, a time čvrsti i složni.
vjerovatno se trebaju držati zato samo granica srbije što im je neotuđivo.
ipak disciplina se javlja.
meni ovaj vučić sad izgleda prilično ok, međutim ima tamo ljudi huliganskog ponašanja.

dakle moguće da srbi idu boljem, ali ne crkveno, ne s Bogom još uvijek
inaće na paradi bi se veličao Bog, a ne čovjek i zemlja.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19 Okt 2014, 15:11 
Korisnikov avatar

http://www.avaz.ba/clanak/141472/mister ... tio-covjek

"Nije bilo vremena za manevar izbjegavanja"
MISTERIJE Skamenjeni piloti u šoku: Slijetali smo u Manchester, a pored nas je letio čovjek!

Slika
Piloti aviona Airbus 320 ostali su skamenjeni kad je pored njihovog aviona na visini od jednog kilometra proletio "leteći čovjek". Prišao je na udaljenost od svega stotinu metara, dok se avion spuštao prema aerodromu u Manchesteru.

Leteći čovjek nije imao padobran, koliko su piloti mogli vidjeti, a nije ga zabilježio ni radar, javlja Daily Mail.

- Posada ga je uspjela vidjeti na trenutak i nije bilo vremena za manevar izbjegavanja, a oni svoje pretpostavke rade tako da pretpostavljaju da je bila riječ o padobrancu. No, niko od njih se ne sjeća da je vidio padobran, saopštio je Airpox Board, komisija koja se bavi pitanjima bliskih susreta u zraku, prenosi jutarnji.hr.

Incident se dogodio u petak 13. juna, a službeni izvještaj navodi da je "nesretno i frustrirajuće" to što se nikako nije moglo potvrditi to što su piloti vidjeli na prilazu aerodromu u Manchesteru.

Nije bilo podataka o iskakanju padobranom u blizini aerodroma tog dana, balonima ili letovima pomoću takozvanih "wingsuit" odijela.

- To je potpuni misterij, rekao je avionski ekspert Chris Yates.

Kakav god to misterij bio, "leteći muškarac" već je prozvan "Supermanom od Macclesfielda".
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/141472/mister ... pqs96.dpuf

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27 Dec 2014, 18:14 
Korisnikov avatar

hm ne htjedoh reći bania luka
pa rekoh pania looka
možda ima veze sa pogledom na panoniju
znam da nema

Prikačeni fajlovi:
DSCF3952.JPG
DSCF3952.JPG [ 139.32 KiB | Pogledano 6787 puta ]
Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02 Jan 2015, 04:44 
Korisnikov avatar

brojevima se pripisuju značenja
npr tražim simboliku, Božju veličinu u tom
4-ka npr. može simbolizirati nešto slično
ili 3, ili 1 kao jedini
broj 5 gledam veoma optimistično, ali i druge brojeve
mislim da ova godina nosi dobro

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat