ČOVJEK SE
DUHOVNO, TJELESNO, FIZIČKI,
ENERGETSKI, MATERIJALNO,
UZDIŽE I NAPREDUJE
KADA ČITA, PRIČA, SLUŠA,
RAZMIŠLJA SRCEM, S LJUBAVLJU,
O BOŽIJIM STVARANJIMA, DJELOVANJU
I NAMJERAMA SA ČOVJEKOM NA ZEMLJI

duhovnaizgradnja.com forum

posjetite i sajt Duhovna izgradnja

Ovo je forum javnog karaktera i na njemu svako može da iznosi svoja razmišljanja koja su u skladu sa pravilima foruma, ali autori sajta ne stoje iza pisanja drugih učesnika

Danas je 16 Jul 2018, 07:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Snovi
PostPoslato: 11 Feb 2013, 19:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 06:16
1. Carevima, glava 3
5. I javi se Gospod Solomunu u Gavaonu noću u snu, ...

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Feb 2013, 18:03 
Korisnikov avatar

"Ko me u snu vidi, zaista me je vidio, jer se šejtan ne može pojaviti u mom liku." (Buhari)

Ovo kaže Poslanik.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07 Maj 2013, 16:33 
Korisnikov avatar

Na noć pravoslavnog uskrsa predjutro opet sam sanjao Svevišnjeg, kao dolazi kao veliki strah i obuzima me iz daljine, a ja izbjegavam i tražim spas izbavljajući se, kao probudih se.

Što sad? A što drugo? Svakako da ima onih koji žive opušteno ili spavaju, ja sam prilično opušten, svakako da se uvijek može ''poboljšati''. Činjenica je da smo podložni grijehu, svakako svako može barem na um staviti svoje poboljšanje.

Tumačim dvojako. Kad je tema.

Još da kažem Sila koja vlada univerzumom možda je najbolje reći ima druge dimenzije na koje mi nismo navikli u uobičajenim zemaljskim odnosima.

Strah koji sam u snu osjetio je vrlo velik, iskreno nešto slično u intenzitetu sam osjetio i na zemlji u nekim situacijama života s ljudima. Opet ljudi su ljudi, sve možemo na stranu staviti, ali jedino Bog je biće kojemu jedino treba ozbiljno stav imati, sve drugo na zemlji je prolazno, nebitno možda, iluzorno, međutim od zemaljskih stvari ovise ''one tamo stvari'', na onomu svijetu.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Jun 2013, 14:12 
Korisnikov avatar

Nočas sam sanjao vile.

Baš na ovom mjestu malo tamo pri toj Gugunovoj glavici na Kozari, više Šimića.

Noću, obučene u bijelo. išle su tim putem ka meni, mimo mene, jednu sam uspio uhvatiti i sebi priljubiti.
Tako beše.

Prikačeni fajlovi:
DSCF1797.JPG
DSCF1797.JPG [ 128.66 KiB | Pogledano 11286 puta ]
Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25 Jun 2013, 21:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2010, 11:16
I kakav osjecaj te obuzeo u momentu kad si ih ugledao.... vise prijatan ili neprijatan...?

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26 Jun 2013, 08:24 
Korisnikov avatar

Onakav kakvim žene gleda se, s tim što je ovo bilo više onako, ali nije strano.
Ne sviđa mi se kako sam uhvatio onu koju sam uhvatio u nekakav zagrljaj, pre nj je večina prošla.
Znaš kako bijelo izgleda noću ili na mjesečini, eto tako.
Ništa neobično.

San i nije nešto posebno ispunjen, jer ja nisam zadovoljan svojom postojanošću što kao grešan i ne mogu biti.

Bitno je da su sanjane vile, i nisu one nešto posebno, to su kao šumske djevojke, pa onda uzmeš sebi jednu, kao pokvarenjak.

Nedavno sam uslikao ovu sliku i vrlo lijepo je što sam na sličnoj livadi iza vidio tri srne koje kad su me ugledale su bježale, a uspio sam ih uhvatit sa foto ali izgledaju male na slici.

Nije neprijatno, neprijatan sam ja.

One su kao djevojke, čiste. Dostupne, ali prolaze kraj tebe.

Razlog zašto sam naglo postupio mi se ne sviđa mada ima veze sa mojom slabom strpljivošću, jer suviše kao dugo sam mimo ženskog svijeta, a uistinu mogao bih bez njega.

Žao mi je san bi bio bolji da sam ja bolji.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31 Dec 2013, 08:02 
Korisnikov avatar

A što vrijedi, vrijedi.
Sanjao sam Ponir i na jednoj od libvada sklanjam se ja da me niko od ljudi ne vidi kako bih odmarao u prirodi i pogledu, i tako sklanjajući se, dođem do nekog novog psa koji se tamo pojavio, ali nije strašno nešto prema meni, mada je zbog vlasnika. U taj mah pojavi se medvjed od koga sam ja osječao još manju opasnost, i koji je bio bliže mene, i nastalo je režanje između ova dva bića, a ja sam otišao ili probudio se.

Izgleda mi kao u neka buduća vremena, jer je više ljudi gore bilo, ...hm, ili je to prošlost pošto ognjište koje sam sanjao bila je stara kuća i košana, vjerovatno bliže starije doba.

Jutros razmišljam o onoj šumi između Ponira i Trešnjika ko je te krivudave puteve radio? U koje doba? Nije to tek tako. Mislim na partizane ali i ranije, jer čemu, zašto i za to treba veći broj ljudi da utaba stazi baš tim putem...ko zna, ali kad vidim neki predio, istoriju knjegovu posmatram, a koliko to vidim ne znam, ali mogu da osjetim. Planina da nije živa? Potok? I te kako, sve je živo, nema mrtvog. Ili mi se čini, čim čini, nešto ima. :seeya:

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06 Feb 2014, 05:49 
Korisnikov avatar

Ispunjenje vjernikovih snova (islamski tekst)

Snovi imaju značenje i predmet su određenih propisa.Neki snovi su istiniti poput svitanja zore, neki su lažni a neki su zamršeni lažni snovi ili su o onome o čemu čovjek razmišlja i sa čim je preokupiran.Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem nam je rekao o snovima koji imaju veze sa predznakom Sudnjeg Dana.

Istiniti snovi su jedan od 46 dijelova poslanstva.

Prenosi se od Aiše, radijallahu anhu da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem rekao:
„Ništa od Poslanstva neće ostati nakon što odem od radosnih vijesti.“Oni su upitali: „O Allahov Poslaniče, šta su radosne vijesti?“On reče: „Lijep san koji čovjek usnije ili ga neko usnije za njega. (Ahmed, Buharija)

Ispunjenje snova i to da su oni radosne vijesti za vjernika su znakovi blizine Sudnjeg Dana i kraja svijeta.Snovi će postati istinitiji i materijalizovat će se kao što se usnilo u snu i vjernik će postati ispravniji i otuđeniji od ljudi.To je kao da će mu san biti utjeha jer će postati otuđen od ljudi i njegovi snovi će rijetko biti neistiniti.

Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao:

„Pred Sudnji Dan, rijetko koji san muslimana će biti neistinit.Onaj koji bude imao najistinitije snove će biti najistinitiji u govoru.San muslimana je od tri vrste: Lijep san koji je radosna vijest od Allaha, san od šejtana koji uzrokuje žalost i san koji dolazi od onoga što čovjek razmišlja.Ako neko od vas vidi nešt što prezire, neka ustane i klanja, i neka ne govori ljudima o njemu.“On reče: „Ja volim okove a prezirem jarmove ( u snovima).Okovi predstavljaju postojanost u vjeri.“ (Ahmed, Muslim, Ebu Davud, Tirmizi)

Hafiz ibn Hadžer je rekao:
„Ono što se misli pod tim je da će rijetko koji san vjernika biti neistinit pred Sudnji Dan i da će obično biti jasan bez ikakve potrebe za tumačenjem i neće biti prostora za pogrešno tumačenje; zapravo oni će biti istiniti a ne lažni, jer će san biti identičan onome što se aktuelno dešava, za razliku od drugih snova čija interpretacija može biti nejasna ili je tumač protumači ali se ne desi onako kako je protumačio, postajući lažan i neistinit.Razlog zbog čega se ovo dešava pred kraj vremena je što će vjernik na toj tačci biti stranac kao što je spomenuto u hadisu koji kaže: „Islam je počeo kao nešto strano i vratit će se stran.“ Zbog toga što vjernik neće imati ikakve pomoći ili utjehe za njega, Allah će ga počastiti sa lijepim snovima koji će mu pomoći da se drži istine i da mu donese radosne vijesti.“ (Feth al-Bari, 19/451)

Postoje dvije mogućnosti koje se odnose na vrijeme kada će vjernikovi snovi biti istiniti:

a) Ovo će se desiti kada znanje bude oduzeto i kada učenje islama nestane zbog smutnje i borbe, vjernik će postati stranac tako će on biti kompenzovan sa lijepim snovima.Ovo je mišljenje ibn Hadžera. (Feth al-Bari, 19/451)

b) Ovo će se desiti za vrijeme Poslanika Isa'a alejshiselam (drugog dolaska), jer će ljudi njegova vremena biti najispravniji od ovog ummeta nakon časnih ashaba i bit će najiskreniji u govoru i stavu, tako će njihovi snovi rijetko biti neistiniti.

Spoiler:
Slika

preuzeto:
https://www.facebook.com/groups/4566473 ... 460125066/

jutros u snu stric me velikom brzinom u autu vozio po rijeci sani, kuća mu je uz sanu bila u snu, inaće nije.

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07 Maj 2014, 20:20 
Korisnikov avatar

pre dva tri dne sanjao sam biskupa banjalučkog da kao fino mi priča, taman da me grli, kad popodne mislim da je on ono bio na vrhu grupe što prošla je kraj spc u pravcu grkokatoličke crkve, on je na vrhu s nekim razgovarao, ja sam im išao s boka

Vrh
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14 Nov 2014, 19:42 
Korisnikov avatar

:lol: san

na cesti pd-bl čekam kao bus al naišao voz, iza na dve njive desetine ako ne i 100-tinu seljaka i na stanici, ALI od svih samo ja držim u ruci akt :lol: vku

inaće o porijeklu se radi, presadi

Vrh
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat